Poláci křičeli na sparťany: Zlámeme vám ruce! | iSport.cz
5. srpna 2010 • 09:52

Poláci křičeli na sparťany: Zlámeme vám ruce!

Autor: pla
Vstoupit do diskuse
2
TOP VIDEA
Mladá Boleslav - Jablonec: Škodův nadýchaný centr zužitkoval krásnou hlavičkou Mašek, 2:0
VIDEOGRAFIKA: Jak extraligoví střelci sbírali body v přesilovkách?
VŠECHNA VIDEA ZDE

Stokrát si můžete říkat, že se sparťané chovali v závěru zápasu s Poznaní jak malé děti. Stokrát se můžete zlobit, že dostat dvě červené karty ve vyhraném zápasu je neodpustitelné. Jenže ani hráči Lechu Poznaň se nechovali jak učitelé tance. Sparťanům dokonce před utkáním vyhrožovali, že jim zlámou kosti!Kdo se na to díval v televizi, těžko to chápal. Sparta si ve 3. předkole Ligy mistrů vypracovala skvělou pozici, na hřišti Lechu Poznaň vedla v 80. minutě 1:0. Jenže pak jako by se jejím hráčům zatmělo před očima a dvěma naprosto hloupými zákroky si nechala vyloučit klíčové hráče Matějovského se Sionkem.

Jelikož budou oba chybět v úvodním utkání 4. předkola, může nevídaný zkrat klidně obrat klub o postup do Ligy mistrů. Proč se sparťané probůh neovládli?

Tak třeba proto, že hráči polského týmu používali v cestě za případným postupem i metody, které se dají jen těžko nazvat fér. Vrchním výtečníkem byl v tomto ohledu kolumbijský stoper Arboleda, jenž se předvedl ještě než samotný zápas začal.

Když si hráči obou týmů podávali ruce, Arboleda sparťanům div že nerozdrtil zápěstí. „Ještě se nekoplo do míče a už si na nás vyskakoval. Pokoušel se nás zastrašit, bylo to směšné. To jsem fakt nepochopil,“ zlobil se Libor Sionko.

Tmavý hráč Poznaně se vážně choval jak blázen. Podle idnes.cz totiž už před výkopem na sparťany křičel: „Všem vám zlámu ruce!“ Během zápasu se pak tohoto svého slibu držel, třeba Kuckovi věnoval pořádný úder loktem, své dlouhé paže používal jako zbraň při každé standardce.

K postupu ho nakonec takové hrubiánství nepomohlo. Ale úplně spokojení nemohou být ani sparťané. Lehce se nechali vyprovokovat a teď je to může stát miliony z hlavní soutěže Ligy mistrů.

Arboleda v sotrém skluzu proti sparťanovi Wilfriedovi.
Arboleda v sotrém skluzu proti sparťanovi Wilfriedovi.

Vstoupit do diskuse
2
Články odjinud


Články odjinud