Posko stále odmítá ultimátum FIFA | iSport.cz
5. října 2008 • 19:35

Posko stále odmítá ultimátum FIFA

Autor: ČTK
Joseph Blatter
TOP VIDEA
Páník: Za stavu 1:0 jsme je měli uzemnit. Možná by byly dvě tři penalty...
Sparta - Zlín: Komický vítězný gól! Dočkal nedal penaltu, Jiráček si ale srazil míč do sítě, 2:1
VŠECHNA VIDEA ZDE

V pondělí v poledne vyprší ultimátum, které dala Mezinárodní fotbalová federace FIFA Polsku ve sporu o odvolané vedení národního svazu. Pokud se staré vedení do funkcí nevrátí, hrozí národnímu mužstvu postihy.Mezi ně by patřila i kontumace kvalifikačních utkání o postup na mistrovství světa s Českem a Slovenskem. Země také může přijít o spolupořadatelství mistrovství Evropy v roce 2012.

Dnes obě strany setrvaly na svých pozicích - polská vláda odmítá ultimátum FIFA, federace trvá na nevměšování vlády do řízení sportu. "Je to válka zdravého rozumu a nervů mezi Polskem a FIFA. Ultimáta a tlak nejsou moc moudrá. Řekl bych, že FIFA využívá taktiku zastrašování," uvedl dnes ministr vnitra Grzegorz Schetyna.

Spor mezi FIFA a Polskem se rozhořel v pondělí, kdy arbitrážní soud suspendoval vedení svazu (PZPN) na popud ministra sportu Miroslawa Drzewieckého. Ten vrcholným funkcionářům v čele s předsedou Michalem Listkiewiczem vyčítá chaos v řízení a neschopnost vypořádat se s korupční aférou, která se v posledních dvou letech rozhořela v polském fotbale.

Do čela svazu byl jmenován jako takzvaný správce Robert Zawlocki, jehož však FIFA ani evropská unie UEFA coby svého partnera neuznávají. "Nic se nemění, lhůta zůstává," řekl dnes mluvčí UEFA William Gaillard. "Tady jde o základní princip našeho sportu. Nemůžeme dovolit, aby byli funkcionáři nahrazováni politiky z rozmaru vlády," dodal Gaillard.

Polsko se má utkat s českými fotbalisty v Teplicích 11. října. Pokud by skutečně FIFA národní tým suspendovala, připsali by si svěřenci trenéra Petra Rady do tabulky kontumační vítězství 3:0.

Články odjinud


Články odjinud