Pád Zlína prohlubuje „béčko“ Pardubic. Sparťan Kořenář jistil výhru Slavie

1
Zimák k play off NHL. Lener i analytik tipují postup Bostonu. V čem se Nečas blíží Pastovi?
Mám rád, když Ostrava žije Baníkem, říká Buchta. Je rychlejší než Tanko?

Hokejisté Třebíče porazili v 37. kole první ligy doma Vsetín 2:1 a posunuli se z třetího místa do čela o dva body před Porubu, která prohrála ve Frýdku-Místku 0:4. Vsetín klesl ze druhé na třetí pozici a na lídra ztrácí tři body. V krizi je nadále Zlín, který podlehl v Chrudimi s posledními Pardubicemi B 2:5. Po sestupu z extraligy je na 12. místě a na pozice pro předkolo play off ztrácí už šest bodů. Slavia uspěla proti Prostějovu poměrem 5:0, čisté konto vychytal host ze Sparty Josef Kořenář.

Třebíč vyhrála devátý z posledních jedenácti zápasů a spravila si chuť po pondělní prohře v Sokolově 2:3. Vedení se ujala před polovinou první třetiny díky brance Ladislava Bittnera. V 25. minutě v oslabení sice vyrovnal Šimon Jenáček, ale v čase 56:42 rozhodl Martin Dočekal. Vsetín potřetí za sebou nebodoval a prohrál čtvrtý z posledních pěti zápasů.

Poruba, který má ještě jeden zápas k dobru, si připsala třetí porážku z uplynulých čtyř utkání. Frýdek-Místek otevřel skóre v 5. minutě díky Michalu Hoťkovi a v čase 26:56 v přesilové hře zvýšil obránce Jakub Teper. V 55. a 59. minutě dovršil výsledek dvěma góly Vladimír Svačina, který uzavřel účet utkání v oslabení při power play Ostravanů do prázdné branky. Brankář Patrik Švancara udržel podruhé v sezoně čisté konto.

Zlín prohrál osmý z posledních deseti duelů, Pardubice B naopak vyhrály podruhé z uplynulých šesti utkání a třináctému Šumperku se přiblížily na rozdíl pěti bodů. Záložní tým Dynama ve 13. minutě využil přesilovku díky Ondřeji Matýsovi a otevřel skóre. V čase 26:57 zvýšil náskok obránce Daniel Bukač.

V 33. minutě z trestného střílení snížil Petr Mrázek, ale za 109 sekund vrátil Východočechům dvoubrankový náskok Tomáš Svoboda. Za Berany zkorigoval stav 73 vteřin před druhou pauzou Bedřich Köhler, ale ve 46. minutě pojistil náskok Dynama v přesilové hře bek Tomáš Hanousek. Výsledek dovršil v oslabení při hře Zlína bez brankáře zadák Jan Zdráhal.

Za pražskou Slavii nastoupil poprvé na střídavý start ze Sparty brankář Josef Kořenář a hned pomohl čistým kontem k výhře nad Prostějovem 5:0. Tým z Edenu zvítězil počtvrté za sebou a posedmé z posledních sedmi zápasů. Dvakrát skóroval Tomáš Šmerha.

Po čtyřech výhrách za sebou neuspěly Litoměřice, které podlehly doma Sokolovu 4:6. Za Baník dvakrát skóroval Stanislav Vrhel, gól a dvě asistence si za vítěze připsali Jaromír Kverka a obránce František Klejna.

Jihlava sice vedla v Přerově 3:1, ale nakonec prohrála 3:4. Loňský vítěz první ligy nebodoval potřetí za sebou a prohrál šestý z posledních sedmi zápasů. Přerov podesáté v řadě bodoval a pošesté z toho vyhrál. Dukle nepomohly ani dvě trefy Tomáše Harkabuse.

Páté vítězství za sebou oslavil Kolín, který porazil Šumperk 3:2. Dvěma góly se o to zasloužil mistr světa z roku 2010 Petr Koukal. Draci vyšli naprázdno popáté za sebou.

37. kolo první hokejové Chance ligy:

Litoměřice - Sokolov 4:6 (1:1, 3:2, 0:3)
Branky:
14. Koláček, 24. Kracík, 38. Jícha, 39. O. Procházka - 15. a 41. Vrhel, 28. T. Rohan, 40. Klejna, 47. Csamangó, 59. Kverka. Rozhodčí: Hucl, Květoň - Maňák, Štěpánek. Vyloučení: 1:1. Bez využití. Diváci: 960.

Třebíč - Vsetín 2:1 (1:0, 0:1, 1:0)
Branky:
9. Bittner, 57. Dočekal - 25. Š. Jenáček. Rozhodčí: Koziol, Šudoma - Zídek, Roupec. Vyloučení: 3:7. Bez využití. V oslabení: 0:1. Diváci: 1236.

Frýdek-Místek - Poruba 4:0 (1:0, 1:0, 2:0)
Branky:
55. a 59. Svačina, 5. Hotěk, 27. Teper. Rozhodčí: Wagner, Skopal - Hanzlík, Bezděk. Vyloučení: 2:4. Využití: 1:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 802.

Slavia Praha - Prostějov 5:0 (1:0, 1:0, 3:0)
Branky:
19. a 51. Šmerha, 24. L. Strnad, 44. Žejdl, 52. Křepelka. Rozhodčí: Jaroš, Valenta - Beneš, Horažďovský. Vyloučení: 3:6. Využití: 1:0. Diváci: 661.

Kolín - Šumperk 3:2 (2:1, 1:1, 0:0)
Branky:
3. a 32. Koukal, 2. K. Lang - 3. Vachutka, 30. Vildumetz. Rozhodčí: Mejzlík, Bejček - Jindra, Štofa. Vyloučení: 3:3. Využití: 0:1. Diváci: 733.

Přerov - Jihlava 4:3 (1:1, 2:2, 1:0)
Branky:
17. Okál, 31. Fencl, 35. Březina, 44. Macuh - 6. a 25. Harkabus, 29. Juda. Rozhodčí: Cabák, Rapák - Blažek, O. Veselý. Vyloučení: 5:5. Využití: 2:1. Diváci: 1217.

Pardubice B - Zlín 5:2 (1:0, 2:2, 2:0)
Branky:
13. Matýs, 27. Bukač, 35. T. Svoboda, 46. Hanousek, 60. J. Zdráhal - 33. P. Mrázek z tr. střílení, 39. Köhler. Rozhodčí: R. Svoboda, Kostourek - Roische, Bohuněk. Vyloučení: 4:7, navíc Rákos (Pardubice B) 10 min. Využití: 2:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 433.

1. Třebíč 52 28 6 3 15 143:118 99
2. Vsetín 52 31 1 2 18 156:120 97
3. Poruba 2011 52 23 9 5 15 167:138 92
4. Prostějov 52 25 4 8 15 155:141 91
5. Litoměřice 52 23 6 6 17 164:145 87
6. Zlín 52 21 6 5 20 140:128 80
7. Jihlava 52 22 4 6 20 132:144 80
8. Přerov 52 19 5 12 16 132:125 79