20. srpna 2016 • 14:50

Vacek obvinil Ščasného: Že jsem nechtěl zpět do Sparty? To není pravda

Autor:
TOP VIDEA
Olympijská past na Samkovou a spol.: osmimetrový pád na startu! Olympijská past na Samkovou a spol.: osmimetrový pád na startu!
Sparta - Mountfield HK: To byl bodyček! Rozhodčí poslal k zemi Kukumberga Sparta - Mountfield HK: To byl bodyček! Rozhodčí poslal k zemi Kukumberga
VŠECHNA VIDEA ZDE

Kamil Vacek vrací úder! Bývalý záložník Sparty, jehož dny na Letné jsou od léta definitivně sečteny, se ostře opřel do trenéra českého vicemistra Zdeňka Ščasného. Na svém facebookovém profilu napsal, že kouč lhal, když tvrdil, že se Vacek nechtěl do Sparty vrátit. „Dočetl jsem se od něho, že jsem neměl zájem o návrat do Sparty. Ale to prostě není pravda,“ napsal záložník, který v minulé sezoně hostoval v Polsku a nedávno přestoupil do Izraele.Fotbalista na sociální síti uvedl, že nabídku k pokračování kariéry ve Spartě ani nedostal. „Akceptuji, že si pan Ščasný vybral jiné hráče. Ale že jsem neměl zájem vrátit se do Sparty? To prostě není pravda. Člověka to zamrzí, ale takový je fotbalový život. Začal jsem si hledat další angažmá a to se povedlo,“ uvedl záložník.

Zároveň trenér Ščasný na tiskové konferenci po ligovém utkání se Slováckem prohlásil, že se o možnosti mít Vacka v týmu dozvěděl deset dní před tímto duelem. Uvedl také, že hráče v týmu nechtěl, důvody, proč tomu tak je, ovšem neprozradil. Navíc prý měl Vacek vedení Sparty říct, že má zájem pokračovat v kariéře v zahraničí.

„Není to pravda. Nikdo ze Sparty mě nekontaktoval ani během celé minulé sezony. Pan Ščasný jako trenér zodpovídá za skladbu týmu a samozřejmě ví, kdo se kdy vrací z hostování. Sparta o mě neprojevila zájem,“ uvedl Vacek.

Všechno prý nasvědčovalo tomu, že o služby záložníka, není na Letné zájem. „Nenechali mě ani trénovat s A týmem do doby, než si najdu nové angažmá. Také jsem nerozuměl tomu, co pan Ščasný po zápase se Slováckem řekl a ani mi nejsou známé důvody, které nechtěl zveřejnit.“

Vacek netuší, proč s ním sparťanské vedení nepočítalo. „Vysvětlení se mi nedostalo. Bylo mi pouze oznámeno, že se mnou Sparta nepočítá a to je asi celé, co já k tomu mohu říct.“

I když nakonec skončil v Izraeli, zájem měly i polské kluby, udělal si v tamní lize dobré jméno. „Je pravda, že nabídky z polských týmů jsem měl a myslel jsem, že v Polsku budu pokračovat. Kromě Lechu Poznaň projevil zájem Gdaňsk a Cracowia. Ta situace nebyla vůbec jednoduchá, protože jsem se musel připravovat sám a čekat, jestli některý polský tým splní přestupové podmínky Sparty,“ vrací se k letní přestupové anabázi fotbalista.

„Ve finále přišla pro mě absolutně nečekaná možnost z Maccabi Haifa. Odletěl jsem se tam podívat a rozhodl se, že vyzkouším další zemi a nový klub. Těším se na tuto novou výzvu.“

Vacek zároveň vysvětlil, jak to bylo s letním zájmem z mistrovské Viktorie Plzeň a pražské Slavie. Z Edenu prý nezaznamenal sebemenší snahu o kontakt. „O zájmu Slávie vůbec nic nevím. Ze strany Plzně proběhla informační schůzka s manažery a pak vše ustalo. Já jsem ale věděl, že když už nezůstanu ve Spartě, tak chci jít do zahraničí,“ dodal fotbalista.

Vedení Sparty na výroky hráče zareagovalo pro Sport.cz prohlášením. "Kamilovým výrokům nerozumíme. Jeho situaci jsme průběžně řešili s jeho agenty a já osobně jsem dokonce mluvil přímo s ním," uvedl pro zmíněný server generální ředitel Sparty Adam Kotalík.

Kamil Vacek se na sociálních sítích ostře pustil do trenéra Sparty Zdeňka Ščasného.
Kamil Vacek se na sociálních sítích ostře pustil do trenéra Sparty Zdeňka Ščasného.

Vše o zimních olympijských hrách 2018 najdete zde >>

 Klasická verze
Mobilní verze