29. prosince 2015 • 19:56

Srníčka uznávaly i hvězdy. Hodně mi pomohl, vzpomínal Guardiola

Autor:
Bývalý hráč i trenér Barcelony Pep Guardiola si Pavla Srníčka oblíbil
TOP VIDEA
SESTŘIH LA LIGY: Real Madrid - Girona 6:3. Ronaldo nastřílel čtyři góly SESTŘIH LA LIGY: Real Madrid - Girona 6:3. Ronaldo nastřílel čtyři góly
Jágr o koleni, ale i baráži. Že jsem chtěl, aby Kladno prohrálo? To vůbec, já už chtěl mít dovolenou, smál se Jágr o koleni, ale i baráži. Že jsem chtěl, aby Kladno prohrálo? To vůbec, já už chtěl mít dovolenou, smál se
VŠECHNA VIDEA ZDE

Smrt bývalého reprezentačního brankáře Pavla Srníčka zasáhla mnoho fotbalových osobností. Během své kariéry si totiž získal hodně přátel a oceňovaly ho i největší hvězdy světového fotbalu. Jen vlídná slova pro něj měli například Pep Guardiola či Alan Shearer.Bývalý vynikající fotbalista a nyní velmi úspěšný trenér Pep Guardiola měl pro Pavla Srníčka slabost. Na společné chvíle vzpomínal, když se s bývalým spoluhráčem potkal v roce 2011 před zápasem Barcelony s Plzní.

Bylo to milé překvapení, že jsme se tady s Pavlem potkali. On je fantastický člověk. V Brescii mi hodně pomohl, abych se začlenil do týmu,“ líčil Guardiola a nebyl zdaleka sám, kdo měl na Srníčka jen dobré vzpomínky.

Hodně smutno je po Srníčkově smrti v anglickém Newcastlu, kde si brankáře hodně oblíbili. „Jsem velmi, velmi smutný ze ztráty mého přítele a bývalého spoluhráče Pavla Srníčka. Moje myšlenky jsou v této hrozné chvíli s jeho rodinou,“ napsal legendární kanonýr Alan Shearer.

Bývalý anglický reprezentant byl jedním z těch, kteří si Srníčka hodně vážili. Těch byla skutečně řada, jako například Shaka Hislop, Osvald Ardiles či Peter Schmeichel. Stejně jako jeho čeští spoluhráči a přátelé zmiňovali jeho povahu, upřímnost a přátelskost.

Pavel Srníček navíc ovlivnil i mnoho mladších brankářů. Zářným příkladem je aktuální jednička Newcastlu a reprezentant Nizozemska Tim Krul, který si se Srníčkem zahrál po jeho návratu do Newcastlu v sezoně 2006/2007.

„Jaká tragédie... Byla pocta tě znát a pracovat s tebou. Velký muž a legenda,“ napsal Krul na Twitter chvíli poté, co se o smrti bývalého spoluhráče dozvěděl. K tomu přiložil společnou fotku z tréninku.

Pavel Srníček byl prostě člověkem, který bude nejen fotbalovému světu hodně chybět.

MS v hokeji 2018: program a skupiny >>

 Klasická verze
Mobilní verze