Tomáš Podvín
5. září 2015 • 04:50

Kdo se loučil s Blažkem? Řepka, slávisté i zapomenutý Matušovič

TOP VIDEA
NEJ zákroky Premier League: Blýskl se Čech i dvojka Chelsea NEJ zákroky Premier League: Blýskl se Čech i dvojka Chelsea
Pardubice - Vítkovice: Trončinského parádička! Takhle si přehodil Pytlíka Pardubice - Vítkovice: Trončinského parádička! Takhle si přehodil Pytlíka
VŠECHNA VIDEA ZDE

Velká sláva se v pátek odehrála na pražské Letné. Právě na stadionu Sparty se totiž loučil s kariérou bývalý brankář a reprezentant Jaromír Blažek. Obsazení měl skutečně hvězdné a také různorodé. Fanouškům se předvedli legendární sparťané, ale také hráči, kteří jsou spojeni s úhlavními rivaly.V duelu na počest bohaté kariéry Jaromíra Blažka se střetly na Letné týmy Bláža All Star a Sparta. Bývalý gólman si zachytal za oba. Po jeho boku se představilo mnoho legend a miláčků fanoušků Sparty.

Na hřišti nechyběli Jiří Novotný, Karel Poborský, Vratislav Lokvenc či Marek Kincl. Letenské příznivce, kterých na Letnou dorazilo šest tisíc, potěšili také Tomáš Řepka, Libor Sionko či Zdeněk Pospěch.

Po delší době se ukázal také Miroslav Matušovič, který v současnosti dělá hrajícího trenéra v divizním Havířově. Fotbalista, který do Sparty přestoupil z Baníku Ostrava, má se sparťanskými fanoušky zvláštní vztah. Nejdříve ho pro jeho minulost nesnášeli, poté, co si s nimi všechno vyříkal, si ho ale zamilovali. A velkého potlesku se mu dostalo i nyní.

Blažek se loučil s kariérou. Na Letné tleskalo šest tisíc lidí

To už se nedá říct o legendách rivalské Slavie. I ty se totiž v dresu Bláža All Star týmu proběhly po letenském stadionu. Velkého aplausu se nedočkali Vladimír Šmicer, Stanislav Vlček, Ivo Ulich či Pavel Kuka. I oni ale na hřišti ukázali, že své umění stále nezapomněli.

Ovšem to nebylo všechno. Příležitost být u posledního zápasu Jaromíra Blažka si nenechali ujít ani bývalí reprezentanti Jan Koller, Marek Jankulovski, Tomáš Ujfaluši, Patrik Berger a další. Nechyběl také Milan Baroš, jeden ze symbolů Baníku Ostrava, který proti Spartě na hřišti vždy řádí. Tentokrát se ale krotil.

Fanoušci, kteří se na Blažkovu rozlučku vypravili, prostě nelitovali. Viděli v akci skvělé fotbalisty doby minulé i nynější. A samozřejmě, především Jaromíra Blažka. Legendárního brankáře, který v české lize stihl 439 zápasů a v nich udržel 166 nul. A tu s pořadovým číslem 167 přidal ve své exhibici na Letné.

Aplaus pro Blažka: Sparťanští ultras se loučili s dýmovnicemi

Skvělý reflex! Takhle Blažek vychytal Marka Kincla

Rozlučka na Letné: Nejbolestivější zákrok Jardy Blažka

Blažek při své rozlučce na Letné vychytal Jardu Kužela

Sparťané aplaudovali Řepkovi. Tleskali krásné patičce!

Na rozlučkový zápas Jaromíra Blažka se přišel podívat i jeho děda
Na rozlučkový zápas Jaromíra Blažka se přišel podívat i jeho děda

Vše o zimních olympijských hrách 2018 najdete zde >>

 Klasická verze
Mobilní verze