Vltavín - Sparta 3:1. Letenští v přípravě nestačili na tým ze třetí ligy

0
Zimák k play off NHL. Lener i analytik tipují postup Bostonu. V čem se Nečas blíží Pastovi?
Mám rád, když Ostrava žije Baníkem, říká Buchta. Je rychlejší než Tanko?

Fotbalisté Sparty tvrdě narazili. Během reprezentační pauzy podlehli v přípravném duelu třetiligovému Vltavínu. Jedinou branku Letenských vstřelil Golgol Mebrahtu. V základní sestavě nastoupila hned šestice hráčů z prvního týmu (Heča Štetina, Vácha, Vukadinovič, Vatajelu a Mebrahtu).

Třetí tým ligy si chtěl reprezentační pauzu zpestřit přípravným duelem proti 13. týmu ČFL. Domácí navíc zápasem oslavili 120 výročí od založení klubu a od Letenských dostali příjemný dárek.

Sparta nastoupila v kombinované sestavě, ve které bylo šest hráčů z A-týmu, juniorky, devatenáctky a také ti, kteří momentálně hostují v druholigové Vlašimi. Ani to však rudým nepomohlo k tomu, aby Vltavín porazili.

SESTŘIH: Loko Vltavín - Sparta 3:1, za hosty se trefil Mebrahtu

Domácí se ujali vedení už v 10. Minutě. Brankář Milan Heča vyrazil míč po rohovém kopu přímo do Tomáše Rady a od bývalého hráče Slovácka se míč odrazil zpátky do branky.

V 18. minutě to bylo už 2:0 pro Vltavín. Tichý v pokutovém území zužitkoval dlouhý aut a překonal Heču.

I Letenští si vytvořili několik nebezpečných situací, ale prvního gólu se dočkali až ve druhém poločase, kdy se poprvé v rudém dresu prosadil Golgol Mebrahtu. Pavlík odcentroval a australský útočník zakončil z první.

Sparta začala třetiligového soupeře přehrávat a měla spoustu šancí k tomu, aby zápas otočila. To se však nestalo. Místo toho šel Vltavín opět do dvougolového trháku.

Ze sparťanského tlaku se míč vykutálel před Pejšou, který z poloviny hřiště sprintoval sám na Heču. Své sólo suverénně zakončil a domácí oslavili jubilejní 120. narozeniny senzační výhrou.

Mebrahtu: Česká liga není vůbec snadná. Ve Spartě chci vyhrát titul

Ščasný: Že v Trnavě dělá můj syn, nehrálo v hostování Kulhánka roli