Bundesliga | Bundesliga začne i s fanoušky. Úřady na zkoušku povolily pětinu kapacit | iSport.cz
16. září 2020 • 11:48

Bundesliga začne i s fanoušky. Úřady na zkoušku povolily pětinu kapacit

Autor: ČTK, iSport.cz
Vstoupit do diskuse
0
Úplně prázdné tribuny v bundeslize by měly být minulostí, fanoušci by se měli v omezeném množství vrátit už v prvním kole (na snímku stadion Lipska)...
TOP VIDEA
iSport podcast: Přestali hráči věřit Kozlově cestě? Ustoupil Baník z přebudování týmu?
MOMENTY 5. kola: Sparta stoprocentní, Fillo smolařem, liberečtí náhradníci selhali
VŠECHNA VIDEA ZDE

Na německé fotbalové stadiony se v omezeném množství vrátí fanoušci. Vláda tři dny před startem bundesligy rozhodla o tom, že v rámci uvolnění opatření proti šíření koronaviru mohou fotbalové, hokejové, basketbalové, házenkářské a volejbalové kluby naplnit kapacitu stadionů z 20 procent.Jde o dočasný krok, který bude po šestitýdenním zkušebním období znovu vyhodnocen. Podle agentury DPA také zatím není jasné, jestli všechny bundesligové kluby stihnou připravit stadion pro návrat příznivců. Nový ročník německé ligy odstartuje už v pátek zápasem Bayernu Mnichov se Schalke.

Minimálně na čtyřech stadionech se však příznivci objeví, protože několik klubů od místních hygienických úřadů dostalo už dříve svolení k otevření části tribun. Dosud se přitom v Německu s návratem diváků na sportovní akce počítalo nejdříve v říjnu.

Zápasy Brém s Herthou Berlín a Lipska s Mohučí bude moci sledovat 8500 diváků, což odpovídá zhruba 20 procentům kapacity obou stadionů. Na utkání Eintrachtu Frankfurt s Bielefeldem bude vpuštěno 6500 příznivců a na duel Unionu Berlín s Augsburgem může 5000 diváků.

Vstoupit do diskuse
0
3. kolo
Články odjinud


Články odjinud