Poruba je krok od čtvrtfinále. Ústí srovnalo se Vsetínem, vyhrála i Slavia

Autor: ČTK, adl
0
Bořil v ofsajdu? Asi ano, ale žádný záběr není stoprocentní. Nejasná ČK pro Petráka
SESTŘIH: Boston - Toronto 2:3. Pastrňák dal první gól v play off, rozhodl ale Matthews

Hokejisté Poruby porazili ve druhém utkání předkola play off první ligy po obratu Prostějov 4:2 a za stavu 2:0 na zápasy jsou jedinou výhru od postupu do čtvrtfinále. Ostatní tři série jsou před nedělním pokračováním na hřištích hůře postavených celků po základní části vyrovnané 1:1. Litoměřice srovnaly krok díky domácí výhře nad Sokolovem 4:0, Ústí nad Labem vyhrálo ve Vsetíně 2:1 a Slavia zvítězila v Třebíči 2:0.

Poruba uspěla i v pátém utkání pod novým koučem Karlem Suchánkem a asistentem Davidem Moravcem. Prostějov měl znovu v Ostravě zápas dobře rozehraný, ale první výhry od 6. února se nedočkal. Jeho neúspěšná šňůra se natáhla na devět proher včetně čtvrteční porážky v Ostravě 1:2 v prodloužení.

Jestřábi přitom v čase 15:22 vedli 2:0. V 8. minutě se trefil Petr Mrázek a potom se v přesilové hře pěti proti třem zapsal mezi střelce bek Tomáš Drtil. V polovině utkání ale snížil Jan Hudeček a v 54. minutě v početní výhodě vyrovnal obránce Šimon Szathmáry. V čase 56:18 otočil stav Radek Pořízek a dvě sekundy před koncem pečetil výhru při power play do prázdné branky Petr Kanko.

Vítězná šňůra po základní části pátého Vsetína skončila na šesti zápasech. Zatímco ve čtvrtek Valaši duel s Ústím otočili a vyhráli 2:1 v prodloužení, v pátek dotáhli manko jednou a podruhé se jim to už nepodařilo.

Slovan vedl po trefě beka Karla Klikorky. Ve 13. minutě v přesilové hře odpověděl Roman Vlach, ale za 19 sekund vrátil Severočechům vedení Dominik Sklenář. V dalším průběhu už se skóre nezměnilo i díky celkovým 34 zákrokům hostujícího brankáře Petra Hamalčíka.

Litoměřice po čtvrteční prohře 2:3 v prodloužení, která ukončila jejich pětizápasovou vítěznou sérii, tentokrát zápas ovládly. Po 58 sekundách druhé třetiny otevřel skóre Tomáš Svoboda a ve 24. minutě zvýšil v přesilové hře obránce Jan Holý.

Před polovinou závěrečné části si Stadion definitivně pojistil výhru. Ve 49. minutě se prosadil Lukáš Válek a za 77 vteřin v početní výhodě skóroval Lukáš Stehlík. Gólman Tomáš Král si připsal 43 zákroků a udržel podruhé v sezoně čisté konto.

Třebíč jako jediná v úvodním zápase předkola dokázala uspět v základní hrací době, ale na vítězství 4:1 proti Slavii nenavázala. Bezbrankový stav prolomil až v čase 56:39 čtyřiačtyřicetiletý Jaroslav Bednář a čtyři sekundy před koncem ještě pečetil výsledek do prázdné branky Martin Ondráček.

Brankář Martin Michajlov pochytal všech 25 střel Horácké Slavie a čisté konto udržel potřetí v ročníku. Pražané porazili Třebíč potřetí ze čtyř soubojů v sezoně.

Předkolo play off Chance ligy - 2. zápasy:

Litoměřice - Sokolov 4:0 (0:0, 2:0, 2:0)
Branky: 21. T. Svoboda, 24. J. Holý, 49. Válek, 50. L. Stehlík. Rozhodčí: Zubzanda, Kostourek - Belko, Kokrment. Vyloučení: 5:6. Využití: 2:0. Bez diváků. Stav série: 1:1.

Vsetín - Ústí nad Labem 1:2 (1:2, 0:0, 0:0)
Branky: 13. Roman Vlach - 11. Klikorka, 13. D. Sklenář. Rozhodčí: Ondráček, Květoň - Kreuzer, Polonyi. Vyloučení: 7:4, navíc Vítek (Vsetín) 5 min. a do konce utkání. Využití: 1:0. Bez diváků. Stav série: 1:1.

Třebíč - Slavia Praha 0:2 (0:0, 0:0, 0:2)
Branky: 57. Jaroslav Bednář, 60. M. Ondráček. Rozhodčí: M. Dědek, Koziol - Zídek, Otáhal. Vyloučení: 4:4. Bez využití. Bez diváků. Stav série: 1:1.

Poruba - Prostějov 4:2 (0:2, 1:0, 3:0)
Branky: 31. Hudeček, 54. Szathmáry, 57. Pořízek, 60. Kanko - 8. P. Mrázek, 16. Drtil. Rozhodčí: Vrba, Šudoma - J. Novák, Bartek. Vyloučení: 2:2. Využití: 1:1. Bez diváků. Stav série: 2:0.