4. března 2010 • 13:23

Němci se mstí: Angličané jsou jak spálení turisté

Autor:
Nové dresy anglické reprezentace.
TOP VIDEA
NEJ zákroky Premier League: Blýskl se Čech i dvojka Chelsea NEJ zákroky Premier League: Blýskl se Čech i dvojka Chelsea
Podívejte se, jak by mohl stadion Bohemians vypadat v budoucnosti Podívejte se, jak by mohl stadion Bohemians vypadat v budoucnosti
VŠECHNA VIDEA ZDE

Je to jen pár týdnů, co anglický bulvár Daily Star napadl Němce, že jejich dres pro mistrovství světa připomíná uniformu nacistické organizace SS. Teď, když své trikoty pro šampionát představil i tým Albionu, vrací Němci úder. „Jste červení jako raci. Přesně takhle vypadají spálení angličtí turisté na plážích Mallorky,“ posmívá se list Bild.Bylo z toho velké haló, když se Angličané před měsícem zaměřili na nový černý dres německé reprezentace. „Jako byste ho vytáhli ze skladu nacistické SS,“ napsal Daily Star a k fotce špílmachra Michaela Ballacka dokonce přiřadil snímek Adolfa Hitlera.

„Neslýchanost!“ zlobilo se celé Německo. Tamní fanoušci si hned pospíšili s tvrzením, že tohle všechno pramení jenom z anglické hořkosti. Vždyť Albion se svým rivalem prohrál klíčové zápasy v letech 1972, 1990 i 1996.

Koneckonců i legendární anglický kanonýr Gary Lineker si kdysi povzdechl: „Fotbal je hra pro jedenáct hráčů na každé straně, hraje se s míčem na dvě branky a pokaždé v ní vyhraje Německo.“

Černá sada fotbalistů Německa pro nadcházející mistrovství světa.Černá sada fotbalistů Německa pro nadcházející mistrovství světa.

Jenže Němci se nad urážku odkazující na SS zjevně úplně nepovznesli. Hned co anglická reprezentace odtajnila sady svých dresů pro mistrovství, německé noviny Bild si neodpustily odvetné rýpnutí.

„Mají barvu od slunce spálených anglických turistů,“ posmívají se.

I tentokrát se dá čekat popuzená anglická reakce. Vždyť barva nových dresů připomíná triumf anglických fotbalistů na mistrovství světa 1966, na který jsou za kanálem La Manche dodnes tak pyšní.

Vše o zimních olympijských hrách 2018 najdete zde >>

Témata:  sport, fotbal, anglie, německo, dresy
 Klasická verze
Mobilní verze