Prospal o Motoru: Chtěl bych hrát jako Pittsburgh. Kdo ho v NHL ovlivnil? | iSport.cz
Jan Pikous
5. října 2018 • 04:45

Prospal o Motoru: Chtěl bych hrát jako Pittsburgh. Kdo ho v NHL ovlivnil?

Autor: Jan Pikous
TOP VIDEA
iSport podcast: V čem rozhodčí v zápase Teplic se Spartou selhali? iSport podcast: V čem rozhodčí v zápase Teplic se Spartou selhali?
České fotbalové hvězdy mají jasno: Slavia s Barcelonou neprohraje! České fotbalové hvězdy mají jasno: Slavia s Barcelonou neprohraje!
VŠECHNA VIDEA ZDE

Byl to návrat jako hrom. Českobudějovický Motor po další neúspěšné sezoně převzal Václav Prospal. Místní rodák se do nové práce ponořil naplno a hráčům naordinoval poctivou letní přípravu. „Člověk musí být brutálně pravdivý. Když takový jste, nikdo pak nemůže říct, že nevěděl, co ho čeká,“ říká bývalý skvělý útočník v rozhovoru pro iSport Premium. Vypráví i o předchozí práci u národního týmu či zámořských trenérech, kteří ho během dlouhé kariéry v NHL ovlivnili nejvíce.Na první pohled je poznat, jak moc hokejem žije. Třiačtyřicetiletý kouč jasně mluví o tom, co od hráčů chce. A rozčílí se, když přijde řeč na hráčské výmluvy či nedostatečnou motivaci. V roce 2005 dovedl Václav Prospal Budějovice mezi extraligovou elitu coby tahoun na ledě. Teď fanoušci doufají, že totéž dokáže i na střídačce.

Po třinácti letech jste zpátky v první lize, tentokrát jako trenér. Jak byste zhodnotil její kvalitu?
„Rozdíl v kvalitě oproti extralize samozřejmě je, a je to logické. Je tu ale spousta mladých kluků, co mají možnost se během pár let prosadit v chlapském hokeji, a je jedině dobře, že v téhle lize dostávají prostor. Pak jsou tu hráči jako Nouza, Divíšek, Kutlák, Vydarený. Kluci, co toho mají spoustu za sebou a zvyšují úroveň celé soutěže.“

Zatímco v extralize může každý porazit každého, v první lize hráči ze silných týmů často zmiňují, že se jim proti horším týmům špatně hraje, protože přijedou jen bránit.
„Samozřejmě některé týmy mohou být kvalitativně trochu slabší, na druhou stranu si to musíte uhrát. Když nejste schopný porazit a přehrát slabší týmy, můžete být favorit, jaký chcete. Na ledě to musíte potvrdit.“

V minulosti byl často z budějovické kabiny slyšet argument, že se chce na Motor jako na silný tým soutěže každý vytáhnout. Tahle věta vám tedy asi příliš nevoní.
„Já tohle neuznávám. S tím přece hráči musejí počítat. Pakliže máte nějaké ambice, musíte je potvrzovat zápas co zápas. Jestliže sem týmy přijedou s poraženeckou náladou, chyba je na jejich straně. Naopak uznávám mužstva, co nám nedají nic zadarmo. To ale není důvod pro výmluvy.

Pokračování článku patří k placenému
obsahu iSportu

S předplatným získáte:

 • Sestřihy všech zápasů FORTUNA:LIGY
 • Exkluzivní videa z hokejové extraligy
 • Profilové rozhovory
 • Zákulisní informace z první ruky
 • Názory slavných expertů
 • Analýzy vítězství a porážek
 • Měsíční předplatné 49 Kč*

  *Cena 49 Kč platí pro první měsíc pro nové
  předplatitele (týká se pouze platby kartou).
  Následující měsíc stojí 99 Kč.

  Objednat
 • Roční předplatné 990 Kč

  Ušetříte 2 měsíce oproti měsíční platbě.

  Objednat

Možnosti platby
?

 • Kartou online
 • Platba online
 • Platba SMS
Firemní předplatné
Roční licence pro firmy a instituce objednávejte zde
Aktuální zápasy
Články odjinud