Budějovice vyhrály ve výročních dresech, Kladnu hodil buly Štěpánek

0
Zimák k play off NHL. Lener i analytik tipují postup Bostonu. V čem se Nečas blíží Pastovi?
Mám rád, když Ostrava žije Baníkem, říká Buchta. Je rychlejší než Tanko?

Hokejisté Motoru České Budějovice porazili v 19. kole první ligy doma Přerov 3:1 a zvýšili náskok v čele tabulky na osm bodů. Na druhé místo se posunulo Kladno, které stále ještě bez hvězdného útočníka Jaromíra Jágra porazilo Benátky nad Jizerou 5:1. Na třetí místo klesl Vsetín, který prohrál v Havířově 1:4.

České Budějovice pokračují ve skvělých výkonech, vyhrály pošesté za sebou. Sobotní utkání proti Přerovu navíc vzaly ve velkém stylu. V rámci oslav výročí 100. let od založení Československa oblékli hráči Budějovic i Přerova repliky prvních reprezentačních dresů.

Motor otevřel skóre ve třetí minutě, kdy se v přesilové hře pěti proti třem prosadil Jiří Šimánek. Ve 33. minutě sice vyrovnal v početní výhodě Mikuláš Zbořil, ale v polovině třetí třetiny vrátil lídrovi vedení Miloslav Čermák a při závěrečné power play pojistil výsledek Martin Heřman.

O druhou příčku přišel Vsetín, jenž po třech výhrách za sebou nestačil na Havířov. Domácí sice po gólu Luboše Roba ze třetí minuty prohrávali 0:1, ale v osmé minutě vyrovnal Branislav Řehuš a v čase 23:41 otočil stav Filip Seman. V závěrečném dějství pojistili náskok Havířova Miroslav Holec a Lukáš Bednář. Z posledních šesti utkání tak Havířov zvítězil hned pětkrát.

Před duelem Kladna s Benátkami nad Jizerou při oslavách 100. výročí vzniku republiky vhodil čestné buly bývalý tenista Radek Štěpánek a Rytíři si spravili chuť po dvou porážkách.

V osmé minutě vedli 2:0, když nejdříve využil přesilovou hru Šimon Jelínek a ve vlastním oslabení skóroval Ladislav Zikmund. Ještě v první třetině sice snížil v početní výhodě Matěj Psota, ale v závěrečném dějství pojistili náskok Kladna Matyáš Zelingr, Tomáš Vildumetz a Daniel Kružík. Na Benátky se Kladnu nebývale daří, v soutěži je porazilo už sedmkrát v řadě.

Na body se nadřela Jihlava, jež zvítězila 5:3 v Kadani. Na ledě donedávna bezmocně posledního týmu tabulky ještě před koncem druhé třetiny o gól prohrávala, nakonec však našla cestu k vítězství.

Venku si zastřílela také Slavia, která na období tří porážek za sebou zareagovala triumfem 5:3 v Prostějově. Hrdinou Pražanů byl útočník Jan Veselý, který zaznamenal dva góly a asistenci.

V dalších zápasech rozstřílela Třebíč 6:0 Frýdek-Místek a Poruba ovládla duel na ledě posledního Ústí nad Labem, kde vyhrála 5:3.

Výsledky 19. kola první hokejové ligy

Ústí nad Labem - Poruba 3:5 (0:0, 2:1, 1:4)
Branky: 36. a 46. Severa, 38. L. Volf - 37. a 43. Kanko, 54. J. Káňa, 57. Slavík, 58. T. Jáchym. Rozhodčí: Zubzanda, Grech - Janíček, Vontrubec. Vyloučení: 2:6, navíc Ovčačík (Poruba) 10 min. Bez využití. Diváci: 856.

Kladno - Benátky nad Jizerou 5:1 (2:1, 0:0, 3:0)
Branky: 5. Š. Jelínek, 8. Zikmund, 44. Zelingr, 52. Vildumetz, 57. Kubík - 17. Psota. Rozhodčí: Wagner, Valenta - Coubal, Kokrment. Vyloučení: 6:6, navíc Chrtek (Benátky) 10 min. Využití: 2:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 2106.

Havířov - Vsetín 4:1 (1:1, 1:0, 2:0)
Branky: 8. Rehuš, 24. F. Seman, 44. Holec, 48. L. Bednář - 3. Rob. Rozhodčí: Fiala V. Kašík - Kotlík, Žídek. Vyloučení: 7:9. Bez využití. Diváci: 3295.

Kadaň - Jihlava 3:5 (1:1, 1:1, 1:3)
Branky: 13. Šulek, 33. L. Klíma, 56. Kůs - 18. Dostálek, 38. Jiránek, 43. Skořepa, 54. Anděl, 60. A. Zeman. Rozhodčí: Luczków, T. Veselý - Štofa, Beneš. Vyloučení: 6:6. Využití: 2:2. Diváci: 521.

Prostějov - Slavia Praha 3:6 (1:1, 2:4, 0:1)
Branky: 22. a 40. Žálčík, 14. Dvořáček - 25. a 37. J. Veselý, 27. a 57. J. Doležal, 6. Šagát, 25. A. Furch. Rozhodčí: Čech, Ondráček - Bartek, Bubala. Vyloučení: 4:4. Využití: 0:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 2016.

Motor České Budějovice - Přerov 3:1 (1:0, 0:1, 2:0)
Branky: 3. Šimánek, 50. M. Čermák, 60. M. Heřman - 33. M. Zbořil. Rozhodčí: Souček, Šindel - Tvrdík, Siman. Vyloučení: 4:7, navíc Šimánek (Č. Budějovice) 10 min. Využití: 1:1. Diváci: 6391.

Třebíč - Frýdek-Místek 6:0 (2:0, 1:0, 3:0)
Branky: 10. a 10. Střondala, 28. Nedvídek, 45. Kusko, 57. Raška, 58. Mlynář. Rozhodčí: Barek, Obadal - Lukš, Doležal. Vyloučení: 6:9, navíc Zahradníček (Frýdek-Místek) 10 min. Využití: 3:0. Diváci: 1018.

1. Motor Č. Budějovice 18 13 1 2 2 68:38 43
2. Kladno 18 10 1 3 4 64:45 35
3. Vsetín 18 8 4 2 4 64:47 34
4. Jihlava 18 9 2 2 5 69:40 33
5. Havířov 19 10 1 0 8 55:51 32
6. Litoměřice 18 9 2 0 7 57:48 31
7. Přerov 18 10 0 1 7 54:47 31
8. Slavia Praha 17 9 0 3 5 48:52 30