Zlín prohrál i třetí zápas. Na ledě nováčka zapsal vysokou porážku

1
PRVNÍ DOJEM: Že Třinec nemá nohy? Omyl. Pardubice tíhu neunesly
Speciál o Slovácku. Co kouč a kádr? Svědík do Baníku či Plzně? Posunul se, říká Nguyen

Hokejisté Zlína prohráli i třetí zápas v novém ročníku první ligy. Vítěz minulého ročníku druhé nejvyšší soutěže podlehl na ledě nováčka Znojma 1:5, má jediný bod a klesl na poslední místo. Orli naopak poprvé vyhráli. V souboji dosud suverénních celků porazil vedoucí Vsetín na vlastním ledě Litoměřice 6:4. Bez ztráty zůstává vedle Valachů také Jihlava, která zvítězila v Kolíně 2:1. I potřetí v sezoně vyhrála také Poruba.

Znojmo, které se do první ligy vrátilo po 12 letech, dostal do vedení po 42 vteřinách Jan Hruška. V 25. minutě zvýšil v přesilové hře Radim Matuš a v polovině utkání přidal další branku z trestného střílení Tomáš Svoboda. Ve 44. minutě využili Berani početní výhodu díky Martinu Langovi, ale domácí uklidnil také v přesilovce Petr Beránek a výsledek ještě dovršil Jan Bartko.

Tým, který strávil deset sezon v mezinárodní rakouské lize ICEHL (dříve EBEL) a dvě ve druhé lize, se dočkal prvního bodového zisku v sezoně. Beranům nepomohla k prvnímu úspěchu ani čerstvá posila, útočník Jesse Paukku z celku nejvyšší finské soutěže Sport Vaasa.

Duel Vsetína s Litoměřicemi začal kvůli problémům Severočechů na cestě o půl hodiny později. Valaši se hned po 49 sekundách radovali z branky Lotyše Danielse Berzinše. V 16. minutě vyrovnal Fin Riku Sihvonen, ale v čase 24:20 vrátil domácím náskok Vít Jonák a za 125 vteřin zvýšil Slovák Roman Vaňo.

Ve 34. minutě sice zkorigoval stav Petr Ton, za 95 sekund však odpověděl Fin Markus Kojo. Stejně jako Vaňo oslavil první branku v první lize. V úvodu třetí části se v přesilovce prosadil podruhé v utkání Ton a za 63 sekund odpověděl také druhou trefou večera Jonák. Hostující Stadion znovu vrátil do hry David Auchrecht, ale výhru Vsetína dovršil v 55. minutě Luboš Rob.

Jihlavská Dukla se radovala v Kolíně díky dvěma gólům Šimona Jelínka, který ve 27. minutě prolomil bezbrankový stav a v čase 43:49 zajistil hostům náskok 2:0. V 56. minutě Kozlové pouze zkorigovali výsledek díky Stanislavu Vrhelovi, který využil přesilovou hru.

Poruba vyhrála na ledě vítěze základní části minulého ročníku Třebíče 4:3 v prodloužení. V čase 15:10 otevřel skóre Michal Vachovec a 10 sekund před úvodní pauzou skóroval také Marek Tvrdoň. Ve druhé třetině nejdříve snížil Radim Ferda, ale Tomáš Gřeš opět zařídil Porubě dvoubrankový náskok.

V 54. minutě dostal Horáckou Slavii na kontakt Michal Vodný, který v poslední vteřině základní hrací doby dalším gólem vynutil prodloužení. Domácí, které posílil na střídavý start z Vítkovic obránce Jakub Stehlík, ale museli strávit i druhou domácí porážku v sezoně. Deset vteřin před vypršením prodloužení rozhodl Tomáš Šoustal.

První porážku utrpěl Sokolov, který prohrál v Prostějově 3:6. Domácí Jestřábi získali ve druhém zápase první body v ročníku především díky obránci Tomáši Hanouskovi a útočníkovi Zdeňkui Doležalovi, kteří si shodně připsali gól a dvě asistence. Prostějov před týdnem první domácí zápas s Pardubicemi B kvůli nezpůsobilé ploše nedokončil a zbývající dvě třetiny duelu budou za stavu 0:0 se budou dohrávat v pondělí 6. listopadu.

V duelu celků bez výhry porazil Frýdek-Místek doma Pardubice B 3:1. V čase 58:34 rozhodl v přesilové hře Jakub Doktor, který ještě 10 sekund před koncem svým druhým gólem také pečetil výsledek.

První bod získala pražská Slavia, která podlehla doma Přerovu 1:2 v prodloužení. Domácí nastoupili se dvěma posilami z extraligy na střídavý start - brankářem Janem Růžičkou z Mladé Boleslavi a útočníkem Filipem Heltem z Litvínova. Dvanáct sekund před koncem úvodního dějství se dočkali vedení po trefě Jan Holého, ale obrat Zubrů zařídil David Březina. Ve 27. minutě vyrovnal a v čase 64:02 dal vítěznou branku.

3. kolo první hokejové Chance ligy:

Frýdek-Místek - Pardubice B 3:1 (0:0, 0:0, 3:1)
Branky: 59. a 60. Doktor, 41. Svačina - 51. T. Urban

Třebíč - Poruba 3:4 v prodl. (0:2, 1:1, 2:0 - 0:1)
Branky: 54. a 60. Vodný, 27. Ferda - 16. Vachovec, 20. Tvrdoň, 38. Gřeš, 65. T. Šoustal

Prostějov - Sokolov 6:3 (3:2, 1:1, 2:0)
Branky: 6. J. Veselý, 7. V. Burian, 13. Hanousek, 26. Poledna, 45. Z. Doležal, 60. Šidlík - 14. Bernovský, 18. Csamangó, 30. O. Procházka

Kolín - Jihlava 1:2 (0:0, 0:1, 1:1)
Branky: 56. Vrhel - 27. a 44. Š. Jelínek.

Znojmo - Zlín 5:1 (1:0, 2:0, 2:1)
Branky: 1. J. Hruška, 25. Matuš, 30. T. Svoboda z tr. střílení, 49. P. Beránek, 51. Bartko - 44. M. Lang

Slavia Praha - Přerov 1:2 v prodl. (1:0, 0:1, 0:0 - 0:1)
Branky: 20. Holý - 27. a 65. Březina

Vsetín - Litoměřice 6:4 (1:1, 3:1, 2:2)
Branky: 25. a 43. Jonák, 1. Berzinš, 27. Vaňo, 36. Kojo, 55. Rob - 34. a 42. Ton, 16. Sihvonen, 46. Aubrecht

1. Poruba 2011 52 31 9 4 8 178:113 115
2. Vsetín 52 29 3 3 17 174:137 96
3. Prostějov 52 26 6 2 18 151:130 92
4. Litoměřice 52 23 4 6 19 163:160 83
5. Třebíč 52 20 5 11 16 130:132 81
6. Zlín 52 19 6 11 16 130:134 80
7. Přerov 52 20 8 3 21 116:118 79
8. Jihlava 52 18 7 4 23 139:151 72