Nevylučujte soupeře! Plekanec upoutal proti Vsetínu fair play gestem

Autor: pta
0
Hvězdy vyvedly partnerky: kdo dorazil na vyhlášení Fotbalisty roku?
PRVNÍ DOJEM ze čtvrtfinále: Motor se zlepšuje, ale dostává lekci, co Třinec umí

Dal po 90 sekundách první z gólů, který nasměroval hokejisty Kladna ve 33. kole první ligy za vítězství nad Vsetínem 6:3. Hvězdný útočník Tomáš Plekanec ale zaujal i momentem v závěru zápasu. V 52. minutě totiž přiznal, že ho nefauloval hostující Jakub Teper, kterému rozhodčí chtěli udělit dvouminutový trest.

Šestatřicetiletý centr vedl první útok Rytířů, na křídlech měl Petra Vampolu a Jakuba Strnada. Na ledě strávil přes dvacet minut, z toho čtyři v oslabení. Kromě vstřeleného gólu týmu znovu hodně pomáhal ve všech herních činnostech.

Soupeř držel na kladenském ledě naději na bodový zisk šanci až do závěrečné desetiminutovce. V ní mohli jít hráči Kladna za stavu 4:3 do početní výhody. Plekanec najížděl proti Teperovi a skončil na ledě, rozhodčí hned zvedal ruku na znamení, že bude vylučovat.

Teper zajel na trestnou lavici, ale na ní se nestačil ani posadit. Plekanec totiž přiznal sudím, že padl po vlastním zaškobrtnutí o rýhu v ledu. Nevylučovalo se, ale Kladno záhy opět skórovalo. Po chvíli zvýšil na 5:3 zásluhou Ladislava Zikmunda.

Kvůli reprezentační přestávce budou Plekancovi, který už má za sebou střídavé starty za mistrovskou Kometu v extralize, starty za Kladno přibývat. Další příležitost má už zítra na ledě Benátek nad Jizerou.

1. Jihlava 56 33 8 3 12 210:119 118
2. Vsetín 56 32 7 2 15 207:150 112
3. Č. Budějovice 56 30 7 2 17 184:134 106
4. Kladno 56 30 4 6 16 194:152 104
5. Přerov 56 28 2 8 18 162:135 96
6. Havířov 56 28 3 2 23 172:145 92
7. Litoměřice 56 26 5 3 22 189:164 91
8. Prostějov 56 26 5 3 22 198:171 91