Smutný Beckham se zlobí: Capello mě ponížil | iSport.cz
13. srpna 2010 • 12:43

Smutný Beckham se zlobí: Capello mě ponížil

Autor: luk
Vstoupit do diskuse
1
TOP VIDEA
iSport podcast: Přestali hráči věřit Kozlově cestě? Ustoupil Baník z přebudování týmu?
MOMENTY 5. kola: Sparta stoprocentní, Fillo smolařem, liberečtí náhradníci selhali
VŠECHNA VIDEA ZDE

Fotbalovou hvězdu Davida Beckhama naštval způsob, jakým ku reprezentační kouč Fabio Capello naznačil, že už s ním nepočítá. Italský trenér řekl, že Beckham je už trochu starý na národní tým. 35letá sportovní ikona odpověděla: „Tohle mě ponížilo. Starý si nepřipadám, za Anglii si ještě chci zahrát.“Bylo kolem toho dost velké haló, když se v poslední době poněkud netaktní trenér anglické reprezentace Fabio Capello opřel do Davida Beckhama. Hráč, který naposledy hostoval v AC Milán měl být podle kouče už příliš starý, než aby ho mohl dál povolávat k zápasům Albionu. Capello mimo to dodal, že by se pro Beckse mohl připravit důstojný benefiční duel.

Jenže proslulá sportovní ikona se proti tomu hned ozvala. Beckhama urazilo, že se takhle důležité Capellovo rozhodnutí dozvěděl z televize a ne přímo od samotného kouče. „Cítil jsem se ponížen, zdrcen a zklamán,“ prohlásil podle listu The Sun.

David Beckham v duelu proti Manchesteru UnitedDavid Beckham v duelu proti Manchesteru UnitedFoto ČTK/AP

Capello ho rozesmutněl několika příliš upřímnými větami. Řekl třeba, že i Beckham jistě chápe nutnost generační výměny. „Samotnému mu musí být jasné, že v anglickém týmu už ho žádná budoucnost nečeká,“ mínil Capello.

Den po jeho příkrých soudech musel telefonicky situaci žehlit asistent Franco Baldini, dopad takového konejšení lze jen těžko odhadovat. Z celé aféry je každopádně pohoršená i velká část anglické fotbalové veřejnosti.

Podle bývalého hráče Arsenalu Alana Smithe to například bylo od Capella neprofesionální a nefér. I podle útočníka Manchesteru Michaela Owena by bylo vhodnější, kdyby kouč svá slova zavolal přímo Beckhama a neadresoval mu je přes média.

„Celé to bylo vyřešeno poněkdu nešikovně,“ připustil i legendární brankář Peter Shilton. „Tím spíš, pokud se to týká někoho jako je právě David.“

David Beckham na lavičce Anglie. Zůstane na ní jako nový trenér?
David Beckham na lavičce Anglie. Zůstane na ní jako nový trenér?

Vstoupit do diskuse
1
Články odjinud


Články odjinud