Haaland vystřílel výhru Dortmundu. Darida nahrál na dva góly proti Pavlenkovi

Autor: ČTK, pav
0
Nezmarova vize a Kaniovy peníze: nový Liberec. Co Kulenovič a Slavia?
SESTŘIH: Everton - Liverpool 2:0. Překvapení v Merseyside derby, Reds se vzdaluje titul

Fotbalisté Herthy Berlín i díky dvěma gólovým asistencím reprezentačního záložníka Vladimíra Daridy zahájili novou sezonu německé ligy vítězstvím 4:1 v Brémách. Za Werder, který se v minulém bundesligovém ročníku zachránil až v baráži s Heidenheimem, nastoupili další Češi brankář Jiří Pavlenka a obránce Theodor Gebre Selassie. Dortmund na úvod doma porazil Mönchengladbach 3:0, dvakrát se trefil útočník Erling Haaland.

Hertha nakročila k suverénní výhře na konci prvního poločasu. Nejprve se ve 42. minutě prosadil Peter Pekarík, v nastavení pak Darida vyslal přesný pas mezi domácí obránce, který zužitkoval Dodi Lukebakio.

Po hodině hry Darida připravil střeleckou pozici pro Matheuse Cunhu a ten propálil nejistě zasahujícího Pavlenku. O chvíli později snížil Davie Selke gólem proti bývalému týmu.

Poslední slovo měl v 90. minutě hostující náhradník Jhon Córdoba. Čerstvá posila z Kolína nad Rýnem skórovala při svém debutu. Hertha v Brémách, kde mohlo být na stadionu 8500 fanoušků, zvítězila po více než 14 letech.

Hráči Dortmundu v souboji dvou Borussií otevřeli skóre ve 35. minutě, kdy si teprve sedmnáctiletý Giovanni Reyna připsal premiérový bundesligový gól. Po faulu na amerického záložníka v úvodu druhé půle zvýšil Haaland z pokutového kopu a v 74. minutě se dvacetiletý norský kanonýr prosadil i ze hry.

Obránce Pavel Kadeřábek pomohl Hoffenheimu k triumfu 3:2 v Kolíně nad Rýnem. Všechny tři góly hostů vstřelil chorvatský útočník Andrej Kramarič, ten vítězný až ve druhé minutě nastaveného času.

Augsburg v Berlíně zdolal Union 3:1. Na lavičce hostů zůstali gólman Tomáš Koubek i stoper Marek Suchý, ani mezi náhradníky hostů nebyl zraněný záložník Jan Morávek.

0

Mistrovství Evropy ve fotbale 2024 se koná od 14. června do 14. července v Německu. Turnaje se zúčastní 24 týmů. Česká fotbalová reprezentace se představí ve skupině F proti Portugalsku, Turecku a Gruzii.