Kapitán reprezentace Rosický se omluvil za chování týmu | iSport.cz
20. listopadu 2011 • 21:37

Kapitán reprezentace Rosický se omluvil za chování týmu

Autor: ČTK, iSport.cz
TOP VIDEA
KARLOS SHOW: Marpo s Noidem promluvili o zápasení, šikaně, došlo i na stare down KARLOS SHOW: Marpo s Noidem promluvili o zápasení, šikaně, došlo i na stare down
MOMENTY Václava Kadlece: Obrovský talent a nenaplněný potenciál MOMENTY Václava Kadlece: Obrovský talent a nenaplněný potenciál
VŠECHNA VIDEA ZDE

Kapitán fotbalové reprezentace Tomáš Rosický se omluvil za chování týmu při návratu z Černé Hory, kde v minulém týdnu národní celek vybojoval postup na mistrovství Evropy. Rosický s odstupem času uznal, že oslavy po úspěšné baráži překročily určitou mez.
Osobně prý na události není pyšný a dospěl k názoru, že je načase se za výstřelky omluvit. Zdůraznil však, že nelze svalovat vinu na manažera reprezentace Vladimíra Šmicra, neboť v návalu emocí by prý hráčům v jejich reakci nezabránil ani nikdo další.

Čeští fotbalisté se nechali strhnout emocemi po úterní výhře 1:0, která jim definitivně zajistila účast na mistrovství Evropy. Při čekání na letišti v Podgorici se pustili do oslavných chorálů, při nichž ale také vulgárními výrazy počastovali internacionála Radka Druláka v reakci na jeho velmi tvrdou kritiku, kterou bývalý útočník zahrnul tým i trenéra Michala Bílka v předchozí části kvalifikace.

Během letu si navíc řada hráčů navzájem roztrhala společenské obleky, které má tým k dispozici od sponzora.

Událostem se má věnovat pondělní jednání výkonného výboru FAČR, na které byl pozván právě Šmicer. Původně měl nově sestavený třináctičlenný orgán jednat pouze o chystané valné hromadě ČSTV, ale nyní bude rozebírat i chování reprezentantů.

Rosického mrzí, že se vina za chování hráčů v dalších dnech snesla na hlavu manažera, prý nespravedlivě. "Mrzí mě, že je za to kritizován manažer Šmicer, který nemohl naše chování nijak ovlivnit. A neovlivnil by ho ani nikdo jiný," řekl Rosický v rozhovoru s ČTK.

VIDEO: Fotbalisté uráželi po přítelu internacionála Radka Druláka

Čeští fotbalisté slavili postup na EURO i pokřikem \\\\\"Radek Drulák nemá ču****!\\\\\"


Záložník Arsenalu prý na chování týmu není rozhodně pyšný. "Panovala obrovská euforie a při čekání na odlet jsme se nechali unést skandováním, aniž bychom si uvědomili, že nejsme v kabině. A na veřejnost takové věci samozřejmě nepatří," řekl Rosický.

Hráči podle něj byli více než dva roky pod velkým tlakem, čelili neustálé kritice a negativním komentářům. "Na hráče i vedení to byla doslova psychická štvanice. To, že se postup podařil, je velké zadostiučinění, a tak ten večer zvítězily neovladatelné emoce a euforie nad rozumem, za což se chci omluvit," konstatoval lídr národního týmu. Podle něj na chování neměl vliv alkohol.

"Bylo krátce po utkání, z kabiny jsme zamířili přímo na letiště, na opilost ani nebyl čas," argumentoval. Potvrdil také dřívější Šmicrova slova, že hráči si ze svého uhradí nové obleky, v kterých se budou účastnit nejbližších reprezentačních akcí.

Fotbalisté přiletěli z Černé Hory kolem půl třetí hodiny v noci. Po oslavách v letadle měli roztrhané oblečení.
Fotbalisté přiletěli z Černé Hory kolem půl třetí hodiny v noci. Po oslavách v letadle měli roztrhané oblečení. 
Články odjinud


Články odjinud