Berbra a spol. vyšetřuje etická komise. Proč vynechala „Chřestýše“? | iSport.cz
25. listopadu 2020 • 17:05

Berbra a spol. vyšetřuje etická komise. Proč vynechala „Chřestýše“?

Autor: ČTK, šq
Vstoupit do diskuse
0
TOP VIDEA
SÁZKAŘSKÉ TIPY: Baník ztratí ve Zlíně, Sparta od Boleslavi gól nedostane
Sportovci na sítích: Karlos ukázal nahou Lelu, Cibulková se kaje kvůli očkování
VŠECHNA VIDEA ZDE

Etická komise Fotbalové asociace ČR zahájila disciplinární řízení se 17 z 20 osob, které jsou trestně stíhány v kauze údajného ovlivňování výsledků zápasů druhé a třetí fotbalové ligy a zpronevěry majetku plzeňského krajského fotbalového svazu. Etická komise vyšetřování současně přerušila, protože s verdiktem bude čekat na závěry orgánů činných v trestním řízení.Nejvýše postavenou osobou z dvacítky obviněných v kauze údajného ovlivňování výsledků prostřednictvím rozhodčích je bývalý místopředseda FAČR Roman Berbr, jenž také působil v čele plzeňského krajského fotbalového svazu.

Kriminalisté tvrdí, že vše řídila organizovaná zločinecká skupina. Podle médií šlo hlavně o utkání Vyšehradu, který v sezoně 2018/19 postoupil ze třetí do druhé ligy. Zápasy prý byly ovlivňovány i kvůli sázkám. Berbr je od října ve vazbě stejně jako někdejší sportovní ředitel Vyšehradu Roman Rogoz.

Etická komise nemohla zahájit s řízení se třemi lidmi, kteří nejsou členy FAČR. Podle zdrojů sportu jde o Michala Káníka, Martina Svobodu, známějšího pod přezdívkou „Chřestýš“, a Martina Pýchu. Aby mohla vyšetřování s podezřelými zahájit, musela podle prohlášení zveřejněném na webu asociace „nikoli bez problémů“ získat hodnověrné podklady, které pak byla povinna odpovědně zpracovat.

„Do pravomocného rozhodnutí ve věci zároveň etická komise Fotbalové asociace zahájená řízení přerušila. Postupuje tak v souladu jak s platným disciplinárním řádem, tak s dosavadní rozhodovací praxi disciplinárních orgánů fotbalové asociace,“ řekl tiskový mluvčí FAČR Michal Jurman v nahrávce pro média.

Vstoupit do diskuse
0
Články odjinud


Články odjinud