Brabec slíbil, že s "běžcem" je konec: Tahle oslava zůstane na Spartě | iSport.cz
2. září 2016 • 15:46

Brabec slíbil, že s "běžcem" je konec: Tahle oslava zůstane na Spartě

Autor: ČTK, iSport.cz
Vstoupit do diskuse
0
TOP VIDEA
Za každou cenu chceme se Sönderjyske uspět, shodují se Guľa s Kopicem
SESTŘIH: Slavia - Midtjylland 0:0. První zápas bez gólu, blýskl se Kolář
VŠECHNA VIDEA ZDE

Jakub Brabec se po přestupu ze Sparty pomalu zabydluje v belgickém Genku. Důrazný obránce věří, že brzy dostane šanci ukázat, co v něm je. Připouští, že bylo těžké opustit letenský tým, ve kterém působil od dětství, a fanouškům slíbil, že jeho populární gólová oslava "běžec" zůstane na Letné. V Belgii si po vstřelení branky vymyslí něco jiného.Ruce zaťaté v pěst, běh s vysoko zdviženými koleny, rozzářený úsměv. Takhle Jakub Brabec slavil většinu svých gólů za Spartu, postupový proti dánskému Sønderjyske v posledním předkole Evropské ligy nevyjímaje. S "běžcem" je ale konec.

"Myslím si, že tahle oslava patří na Spartu. To by asi koukali, co předvádím! Já jsem ho totiž neproslavil celosvětově, ale jen celorepublikově. Jednou bych ho ale rád zase předvedl na Letné. Ale to je ještě daleko," řekl Brabec, kterému se Letná neopouští snadno.

"Na všechny sparťany budu vzpomínat jen v dobrém. Strávil jsem tu spoustu let, slavil titul a zažil spoustu krásných věcí. Na druhou stranu, je třeba to vnímat jako práci a ne jen zábavu. Nastal pro mě ten správný okamžik posunout se dál, tak to chodí," řekl Brabec pro web Sparty. "Opouštět klub je zvláštní, když jsem jeho součástí byl od svých pěti let. Sparťanem jsem a navždycky budu," dodal.

V Genku už má za sebou dva tréninky. "Dopolední na hřišti a odpolední v posilovně. Je to trochu změna rytmu, spousta věcí je tu jiná, než jsem byl zvyklý ze Sparty. Vše je nové, ale zároveň příjemné, i když jsem se ještě nezastavil. Zatím jsem tu spokojený," zhodnotil první desítky hodin po příjezdu.

Zlín - Sparta: Brabec vyrovnal – trefil se hlavou k tyči

Sparťanský hrdina Jakub Brabec slavil postup na zádech obránce Costy
Sparťanský hrdina Jakub Brabec slavil postup na zádech obránce Costy

Vzhledem k reprezentační přestávce ještě neměl možnost poznat všechny spoluhráče. "Zatím tu je nějakých třináct, čtrnáct hráčů, protože ostatní mají reprezentační povinnosti, ale díky tomu mám lepší možnost se sblížit s tím zbytkem, který tu zůstal. Se všemi se domluvím anglicky, v angličtině jsou tu vedené i tréninky, protože cizinců je tu docela dost," uvedl Brabec.

Největší změnou pro čtyřiadvacetiletého stopera je město. Místo milionové Prahy si musí zvykat na belgické městečko se 70 tisíci obyvatel. "Je to moc hezké město, čisté a upravené. Vysoká životní úroveň. Pravda, není moc velké, ale nejsou tu žádné kolony, všude se autem dostanu do deseti minut," popisoval.

"Teď jsem zatím na hotelu, ale už si hledám nějaký baráček za městem. Až ho najdu, tak za mnou dorazí rodina a všechno už bude veselejší," dodal.

V odchod do zahraničí ještě během léta už pomalu přestával věřit, neboť původní zájemce Anderlecht Brusel se k přestupu neměl. "Nebylo to příjemné, zvlášť když se blížila repre pauza. Paradoxně mi pomohlo, že jsem nebyl v nominaci, protože jinak by se asi přestup nepovedlo dotáhnout. I tak se to hodně táhlo a já už popravdě přestával věřit. Nakonec se ozval Genk, který byl ve hře i na začátku přestupového období, a pro mě bylo důležité, že jsem od něj cítil opravdový zájem," řekl Brabec.

Počítá s tím, že zpočátku se nemusí dostat do základní sestavy. "Ale čeká nás i díky Evropské lize hodně zápasů, tak šanci určitě dřív nebo později dostanu," věří.

Chcete mít přehled o všem důležitém, co se děje ve Spartě? Zde sledujte všechny zprávy a zajímavosti ze svého oblíbeného klubu >>

NEJ gólové oslavy: Klaun Ljevakovič či pták Krmenčík. Ale jaký?

NEJ gólové oslavy: Švancara chválí Pulkraba. Příště lépe, nabádá Hušbauera

Vstoupit do diskuse
0
Články odjinud


Články odjinud