Rád bych si čutnul, ale pro peníze už hrát nebudu, řekl Sionko | iSport.cz
31. prosince 2012 • 16:13

Rád bych si čutnul, ale pro peníze už hrát nebudu, řekl Sionko

TOP VIDEA
TOP 5 hráčů anglické historie: Ani Beckham, Gerrard či Lampard. Králem je legenda United TOP 5 hráčů anglické historie: Ani Beckham, Gerrard či Lampard. Králem je legenda United
Třinec - Vítkovice: Hrubec pohotově zasáhl lapačkou Třinec - Vítkovice: Hrubec pohotově zasáhl lapačkou
VŠECHNA VIDEA ZDE

Bývalý fotbalový reprezentant Libor Sionko se ani po čtyřech měsících ještě nevyrovnal s rozhodnutím ukončit hráčskou kariéru. Fotbal mu stále chybí, ale na druhou stranu nelituje toho, že s rolí profesionála skončil, a návrat nechystá. Rád však přijal možnost zahrát si za Spartu alespoň v Silvestrovském derby internacionálů.Pětatřicetiletý bývalý hráč Ostravy, Sparty, Austrie Vídeň, Glasgow Rangers či Kodaně ukončil kariéru na konci srpna.

„Ještě se s tím srovnávám. Není to tak, že bych se s tím smířil,“ přiznal Sionko. „Fotbal mi chybí. Chodím na Spartu a vždy mě tam svrbí nohy a rád bych si čutnul, ale bohužel jsem kariéru už ukončil.“

Odmítl však, že by se k roli aktivního sportovce vrátil. „První, druhá či třetí liga už jsou pro mě na 99,9 procenta passé. A nižší soutěže teď hrát nechci, ale do budoucna vyloučit nemohu, že si v nich jednou třeba zahraju," řekl Sionko.

"Pokud si tam ale kopnu, tak opravdu jen pro párek a pivo. Pro peníze už hrát stoprocentně nebudu. Navíc se teď ještě nenudím, protože dodělávám dům a užívám si dětí, takže v kolotoči jsem stále,“ řekl někdejší letenský rychlík.

Fotbalovou abstinenci mu pomohlo zažehnat alespoň Silvestrovské derby, ve kterém se představil za Spartu jako nováček.

"Dosud jsem se na to vždy koukal jen v televizi a musím říct, že mě překvapilo, kolik přišlo lidí a jaká byla atmosféra. Jen je škoda, že to pro nás dobře nedopadlo," podotkl po porážce 5:8.

Sám dal sice za Spartu jeden gól, ale další velkou šanci nevyužil. "To bych nebyl já, kdybych něco nezahodil. Každopádně pokud budu mít za rok možnost, tak rád zase přijedu a zkusím to s klukama napravit," dodal.

Slavii posílila i červenobílá ikona Vladimír Šmicer
Slavii posílila i červenobílá ikona Vladimír Šmicer

 

FORTUNA liga – první fotbalová liga 2018/2019

Nový hrací model Program a rozpis zápasů Tabulka Aktuální kolo Tabulka střelců VIDEO: momenty a sestřihy Fantasy liga Kluby

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA v sezoně 2018/2019 prožívá revoluci.
Po základní části s 30 zápasy se týmy rozdělí do tří skupin a odehrají nadstavbu.

Profily klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Baník Ostrava

MS v hokeji 2019 (Slovensko): Program * Rozpis * Vstupenky * Tabulky

MS v biatlonu 2019 (Östersund): Program * Závody * Info a vstupenky

Články odjinud


Články odjinud