Masopustův fotbalový osud: Byl slávista, chtěla ho Sparta i Schalke | iSport.cz
30. června 2015 • 04:50

Masopustův fotbalový osud: Byl slávista, chtěla ho Sparta i Schalke

Autor: ,
Reklama
TOP VIDEA
TOP MOMENTY: Plekanec hledal zub, neuvěřitelná výhra Pardubic a kuriózní vlastňák Varů TOP MOMENTY: Plekanec hledal zub, neuvěřitelná výhra Pardubic a kuriózní vlastňák Varů
Ohlédnutí za Čechovou kariérou: Zranění hlavy i nejlepší zápas s Ghanou Ohlédnutí za Čechovou kariérou: Zranění hlavy i nejlepší zápas s Ghanou
VŠECHNA VIDEA ZDE

Držitel Zlatého míče, střelec gólu ve finále mistrovství světa 1962, ikona Dukly. Hlavně tak si budou fanoušci pamatovat Josefa Masopusta. Fotbalová legenda, která zemřela v pondělí po dlouhé vážné nemoci, poodkryla v online rozhovoru se čtenáři iSport.cz loni v červnu některé málo známé detaily ze svojí bohaté kariéry.Ačkoliv drtivou většinu hráčské kariéry strávil v Dukle a vyhrál s s ní i osm československých titulů, stejně jako jeho otec nejdřív podporoval jiný pražský klub.

„Já jsem slávista. S tátou jsme byli slávisti. Myslel jsem si, že bych mohl jít z Teplic do Slavie. Pak jsem ale podepsal do Dukly. Když se nám začalo dařit, rozhodla se naše parta v Dukle zůstat, měli jsme dobré podmínky,“ popsal, jak se vyvíjely jeho fotbalové osudy.

Vzpomínka na Josefa Masopusta: Jak navštívil redakci Sportu
720p 480p 360p 240p

Mezi zájemci, kteří ho chtěli přetáhnout do svých řad, figurovala také Sparta. „Jednou se o mě pokoušela,“ přiznal Masopust zájem z Letné.

Úterní deník Sport přináší vzpomínky na Josefa Masopusta na šesti stranách...Úterní deník Sport přináší vzpomínky na Josefa Masopusta na šesti stranách...

O jednoho z nejlepších fotbalistů té doby stáli pochopitelně i zahraniční zájemci. „Ze zahraničí mě chtěli koupit v Belgii. Když přijeli zástupci Anderlechtu, šli jsme na Pragosport, který to musel posvětit a ještě za to bral provizi. Zkoušelo to také Schalke, ale tam mě také nepustili. A tehdy to automaticky nešlo,“ řekl k tehdejší praxi, která umožňovala odejít hráčům na Západ až v pokročilém fotbalovém věku.

Bývalý šéf Dukly: Masopust mě přivezl z Ameriky nemocného na zádech
480p 360p 240p

Nakonec se dočkal až v 38 letech, kdy zamířil do belgického Molenbeeku. „V druhé belgické lize jsem byl nejlepším střelcem týmu i v tomto věku,“ zmínil, jak vyčníval v posledním angažmá před koncem hráčské kariéry.

V posledních letech sledoval počínání především dvou prvoligových klubů. „V mém žebříčku obliby je Dukla na prvním místě, druhé jsou Teplice a tím to končí,“ prozradil čtenářům.

Tehdy se ještě zpívalo v autobuse. A Masopust hrál prim, vzpomíná Viktor
480p 360p 240p

Jelínek: Masopust byl gentleman světového formátu i můj druhý táta
480p 360p 240p

 

FORTUNA liga – první fotbalová liga 2018/2019

Program a rozpis zápasů Tabulka Aktuální kolo Tabulka střelců VIDEO: momenty a sestřihy Nový hrací model Fantasy liga

Nejvyšší česká fotbalová soutěž nově s názvem FORTUNA:LIGA v sezoně 2018/2019 prožívá revoluci. Po základní části s 30 zápasy se týmy rozdělí do tří skupin, do kterých si přenesou bodové zisky: skupina o titul (1.-6.), skupina o baráž o EL (7.-10.) a skupina o udržení (11.-16.).

19. kolo Fortuna ligy:
Baník Ostrava - Olomouc 0:0, Teplice - Zlín 2:1, Slovácko - Dukla 1:0, Opava - Ml. Boleslav 2:1, Bohemians - Liberec 0:0, Příbram - Sparta 1:1, Plzeň - Karviná 2:1, Jablonec - Slavia 0:2

Články odjinud


Články odjinud