Srníčka uznávaly i hvězdy. Hodně mi pomohl, vzpomínal Guardiola | iSport.cz
29. prosince 2015 • 19:56

Srníčka uznávaly i hvězdy. Hodně mi pomohl, vzpomínal Guardiola

Bývalý hráč i trenér Barcelony Pep Guardiola si Pavla Srníčka oblíbil
TOP VIDEA
PĚT MOMENTŮ ligového víkendu: Straka vykradl Letnou, všichni favorité selhali PĚT MOMENTŮ ligového víkendu: Straka vykradl Letnou, všichni favorité selhali
Šachista ranařem! Triumfátor Dvořák v pořadu Fight! promluvil o trablech s XFN i vábení dopingem Šachista ranařem! Triumfátor Dvořák v pořadu Fight! promluvil o trablech s XFN i vábení dopingem
VŠECHNA VIDEA ZDE

Smrt bývalého reprezentačního brankáře Pavla Srníčka zasáhla mnoho fotbalových osobností. Během své kariéry si totiž získal hodně přátel a oceňovaly ho i největší hvězdy světového fotbalu. Jen vlídná slova pro něj měli například Pep Guardiola či Alan Shearer.Bývalý vynikající fotbalista a nyní velmi úspěšný trenér Pep Guardiola měl pro Pavla Srníčka slabost. Na společné chvíle vzpomínal, když se s bývalým spoluhráčem potkal v roce 2011 před zápasem Barcelony s Plzní.

Bylo to milé překvapení, že jsme se tady s Pavlem potkali. On je fantastický člověk. V Brescii mi hodně pomohl, abych se začlenil do týmu,“ líčil Guardiola a nebyl zdaleka sám, kdo měl na Srníčka jen dobré vzpomínky.

Hodně smutno je po Srníčkově smrti v anglickém Newcastlu, kde si brankáře hodně oblíbili. „Jsem velmi, velmi smutný ze ztráty mého přítele a bývalého spoluhráče Pavla Srníčka. Moje myšlenky jsou v této hrozné chvíli s jeho rodinou,“ napsal legendární kanonýr Alan Shearer.

Bývalý anglický reprezentant byl jedním z těch, kteří si Srníčka hodně vážili. Těch byla skutečně řada, jako například Shaka Hislop, Osvald Ardiles či Peter Schmeichel. Stejně jako jeho čeští spoluhráči a přátelé zmiňovali jeho povahu, upřímnost a přátelskost.

Pavel Srníček navíc ovlivnil i mnoho mladších brankářů. Zářným příkladem je aktuální jednička Newcastlu a reprezentant Nizozemska Tim Krul, který si se Srníčkem zahrál po jeho návratu do Newcastlu v sezoně 2006/2007.

„Jaká tragédie... Byla pocta tě znát a pracovat s tebou. Velký muž a legenda,“ napsal Krul na Twitter chvíli poté, co se o smrti bývalého spoluhráče dozvěděl. K tomu přiložil společnou fotku z tréninku.

Pavel Srníček byl prostě člověkem, který bude nejen fotbalovému světu hodně chybět.

 

FORTUNA liga – první fotbalová liga 2018/2019

Program nadstavby Nový hrací model Program a rozpis zápasů Tabulka Aktuální kolo Tabulka střelců VIDEO: momenty a sestřihy Fantasy liga Kluby

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA v sezoně 2018/2019 prožívá revoluci.
Po základní části s 30 zápasy se týmy rozdělí do tří skupin a odehrají nadstavbu.

Profily klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Baník Ostrava

MS v hokeji 2019 (Slovensko): Program * Rozpis * Vstupenky * Tabulky

Hokejová extraliga 2018/2019: Play off * Baráž o extraligu * VIDEO a SESTŘIHY

Články odjinud


Články odjinud