Egypt porazil Kamerun a přiblížil se obhajobě

ČTK
Fotbal
Začít diskusi (0)

Fotbalisté Egypta nadále živí naději, že získají třetí titul mistra Afriky za sebou. Ve čtvrtfinále dnes porazili Kamerun 3:1 po prodloužení a v semifinále se utkají s Alžírskem. K postupu jim pomohl i neregulérní gól, který rozhodčí uznali, přestože míč nepřešel brankovou čáru.

Egypt na turnaji postrádá hned několik opor, přesto potvrzuje roli nejúspěšnějšího týmu historie Poháru národů. Tentokrát si poradil i s druhým nejúspěšnějším celkem.

Kamerun měl sice lepší vstup do zápasu, když vedl po vlastním gólu Hassana, ale egyptský veterán ve svém 170. zápase za národní tým chybu napravil a ještě do poločasu vyrovnal.

V normální hrací době už gól nepadl, a tak rozhodovalo prodloužení. V něm již po sto sekundách poslal bývalý hráč Realu Madrid či Chelsea Geremi nepochopitelnou malou domů, kterou vystihl Gado a zajistil Egyptu vedení.

To ještě záhy navýšil znovu Hassan střelou z přímého kopu. Gól však neměl být uznán, protože míč po odrazu od břevna nepřešel brankovou čáru, jak odhalil televizní záznam.

Egypt čeká v semifinále Alžírsko, které ho v listopadu po výhře 1:0 ve vypjaté baráži připravilo o start na světovém šampionátu v JAR.

Fotbalové mistrovství Afriky - čtvrtfinále:

Egypt - Kamerun 3:1 po prodl. (1:1, 1:1)
Branky: 37. a 95. Hassan, 92. Gado - 26. vlastní Hassan.
ČK: 111. Chedjou (Kamerun).

Zambie - Nigérie 0:0, 4:5 na pen.
ČK: 107. Apam (Nigérie).

Semifinálové dvojice:
Ghana - Nigérie
Alžírsko - Egypt

Začít diskuzi

Doporučujeme

Články z jiných titulů