POTVRZENO: Plzeňský Bystroň dopoval, doložila analýza B vzorku | iSport.cz
12. ledna 2012 • 10:29

POTVRZENO: Plzeňský Bystroň dopoval, doložila analýza B vzorku

Autor: iSport.cz, jon
Analýza B vzorku plzeňského stopera Davida Bystroně potvrdila pozitivní dopingový nález z prvního testu po utkání Ligy mistrů v Borisově
TOP VIDEA
Kulka nebo plakát Kmotra. Prošli jsme si kancelář Jaroslava Starky Kulka nebo plakát Kmotra. Prošli jsme si kancelář Jaroslava Starky
Litvínov - Plzeň: Premiérovou trefu si zapsal za domácí Akim Aliu, 3:1 Litvínov - Plzeň: Premiérovou trefu si zapsal za domácí Akim Aliu, 3:1
VŠECHNA VIDEA ZDE

Analýza B vzorku stopera fotbalové Plzně Davida Bystroně potvrdila výsledek prvního pozitivního dopingového testu z Minsku. Podrobná analýza a následný případný zákaz fotbalu budou známy v přístím týdnu. Bystroňovi hrozí trest od napomenutí až po čtyřletý zákaz činnosti.Toho, čeho se v Plzni obávali, potvrdila čtvrteční zpráva z Rakouska. Výsledek analýzy B vzorku Davida Bystroně je též pozitivní, což znamená pro vytáhlého stopera jediné. Konec sezony a následný trest. Jak dlouho Bystroň nebude smět hrát se rozhodne v následujícím týdnu.

Zpráva z rakouských laboratoří, kde byl B vzorek plzeňského stopera testován, dorazila do Štruncových sadů ve čtvrtek dopoledne. „Ta potvrdila výsledek prvního testu z Minsku,“ uvedl ke zprávě UEFA tiskový mluvčí Viktorie, Pavel Pillár.

„Informace ze strany UEFA obsahovala pouze toto krátké oznámení s tím, že podrobná analýza dorazí v příštím týdnu. Zhruba ve stejném termínu budeme očekávat také informace o dalším postupu včetně termínu disciplinárního řízení,“ doplnil Pillár.

Konečné stanovisko zaujme Viktoria právě v závislosti na dalších informacích a výsledcích řízení UEFA. „Počkáme na výsledky očekávaného disciplinárního řízení, následně zaujme jasné stanovisko,“ sdělil Pillár.

Bystroň byl pozitivně testován po utkání Ligy mistrů s BATE Borisov v Minsku. Látka, kterou našli dopingoví komisaři ve vzorku opory Viktorie, zatím zůstává nezveřejněna, mělo by však jít o zakázané syntetické povzbuzovací prostředky.

Mohlo by se jednat o amfetamin, což je látka, která má výrazné psychostimulační účinky. Ty dodávají pocit síly, sebedůvěry a neunavitelnosti a jsou schopné zvýšit fyzické a psychické výkony.

Problém je, že amfetamin se do těla může dostat prakticky pouze prostřednictvím drogy. Sám hráč, který byl v úterý osobně přítomen otevření B vzorku, se k záležitosti nechce vyjadřovat.

Plzeň už proto v předstihu shání náhradu. Západočeši nejprve uvažovali o příchodu exsparťanského kapitána Tomáše Řepky, ale nakonec od jeho angažování upustili poté, co zjistili, že by Řepka nemohl hrát jarní zápasy Evropské ligy.

Teď Plzeň vede jednání s boleslavským Václavem Procházkou, jehož příchod by mohl být dořešen v nejbližších dnech.

 
Články odjinud


Články odjinud