spo
Fotbal
Vstoupit do diskuse (3)

Fotbalisté Slovanu Bratislava se stali celkovými vítězi turnaje Víkend šampiónů, když ve finále porazili pražskou Slavii jednoznačně 1:5. Třetí místo patří dalšímu slovenskému týmu Žilině, která si poradila s Bohemians 1905.

Finále: Slovan Bratislava - Slavia Praha 5:1

Fotbalisté pražské Slavie své premiérové vítězství na turnaji Víkend šampiónů nezískají. Ve finálovém souboji nestačili na Slovan Bratislava a prohráli jasně 1:5.

V oboustranně opatrně vedeném prvním poločase se diváci dočkali jen jediné branky z kopaček hostujícího týmu. Do druhé části nastoupil mnohem lépe Slovan, který se díky aktivnější hře a nepřesností červenobílých dostal do vedení 4:0.

Až poté se ke slovu dostali slávisté, o výsledku utkání však již bylo rozhodnuto. Hattrickem se na vítězství hostů podílel paradoxně bývalý slávistický záložník Ivana, který se tak "svému" týmu dokonale pomstil.

 

Zápas o 3. místo: Žilina - Bohemians 1905 6:2

Loňští obhájci titulu z Vršovic odejdou z letošního ročníku Víkendu šampiónů s prázdnou. V zápase o třetí místo podlehli Žilině o čtyři branky 6:2. Pražané se dostali hned v první minutě do vedení, o jedenáct minut později stačil srovnat Fotyik.

Pět minut po začátku druhé půle již Žilina vedla o dvě branky, šanci pro český tým vykřesal ve 27. minutě Hašek. Veškeré myšlenky na prodloužení však uhasil Rilke. Bývalý teplický hráč dalšími dvěma góly zkompletoval svůj hattrick a může se spoluhráči slavit bronz.


Zápas o 5. místo: Sparta - Liberec 7:4

Jedenáct branek mohla slušně zaplněná O2 Aréna vidět v zápase o páté místo mezi pražskou Spartou a Libercem. Pražané vedli v průběhu zápasu dvakrát o čtyři branky, pokaždé se však o vítězství museli strachovat.

V prvním poločase dominovali hráči z Letné, když zvítězili jasně 4:1. Když na začátku druhého poločasu zvýšili na rozdíl čtyř branek, zdálo se, že je o výsledku utkání rozhodnuto. Severočeši však dokázali v závěru snížit až na rozdíl dvou branek. Rozhodující úder zasadil bojovnému libereckému týmu v poslední minutě Kušnír, který upravil konečné skóre na 7:4.

2. semifinále: Slovan Bratislava - Bohemians 1905 3:3 po pen. 3:2

Fotbalisté pražských Bohemians měli velmi špatný vstup do utkání, když první poločas prohráli jednoznačně 0:3. Druhá část hry se stala kopií té první. Vršovičtí dokázali díky chybám soupeře a aktivní hře tříbrankové manko smazat, když o vyrovnání se postaral čtyři minuty před koncem Bálek.

O výsledku zápasu tak musely poprvé na turnaji rozhodnout pokutové kopy. V těch již byli úspěšnější hosté z Bratislavy, když v penaltovém rozstřelu zvítězili v poměru 3:2.

1. semifinále: Slavia - Žilina 5:2


Slávistům vyšel výborně již vstup do utkání, když v desáté minutě Grajciar a ve čtrnácté Janda zajistili úřadujícímu českému mistru dvoubrankové vedení. Do konce poločasu stihli hosté ještě snížit na rozdíl jediné branky, ale to bylo z jejich strany vše.

Druhá polovina utkání patřila jednoznačně červenobílým, kdy další dvě branky přidal Janda, který tak završil svůj hattrick a ortel slovenského týmu podepsal krásnou technickou brankou Vasiljevič. Hosté dokázali v závěru zápasu jen snížit na konečných 2:5.

Slovan Bratislava - Slovan Liberec 5:2

Liberec ve svém zápase na soupeře ze Slovenska vůbec nestačil. Na úvodní branku soupeře dokázal ještě odpovědět Dočkal, ale poté již stříleli jen hosté ze Slovenska. Do poločasu vstřelili ještě další tři branky a prakticky rozhodli o svém vítězství.

Druhá část zápasu již žádný zvrat nepřinesla, na obou stranách padlo po jedné brance a Slovan Bratislava dokráčel k pohodlnému vítězství v poměru 5:2.

