Slovan řeší peníze za hvězdu, splátka je v nedohlednu. Záleží i na United | iSport.cz
28. května 2020 • 14:00

Slovan řeší peníze za hvězdu, splátka je v nedohlednu. Záleží i na United

Autor: pav
Vstoupit do diskuse
0
TOP VIDEA
Martin Minčev, nová posila Sparty: Univerzál, může si vyhovět s Hložkem
VŠECHNA VIDEA ZDE

Slovanu Bratislava se povedl fantastický obchod. Slovinského útočníka Andraže Šporara přivedl před dvěma lety z Basileje za 600 tisíc eur (16 a čtvrt milionu korun), kanonýr pak v 78 zápasech přispěl k 77 gólům (60 vstřelil, na 17 nahrál) a stěhoval se do Portugalska za desetinásobek. Přestupová částka ale bude od Sportingu Lisabon chodit ve splátkách, ze kterých zatím dorazila jediná. Na Teheľném poli tak začínají mít trochu starost.Za 26letého Šporara, kolem nějž dřív kroužila i česká špička, má Slovan dostat zhruba 7 milionů eur (kolem 190 milionů korun), což je pro slovenskou ligu rekordní přestupová částka. Jenže...

Na účtu „belasých“ zatím přistála jen první splátka ve výši 950 tisíc eur (25,7 milionů korun). „Určitě to na klub bude mít vliv. Je to nemalý balík peněz, se kterým jsme počítali, a měli jsme ho zahrnutý v rozpočtu. Počítali jsme s tím, že tyto peníze budeme moci použít na financování klubu, ať už na jeho další rozvoj, nebo na aktuální situaci,“ sdělil televizi RTVS Ivan Kmotrík ml., generální ředitel a viceprezident Slovanu.

Právě současná situace, kdy nejen fotbalovým trhem výrazně hýbou dopady pandemie COVID-19, budí ve slovenské metropoli nejistotu. Původní plán zní, že zbytek z částky za slovinského kanonýra přistane na účtu Slovanu do příštího února, koronavirová krize ale může splátkovým kalendářem dost zamávat.

Andraž Šporar (v pozadí) oslavuje s fanoušky vstřelenou branku PAOK Soluň ve čtvrté minutě nastavení
Andraž Šporar (v pozadí) oslavuje s fanoušky vstřelenou branku PAOK Soluň ve čtvrté minutě nastavení

„Čekáme na druhou splátku, jejíž termín stále neznáme. Nebudu lhát, obavy tam jsou. V následujících týdnech budeme se Sportingem komunikovat, abychom dostali z jejich strany alespoň předběžné informace, jestli to vidí reálně a budou schopní splácet,“ vysvětlil Kmotrík. „Myslím, že i u nich dochází k velkým ztrátám. Už jen z toho pohledu, že budou hrát bez diváků, takže také přijdou o velký balík peněz,“ dodal.

Koronavirová krize by tak mohla ovlivnit status Sportingu jakožto finančně stabilního klubu, což byl při původním jednání naprosto klíčový aspekt. „Když jsme zvažovali přestup Andraže Šporara do Sportingu, udělali jsme si finanční analýzu, abychom takovým problémům předešli,“ doplnil Kmotrík s tím, že transfer slovinského útočníka byl přímo navázaný na dohodu mezi Manchesterem United a lisabonským klubem ohledně Bruna Fernandese. Za něj má Sporting vyinkasovat až 80 milionů eur (přes 2,1 miliardy korun).

Deník Sport, Sport Magazín i časopis GÓÓÓL kupujte pohodlně ONLINE na iKiosek.cz »

Vstoupit do diskuse
0
Články odjinud


Články odjinud