9. prosince 2022 • 13:15

Krmenčíkovi hrozí trest. Šéf DK: Když chcete boxovat, vypadněte ze hřiště

Autor: vmn
Vstoupit do diskuse
0
TOP VIDEA
SESTŘIH: Sparta - Mladá Boleslav 4:1. Obrat Letenských, závěr okořenil senzační gól
Třinec - Kladno: Důrazný Jágr se obtočil kolem brány a rekordní 1099. trefou otočil na 3:4
VŠECHNA VIDEA ZDE

Po obrovské tragédii se v Indonésii po dvou měsících rozjela nejvyšší fotbalová soutěž a hned v první várce zápasů si utrhla pořádnou ostudu s českou stopou. Michael Krmenčík a Diego Michiels z Bornea na sebe během zápasu plivali, načež bývalý útočník Slavie či Plzně schytal od kapitána soupeře několik ran. Podle šéfa indonéské disciplinárky tím poškodili celou soutěž. „Když chtějí boxovat, ať jdou do ringu,“ prohlásil Erwin Tobing.Když na začátku října při fotbalovém zápase ve městě Malang zemřelo 133 lidí, indonéská vláda okamžitě soutěže zastavila. Další zápasy povolila až v prosinci, zatím před prázdnými stadiony, takže fanoušci sledovali zápasy v televizi. Konflikt Diega Michielse a Michaela Krmenčíka tak měli i s opakovačkami.

„Naši soutěž zastavila vláda. Snažili jsme se ji prosit, aby první ligu oživila. Teď jsou zápasy povolené, ale proč jsou k sobě hráči stále brutální, to nechápu,“ řekl předseda disciplinární komise indonéské ligy Erwin Tobing pro místní mutaci CNN.

Krmečník se do zápasu Persije Jakarta s Borneem zapsal nejen asistencí na jediný gól zápasu, ale také konfliktem s hostujícím kapitánem, který eskaloval od tvrdých soubojů a urážek ke vzájemným plivancům a nakonec ranám do obličeje.

„Hráči se chovají jako boxeři,“ postěžoval si Tobing. „Takže pokud chcete být boxery, vypadněte ze hřiště a běžte do ringu,“ vyzval znesvářené hráče.

Michiels byl během zápasu vyloučen, Krmenčík vyvázl se žlutou kartu a po následném útoku byl ošetřován a vystřídán. Oba mohou čekat disciplinární trest, možné jsou jak pokuty, tak zákaz startu klidně i na šest zápasů. Záležet bude na rozhodnutí disciplinárky, zprávě rozhodčího a zápasového komisaře (obdobě českého delegáta).

Vstoupit do diskuse
0

MS ve fotbale 2022 - Mistrovství světa v Kataru

Výsledky MS ve fotbale Kde sledovat MS ve fotbale v TV? Tabulka MS 2022 Pavouk play off Stadiony MS v Kataru Hry a fantasy k MS

Mistrovství světa ve fotbale 2022 se konalo od 20. listopadu do 18. prosince v Kataru. Turnaje se zúčastnilo 32 týmů. Titul získala Argentina s kapitánem Lionelem Messim, když ve finále po penaltovém rozstřelu porazila obhájce titulu z Francie 4:3. Bronz slavi Chorvatsko. Česká fotbalová reprezentace se bohužel na světový šampionát do Kataru nekvalifikovala, poté co v baráži podlehla Švédsku 0:1.

Fotbal dnes * Zemřel PeléFotbalové vybavení * Fotbalové dresy * Kopačky na Heureka.cz

Články odjinud


Články odjinud