Bohemians 1905 - Sparta Praha 3:1

Vršovičtí se ujali vedení v 8. minutě, kdy se k radosti početné skupiny fanoušků zelenobílých trefil Bartek. Sparťané vyrovnali hru i výsledek o deset minut později, kdy se bez přípravy trefil nádherně Jirouš.

Rozhodující moment zápasu přišel v posledních pěti minutách utkání, kdy se nejprve trefil z poloviny hriště gólman Vršovických Sňozík, o minutu později zatloukl poslední hřebíček do sparťanské rakve Rychlík.

Bohemka postupuje do semifinále, sparťané se pokusí vyhrát duel o páté místo.

Slovan Liberec - Slavia Praha 5:4

Ještě než se stačili slávisté rozkoukat, prohrávali ve svém druhém zápase na Víkendu šampionů s Libercem 0:2. Přesto dokazali ještě do poločasu díky brankám Šenkeříka a Trappa srovnat.

Severočeši však ve stejném duchu nastoupili i do druhého poločasu a brzy opět svému soupeři odskočili na rozdíl dvou branek. I tentokrát dokázali slávisté vyrovnat, když se minutu před koncem trefil Vaněk.

V posledních šedesáti vteřinách však rozhodl o vítězství liberecký Blažek. Tedy paradoxně muž, který ve Slavii hrál. Sešívané mrzí prohra hodně. V prvním utkání totiž porazili Slovan Bratislava 3:2.

Žilina - Bohemians 1905 8:3

O tom, že Bohemku na úvod nečeká lehký duel, se sami hráči zelenobílého celku přesvědčili už po šesti minutách, kdy se Žilinou prohrávali 0:3.

Sami tři góly dokázali vstřelit, jenomže dalších pět inkasovali.

Žilinu nedokázali přelstít ani fotbalisté Sparty. Ačkoliv vedli už 4:1, nakonec museli sklopit hlavu a spolknout porážku 5:6.

Hvězdou obou zápasů byl jednoznačně Angelovič, který Bohemce vstřelil dvě branky, Spartě nasázel dokonce hattrick.

Skupina A

Bohemians 1905 - Žilina 3:8
Branky: 7. Sňozík, 10. a 15. Nikl - 3. a 21. Angelovič, 5. Oravec, 6. Fotyik, 8. a 17. Jež, 20. Vysokočil, 23. Mráz.

Žilina - Sparta 6:5
Branky: 6. Jež, 13. Vyskočil, 17., 19. a 26. Angelovič, 27. Oravec - 2. Hejda, 4. Zeman, 10. Žofčák, 11. Jurdík, 25. Jirouš.

Sparta - Bohemians1:3
Branky: 18. Jirouš - 8. Bartek, 26. Sňozík, 27. Rychlík

Skupina B

Slavia - Slovan Bratislava 3:2
Branky: 25. Vasiljevič, 27. Šenkeřík, 28. Čelůstka - 9. Halenár, 18. Kolčák.

Liberec - Slavia 5:4
Branky: 3. Frejlach, 4. a 20. Gebre Selassie, 18. Vulin, 30. Blažek - 4. Šenkeřík, 15. Trapp, 21. Čelůstka, 29. Vaněk.

Slovan Bratislava - Liberec 5:2
Branky: 2. Dobrotka, 7. Kiss, 8. Ivana. 14. Grendel, 16. Halenár - 6. Dočkal, 23. Purič.

Vyřazovací část

1.semifinále: Žilina - Slavia 2:5
Branky: 15. Dúbravka, 26. Jež - 10. Grajciar, 14., 17. a 22. Janda, 21. Vasiljevič

2. semifinále: Slovan Bratislava - Bohemians 1905 3:3 na pen. 3:2
Branky: 5. a 14., Štepanovský, 13. Ivana - 23. Bálek a 27. Bálek, 26. Janek.Penalty dali: Halenár, Dobrotka, znovu Halenár - Janek, Jidřišek Nedal: Grendal - Sňozík, Kotyza.

o 5. místo: Sparta Praha - Slovan Liberec 7:4
Branky: 3. a 30. Kušnír, 10., 14. a 21. Sus, 13. Jurdík, 27. Kuncl - 6. Purič, 23. Frejlach, 28. Holeňák, 29. Polák.

o 3. místo: Žilina - Bohemias 1905 6:2
Branky: 12. Fotyik, 17., 28. a 30. Rilke, 19. Kobylík, 28. Adauto - 1. Nikl, 27. Hašek.

finále: Slovan Bratislava - Slavia Praha 5:1

Vstoupit do diskuze (3)

Doporučujeme

Články z jiných titulů