Drama v derby žen! Sparta přišla o výhru, zápas sledoval i Tvrdík

Autor: ČTK, adl
1
Tomášek o fiasku s Färjestadem: Byli jsme jako Boston. Jak zvládá tlak?
SESTŘIH: Arsenal - Chelsea 5:0. Kanonáda v derby, dvakrát se trefil Havertz

První derby pražských „S“ v sezoně ženské fotbalové ligy skončilo nerozhodně 2:2. K vítězství v 7. kole přitom dlouho směřovala Sparta, ale domácí slávistky v závěru slepenými góly smazaly dvoubrankové manko. Obhájkyně titulu díky tomu udržely vedení v tabulce, protože mají lepší celkové skóre. Oba týmy zaznamenaly první bodovou ztrátu v sezoně.

Všechny góly padly v areálu Horních Měcholupech až po přestávce. V úvodu druhého poločasu poslaly vicemistrovskou Spartu do vedení americká opora Lauren Changová a Anna Dlasková. Deset minut před koncem ale Michaela Khýrová čtvrtým gólem v sezoně snížila a vzápětí náhradnice Petra Divišová vyrovnala.

Vedle obou historicky nejúspěšnějších českých ženských klubů drží v této sezoně neporazitelnost také Slovácko, jež ve čtyřech zápasech ještě neztratilo ani bod a v neděli nastoupí proti poslední Dukle. S favorizovanými pražskými „S“ se tým z Uherského Hradiště měl utkat v předchozích dvou kolech, ale oba zápasy byly odloženy na listopad.

Utkání přímo na stadionu sledovali i slávistický předseda představenstva Jaroslav Tvrdík či místopředseda představenstva Tomáš Syrovátka.