Pavel Janega
2. června 2017 • 20:29

Starka po patu: Morava se "šprajcla" a je to ostuda. Dvě komory jsou přežitek

Autor:
Reklama
TOP VIDEA
Plzeň - Karviná: Procházka zakroutil nádhernou standardku za záda Berkovce Plzeň - Karviná: Procházka zakroutil nádhernou standardku za záda Berkovce
Příbram - Sparta: Rezek jako Ronaldo! Nádherně se trefil z přímého kopu Příbram - Sparta: Rezek jako Ronaldo! Nádherně se trefil z přímého kopu
VŠECHNA VIDEA ZDE

Nezvolit si nového předsedu je podle příbramského bosse Jaroslava Starky ostuda českého fotbalu. "Je mi z toho smutno," řekl v kuloárech. A kritizoval dvoukomorový systém Čechy – Morava, díky kterému patová situace nastala.Co říkáte tomu, že valná hromada nezvolila nového předsedu?
Je to ostuda. Není správně, že nemáme předsedu, a je to věc moravských delegátů, že to dopadlo patovou situací. Na druhou stranu je to demokratická volba, každého svědomí.

Proč je to ostuda?
Protože v době, ve které se nacházíme, a ne úplně vlastní vinou, český stát evidentně vůbec nefandí sportu, je potřeba mít svého předsedu.

Překvapilo vás, že volba dopadla patem?
Nejsem úplně překvapen, ale je mi z toho smutno. Ve fotbale jsem třicet let, takže o tom něco vím. Dvoukomorový systém, který tenkrát vymyslel pan Chvalovský, už tady dávno neměl být.

Dvoukomorový systém Čechy - Morava je podle vás přežitek?
Určitě je to přežitek, který sem nepatří. Ale chápal bych ještě, kdyby se vytvořilo 4. volební kolo, ve kterém by rozhodla nadpoloviční většina všech přítomných delegátů napříč oběma komorami.

Berbr: Už jsem si chtěl odpočinout a odejít, ale invektivy mě nastartovaly
480p 360p 240p

O Romanu Berbrovi se říká, že volby umí. Je nezvolení předsedy jeho porážkou?
Nebral bych to jako porážku. Roman Berbr je kluk, který pracuje ve fotbale strašně dlouho a svou práci umí. Samozřejmě, že spousta lidí ho kvůli tomu nemá ráda, ale to je věc názoru. Ne s každým si rozumíte. Roman je však pracovitý, pro fotbal udělal spoustu věcí a převážně dobrých. A když říkáte, že volby umí, tak ta volba dopadla v Čechách, jak měla. Akorát delegáti z Moravy se "šprajcli". Proč to udělali, to vám musí říct oni.

Co jste říkal na to, když se na začátku valné hromady začalo řešit členství ve FAČR u devatenácti profesionálních klubů?
Přiznám se, že když to ten komisař vyhlásil, tak mě polilo horko, jestli vůbec mám zaplaceno. (směje se) Ale můj sekretář je velmi dobrej, takže to máme v pořádku. A nedivím se, že jsme potom tyto delegáty odmítli. Já bych je všechny, kteří neměli zaplacené členství, z místnosti vyhodil.

Malík: Partneři očekávali, že z valné hromady předseda vzejde. Tohle je špatně
480p 360p 240p

Fousek: Není to tragédie, ukazuje to na handicapy, se kterými se fotbal nevyrovnal
480p 360p 240p

 

FORTUNA liga – první fotbalová liga 2018/2019

Program a rozpis zápasů Tabulka Aktuální kolo Tabulka střelců VIDEO: momenty a sestřihy Nový hrací model Fantasy liga

Nejvyšší česká fotbalová soutěž nově s názvem FORTUNA:LIGA v sezoně 2018/2019 prožívá revoluci. Po základní části s 30 zápasy se týmy rozdělí do tří skupin, do kterých si přenesou bodové zisky: skupina o titul (1.-6.), skupina o baráž o EL (7.-10.) a skupina o udržení (11.-16.).

SESTŘIHY všech zápasů 18. kola Fortuna ligy »

19. kolo Fortuna ligy:

Baník Ostrava - Olomouc (pá 14.12., 18:00), Teplice - Zlín (so 15.12., 15:00), Slovácko - Dukla (so 15.12., 15:00), Opava - Ml. Boleslav (so 15.12., 15:00), Bohemians - Liberec (so 15.12., 15:00), Příbram - Sparta (so 15.12., 17:00), Plzeň - Karviná (ne 16.12., 15:00), Jablonec - Slavia (po 17.12., 18:00)

Články odjinud


Články odjinudKlasická verze
Mobilní verze