Masopust slavil 80. narozeniny. Gratuloval i Pelé | iSport.cz
5. února 2011 • 05:00

Masopust slavil 80. narozeniny. Gratuloval i Pelé

Autor: Pavel Krejča
TOP VIDEA
iSport PODCAST: Proč Kanga nehrál proti Baníku? Získal si Jílek autoritu? iSport PODCAST: Proč Kanga nehrál proti Baníku? Získal si Jílek autoritu?
Třikrát v Lize mistrů, finanční kolaps a obnovená cesta vzhůru. To je Kluž, soupeř Slavie Třikrát v Lize mistrů, finanční kolaps a obnovená cesta vzhůru. To je Kluž, soupeř Slavie
VŠECHNA VIDEA ZDE

Králi má gratulovat král. první popřál legendárnímu Josefu Masopustovi k jeho 80. narozeninám (oslaví je ve středu 9. února) na slavnostním večeru v Praze jeho nejslavnější soupeř – Brazilec Pelé (70)!Složil mu poklonu prostřednictvím předtočeného videa. V sále hotelu Ambassador pak držiteli Zlatého míče z roku 1962 blahopřály i další fotbalové hvězdy a celebrity.

Sešel z nejvyššího patra, z kapsy saka rychle vytáhl děkovnou řeč a pročítal si ji. Čtyři sta pozvaných hostů mu přitom vestoje aplaudovalo. Oslavenec Masopust pak usedl do připraveného křesla a poslouchal ódy na svou osobu. Zasloužené!

„Nosil jsem desítku. Ty slavíš osmdesát let, já sedmdesátku. Ten rozdíl deseti let, to je symbolické,“ vzkázal mu Pelé, který kamarádovi poslal společnou fotografii s věnováním.Dojatý Masopust si nechal donést pivo. Přání mu poslaly i další hvězdy: Alfredo di Stéfano, Eusébio, který zítra přiletí do Prahy, či nejlepší slovenský fotbalista minulého století Ján Popluhár. Gratulaci zaslal i druhý Čech, jenž získal Zlatý míč, Pavel Nedvěd.

K narozeninám gratuloval i PeléK narozeninám gratuloval i PeléFoto ČTK


„Je mi ctí, že vám mohu popřát, ale zároveň líto, že vám nemohu popřát osobně.“ Mezi hosty byla i další slavná jména: Panenka, Hašek, Bílek, Šmicer, Viktor, Nehoda Vízek, ale i další bývalí sportovci Věra Čáslavská, Dana Zátopková…

Celou akci, kterou moderoval Václav Tittelbach, připravil Klub přátel Josefa Masopusta společně s ČMFS a Nadací fotbalových internacionálů.

Nejvýznačnější gratulant Josefa Masopusta - legendární Pelé
Nejvýznačnější gratulant Josefa Masopusta - legendární Pelé

 

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2019/2020

Program a rozpis zápasů Tabulka Změny pravidel Herní model Aktuální kolo Sestřihy zápasů VIDEO momenty Tabulka střelců Fantasy liga Kluby

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA v sezoně 2019/2020 pokračuje v herním systému s nadstavbou: po základní části s 30 zápasy se týmy rozdělí do tří skupin a odehrají nadstavbu. Před novým ročníkem se měnila pravidla. Titul obhajuje Slavia Praha, nováčkem jsou České Budějovice.

Stránky klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Baník Ostrava

Články odjinud


Články odjinud