Pelého syn osvobozen

Archív
ArchívZdroj: SITA
ČTK
Zahraničí

Syn nejslavnějšího fotbalisty světa Pelého byl po dlouhých letech zproštěn obvinění v rozsáhlé drogové kauze.

Brazilská média o tom informovala ve středu. Edson Cholbi do Nascimento, jak někdejší brankář FC Santos jmenuje, se prý dříve nemohl u soudu plně hájit, proto nyní brazilská justice proces proti Pelému juniorovi zastavila.

Pelého syn, přezdívaný Edinho, má za sebou velmi bouřlivou minulost. Před devíti lety byl poslán na šest let do vězení za to, že v roce 1992 při divoké automobilové honičce v centru Santosu způsobil smrt motocyklisty.

Vzápětí byl však propuštěn na kauci. Před třemi lety se zamotal do velké drogové kauzy, několik měsíců strávil ve vazbě a nakonec musel podstoupit i odvykací kůru. Edinho se však u soudu vždy hájil s tím, že nikdy nebyl drogovým dealerem, ale pouze zákazníkem.

Doporučujeme

Články z jiných titulů