Pavel Hartman
3. dubna 2011 • 16:54

Inzultace! Na Slovensku napadli asistenta sudího

Vstoupit do diskuse
1
TOP VIDEA
SESTŘIH: Česko - Švédsko 7:3. Nároďák se porve o zlato, finále po 14 letech!
Česko - Švédsko: Klíčový gól Kašeho na 3:2 v semifinále MS v hokeji
VŠECHNA VIDEA ZDE

VIDEO - Skandál na Slovensku i v Německu. Páteční ligové zápasy Žilina-Slovan Bratislava a St. Pauli-Schalke 04 byly předčasně ukončeny. Důvod? V obou případech totožný: útok ze strany fanoušků na asistenta rozhodčího. Čekají se tvrdé tresty pro domácí kluby.V prvním případě divák přelezl plůtek u tribuny a napadl u postranní čáry rozhodčího Romana Slyška, ve druhém fanoušek zase asistenta sudího Thorstena Schiff nera sestřelil kelímkem plným piva.

Následoval okamžitě závěrečný hvizd. Šlágr slovenské ligy mezi Žilinou a Slovanem Bratislava a utkání bundesligy St. Pauli se Schalke 04 - nedohráno! „Je mi to velmi líto,“ řekl Jozef Antošík, majitel Žiliny, slovenskému Športu.„Tohle se nemělo v žádném případě stát,“ povzdechl si Helmut Schulte, manažer St. Pauli, v německých médiích.

Ani jeden z nich by si podobnou tečku ještě pár minut před koncem nepřipustil. Vždyť na tabuli v Žilině svítila za bezbrankového stavu 90. minuta a v St. Pauli hlásila časomíra už 88. minutu a hosté ze Schalke vedli 2:0.

Jenže v tom se dvěma příznivcům zatmělo, prý z výkonů rozhodčích, před očima a bylo vymalováno. Oba se ze svých stupidních činů budou zodpovídat, oba totiž byli krátce po svých úletech zadrženi.

„Pachatel je identifikovaný a podali jsme na něj trestní oznámení,“ řekl Antošík. „Není pro nás žádnou neznámou tváří, patří do jedné skupiny dlouhodobých fanoušků Žiliny,“ přidal. Zároveň doplnil, že jeho „trestní rejstřík“ byl předtím čistý.

I „vrhači piva“ z Hamburku je již policie na stopě. Bezprostředně po utkání byl zadržen třiačtyřicetiletý hlavní podezřelý.
Z čeho se bude zodpovídat, je u něj naprosto jasné. Letící kelímek piva, který trefil asistenta do zátylku a srazil ho k zemi, zaznamenaly perfektně televizní záběry.

Video z utkání St. Pauli - Schalke 04, ve kterém došlo k napadení pomezního sudího

V utkání německé fotbalové ligy mezi St. Pauli a Schalke 04 došlo k inzultaci pomezního sudího
Video se připravuje ...


U žilinského extempore přesná televizní identifi kace chybí. Neví se, jestli výtečník do asistenta jen strčil nebo ho chytil pod krkem, či dokonce udeřil. Ovšem inzultace to podle svědků byla stoprocentně.

Pořadatelské týmy se tedy patrně můžou „těšit“ na nekompromisní trest. Ve hře jsou kontumace v jejich v neprospěch, zavření stadionů, či nařízení hrát příští domácí duely bez diváků a také vysoké finanční pokuty.

Postižení se hájí, že tyhle excesy vyprovokovali sami rozhodčí, kteří prý Žilinu a St. Pauli „zařízli“. „Měli jsme kopat stoprocentně pokutový kop a neměli jsme dostat červenou kartu,“ hartusil Pavel Hapal, český kouč žilinského týmu.

Televizní záznam mu dal ohledně penalty za pravdu. „Zápas byl nezvládnutý ze strany hlavního rozhodčího a inzultace vyplynula z dění na trávníku,“ dodal Antošík.

Jako polehčující okolnost to však brát nikdo nebude.

Zdeno Štrba bojuje s Kresimirem Kordičem
Zdeno Štrba bojuje s Kresimirem Kordičem

Vstoupit do diskuse
1

EURO 2024 v Německu

Program EURO 2024 Los EURO 2024 Vstupenky na ME ve fotbale Kvalifikace na EURO 2024

Mistrovství Evropy ve fotbale 2024 se koná od 14. června do 14. července v Německu. Turnaje se zúčastní 24 týmů. Česká fotbalová reprezentace se představí ve skupině F proti Portugalsku, Turecku a Gruzii.

Fotbal dnes * Evropská liga * Program MS v hokeji

Články odjinud


Články odjinud