29. prosince 2015 • 19:56

Srníčka uznávaly i hvězdy. Hodně mi pomohl, vzpomínal Guardiola

Autor:
Reklama
Bývalý hráč i trenér Barcelony Pep Guardiola si Pavla Srníčka oblíbil
TOP VIDEA
Sparta - Opava: Kanga poslal Letenské do vedení 1:0. Skákavá střela prošla za Šroma Sparta - Opava: Kanga poslal Letenské do vedení 1:0. Skákavá střela prošla za Šroma
SESTŘIH: Zlín - Mladá Boleslav 3:2. Zlín otočil 0:2 a zdolal Boleslav
SESTŘIH: Zlín - Mladá Boleslav 3:2. Zlín otočil 0:2 a zdolal Boleslav
VŠECHNA VIDEA ZDE

Smrt bývalého reprezentačního brankáře Pavla Srníčka zasáhla mnoho fotbalových osobností. Během své kariéry si totiž získal hodně přátel a oceňovaly ho i největší hvězdy světového fotbalu. Jen vlídná slova pro něj měli například Pep Guardiola či Alan Shearer.Bývalý vynikající fotbalista a nyní velmi úspěšný trenér Pep Guardiola měl pro Pavla Srníčka slabost. Na společné chvíle vzpomínal, když se s bývalým spoluhráčem potkal v roce 2011 před zápasem Barcelony s Plzní.

Bylo to milé překvapení, že jsme se tady s Pavlem potkali. On je fantastický člověk. V Brescii mi hodně pomohl, abych se začlenil do týmu,“ líčil Guardiola a nebyl zdaleka sám, kdo měl na Srníčka jen dobré vzpomínky.

Hodně smutno je po Srníčkově smrti v anglickém Newcastlu, kde si brankáře hodně oblíbili. „Jsem velmi, velmi smutný ze ztráty mého přítele a bývalého spoluhráče Pavla Srníčka. Moje myšlenky jsou v této hrozné chvíli s jeho rodinou,“ napsal legendární kanonýr Alan Shearer.

Bývalý anglický reprezentant byl jedním z těch, kteří si Srníčka hodně vážili. Těch byla skutečně řada, jako například Shaka Hislop, Osvald Ardiles či Peter Schmeichel. Stejně jako jeho čeští spoluhráči a přátelé zmiňovali jeho povahu, upřímnost a přátelskost.

Pavel Srníček navíc ovlivnil i mnoho mladších brankářů. Zářným příkladem je aktuální jednička Newcastlu a reprezentant Nizozemska Tim Krul, který si se Srníčkem zahrál po jeho návratu do Newcastlu v sezoně 2006/2007.

„Jaká tragédie... Byla pocta tě znát a pracovat s tebou. Velký muž a legenda,“ napsal Krul na Twitter chvíli poté, co se o smrti bývalého spoluhráče dozvěděl. K tomu přiložil společnou fotku z tréninku.

Pavel Srníček byl prostě člověkem, který bude nejen fotbalovému světu hodně chybět.

 

Mistrovství světa ve fotbale 2018 v Rusku

Play off - pavouk Čtvrtfinále Semifinále Finále Program a výsledky Soupisky Střelci Systém turnaje Stadiony a města Vstupenky Fantasy k MS Informace

Mistrovství světa ve fotbale 2018 se hrálo od 14. června do 15. července 2018 v Rusku. Závěrečný turnaj, na který fanoušci čekají vždy čtyři roky, hostilo 11 ruských měst a 12 stadionů, finále v Moskvě na stadionu Lužniki vyhráli Francouzi nad Chorvatskem 4:2.

Finále
Francie - Chorvatsko 4:2

Zápas o třetí místo
Belgie - Anglie 2:0

Semifinále
Francie - Belgie 1:0
 * Anglie - Chorvatsko 1:2 v prodl. 

Čtvrtfinále
Urugay - Francie 0:2 
* Brazílie - Belgie 1:2
Švédsko - Anglie 0:2 Rusko - Chorvatsko 2:2, 3:4 na penalty
Klasická verze
Mobilní verze