Talenti na All Stars Cupu pod dohledem VAR, v akci bude i Ardeleanu | iSport.cz
12. června 2019 • 20:40

Talenti na All Stars Cupu pod dohledem VAR, v akci bude i Ardeleanu

Autor: iSport.cz
TOP VIDEA
Voráček s Hertlem hodnotí Pastrňákův hattrick a přestup Gudase Voráček s Hertlem hodnotí Pastrňákův hattrick a přestup Gudase
Rosický: Vácha bude lídrem béčka. Za nabídku nebudeme chtít odstupné Rosický: Vácha bude lídrem béčka. Za nabídku nebudeme chtít odstupné
VŠECHNA VIDEA ZDE

Nejen v první lize, ale i na zápasech šestnáctiletých fotbalistů se objeví videorozhodčí. Fotbalová asociace potřebuje využít v rámci školení a testování sudích každou vhodnou příležitost, a tak se na poslední chvíli domluvila s pořadateli mládežnického turnaje All Stars Cup, který se koná od pátku do neděle v Praze. Na hřišti i u obrazovky se objeví známá jména z listiny arbitrů pro profesionální soutěže.FAČR si vyjednala možnost nasazení videa na rozhodující nedělní utkání u organizace IFAB, pod níž technologie spadá. Znamená to, že přímo na hřišti v Horních Počernicích a v případě souboje o 3. místo a finále v Ďolíčku se budou pohybovat sudí Ondřej Lerch, Ondřej Ginzel, Pavel Rejžek, Tomáš Klíma a Ondřej Cieslar.

Vyjma prvně jmenovaného usednou spolu s Markem Podaným i k videu coby asistenti VAR. Hlavní roli u videa zastanou Petr Ardeleanu, jenž byl potrestán po výkonu v barážovém utkání Příbram - Brno, Pavel Julínek, Ondřej Berka, Ondřej Pechanec a Jiří Houdek. 

„Znamená to velký posun. All Stars Cup se stává jediným mládežnickým turnajem v Čechách, který bude moci využívat asistenci videorozhodčího. Zároveň budou utkání pískat nejlepší sudí u nás,“ řekl ředitel turnaje Jaroslav Novák. Zapojení VARu navíc přispěje k úrovni online přenosů, které organizátoři chystají. „Díky většímu počtu kamer bude i online přenos daleko kvalitnější, srovnatelný s běžnými přenosy z ligových zápasů. Jsme rádi, že jsme mohli našemu partnerovi FAČR vyjít vstříc,“ dodal.

Pořadatelé jinak dlouhodobě spolupracují s organizací Tournaments Abroad, která vysílá do Prahy talentované arbitry z celého světa. „I tímto způsobem se snažíme zajistit všem účastníkům co nejobjektivnější posuzování jednotlivých zápasů. Mladí fotbalisté z našich klubů se zároveň učí komunikovat se zahraničními sudími a sbírají cenné zkušenosti,“ uvedl Novák.

 

Tour de France, Wimbledon, MS v basketbale

Tour de France 2019: trasa 106. ročníku, program, etapy, Češi na startu (6. - 28. července 2019)

Wimbledon 2019: travnatý tenisový grandslam (1. - 14. července 2019)

MS v basketbale mužů 2019: Češi ve skupině i s USA (31. 8. - 15. 9. 2019, Čína)

Články odjinud


Články odjinud