Masopust slavil 80. narozeniny. Gratuloval i Pelé | iSport.cz
5. února 2011 • 05:00

Masopust slavil 80. narozeniny. Gratuloval i Pelé

Autor:
Reklama
TOP VIDEA
Přijde Sparta o Tetteha? Odchod do Anglie je nepravděpodobný, říká Ščasný Přijde Sparta o Tetteha? Odchod do Anglie je nepravděpodobný, říká Ščasný
Čech oznámil, že ukončí kariéru. Jaké jsou okolnosti jeho rozhodnutí? Čech oznámil, že ukončí kariéru. Jaké jsou okolnosti jeho rozhodnutí?
VŠECHNA VIDEA ZDE

Králi má gratulovat král. první popřál legendárnímu Josefu Masopustovi k jeho 80. narozeninám (oslaví je ve středu 9. února) na slavnostním večeru v Praze jeho nejslavnější soupeř – Brazilec Pelé (70)!Složil mu poklonu prostřednictvím předtočeného videa. V sále hotelu Ambassador pak držiteli Zlatého míče z roku 1962 blahopřály i další fotbalové hvězdy a celebrity.

Sešel z nejvyššího patra, z kapsy saka rychle vytáhl děkovnou řeč a pročítal si ji. Čtyři sta pozvaných hostů mu přitom vestoje aplaudovalo. Oslavenec Masopust pak usedl do připraveného křesla a poslouchal ódy na svou osobu. Zasloužené!

„Nosil jsem desítku. Ty slavíš osmdesát let, já sedmdesátku. Ten rozdíl deseti let, to je symbolické,“ vzkázal mu Pelé, který kamarádovi poslal společnou fotografii s věnováním.Dojatý Masopust si nechal donést pivo. Přání mu poslaly i další hvězdy: Alfredo di Stéfano, Eusébio, který zítra přiletí do Prahy, či nejlepší slovenský fotbalista minulého století Ján Popluhár. Gratulaci zaslal i druhý Čech, jenž získal Zlatý míč, Pavel Nedvěd.

K narozeninám gratuloval i PeléK narozeninám gratuloval i Pelé


„Je mi ctí, že vám mohu popřát, ale zároveň líto, že vám nemohu popřát osobně.“ Mezi hosty byla i další slavná jména: Panenka, Hašek, Bílek, Šmicer, Viktor, Nehoda Vízek, ale i další bývalí sportovci Věra Čáslavská, Dana Zátopková…

Celou akci, kterou moderoval Václav Tittelbach, připravil Klub přátel Josefa Masopusta společně s ČMFS a Nadací fotbalových internacionálů.

Nejvýznačnější gratulant Josefa Masopusta - legendární Pelé
Nejvýznačnější gratulant Josefa Masopusta - legendární Pelé

 

FORTUNA liga – první fotbalová liga 2018/2019

Program a rozpis zápasů Tabulka Aktuální kolo Tabulka střelců VIDEO: momenty a sestřihy Nový hrací model Fantasy liga

Nejvyšší česká fotbalová soutěž nově s názvem FORTUNA:LIGA v sezoně 2018/2019 prožívá revoluci. Po základní části s 30 zápasy se týmy rozdělí do tří skupin, do kterých si přenesou bodové zisky: skupina o titul (1.-6.), skupina o baráž o EL (7.-10.) a skupina o udržení (11.-16.).

19. kolo Fortuna ligy:
Baník Ostrava - Olomouc 0:0, Teplice - Zlín 2:1, Slovácko - Dukla 1:0, Opava - Ml. Boleslav 2:1, Bohemians - Liberec 0:0, Příbram - Sparta 1:1, Plzeň - Karviná 2:1, Jablonec - Slavia 0:2

Články odjinud


Články odjinud