Frýdku-Místku nepomohl ani nový kouč, Poruba vede. Padl Vsetín i Zlín

0
Dodnes slýchám, že jsem zlomil Labantovi nohu, říká Gabriel. Chovanec ho podržel
Krejčího čas je tady. Zafeiris coby zklamání sezony, potřebuje Zima ochranu?

Hokejisté Poruby vyhráli v 13. kole první ligy nad posledním Frýdkem-Místkem 4:2 a zvýšili svůj náskok v čele tabulky po první čtvrtině základní části před druhým Vsetínem na tři body. Valaši prohráli doma s třetím Prostějovem 2:3. Obhájce triumfu v druhé nejvyšší soutěži Zlín podlehl v Pelhřimově domácí Jihlavě 0:1 a prohrál čtvrtý z posledních pěti duelů.

Poruba v sobotu prohrála v Prostějově 0:3 a poprvé v sezoně nebodovala, ale proti Frýdku-Místku zabrala a připsala si jedenáctou výhru z třinácti duelů. Ve svém azylu v Kravařích sice prohrávala od 9. minuty, kdy využil přesilovou hru obránce Patrik Urbanec, ale ve druhé třetině třemi góly rozhodla.

V polovině utkání vyrovnal Vít Christov, v čase 35:32 otočil stav Slovák Marek Tvrdoň a za 38 sekund zvýšil na 3:1 Ondrej Šedivý. Ve 46. minutě sice snížil Radim Toman, ale v polovině třetí třetiny pečetil výhru favorita Lukáš Krenželok.

Frýdek-Místek, který podesáté za sebou prohrál a ani jednou při této sérii nebodoval, vedl poprvé Martin Hrnčár. Slovenský trenér v pondělí nahradil odvolaného Martina Janečka. Za hosty nastoupil i útočník Zdeněk Sedlák, jenž přišel minimálně do konce ledna na hostování ze Zlína a má možnost střídavých startů do extraligového Třince.

Ve Vsetíně otevřel v čase 17:06 v přesilové hře skóre hostující Jan Veselý. Valaši odpověděli 34 sekund před první pauzou, kdy využil početní výhodu Vít Jonák. Ve 32. minutě otočil stav Erik Hrňa, ale 99 vteřin před koncem druhé třetiny vyrovnal Zdeněk Doležal a v čase 45:26 rozhodl v oslabení Jan Maruna.

Zlín sice v minulých duelech třikrát za sebou bodoval, ale jen jednou z toho vyhrál. Bilanci si nevylepšil ani v Pelhřimově. Třetí výhru Dukly za sebou zařídil v 26. minutě Otakar Šik. Brankář Adam Beran udržel díky 25 úspěšným zákrokům poprvé v sezoně čisté konto.

Zlín nastoupil i s útočníkem Michaelem Keränenem, který naposledy působil v minulé sezoně v německém Bietigheimu a stal se čtvrtou finskou posilou Beranů v tomto ročníku. V kádru jsou už obránc Aleksi Salonen a forvardi Jesse Paukku a Mikko Salmio.

Pátou výhru za sebou oslavily Litoměřice, které porazily doma nováčka Znojmo 4:2. Pomohl k tomu i gólman Josef Kořenář, jehož získal Stadion na střídavé starty z extraligové Sparty. Gól a asistenci si za vítěze připsal Matěj Toman. Znojmo prohrálo počtvrté za sebou a pod novým koučem Václavem Baďoučkem vyhrálo jediný ze šesti duelů.

Pražská Slavia zdolala doma Kolín 3:1 a připsala si třetí výhru za sebou. Dvě trefy a jednu asistenci zaznamenal lotyšský útočník Edgars Kulda. Po dvou porážkách se radoval Sokolov, který zvítězil v Chrudimi nad Pardubicemi B 3:1. Shodně po gólu a přihrávce měli Štěpán Csamangó a Tomáš Vracovský. Třebíč vyhrála v Přerově také 3:1, dvěma brankami a jednou asistence se pod úspěch podepsal Martin Dočekal.

Vsetín - Prostějov 2:3 (1:1, 1:1, 0:1)
Branky: 20. Jonák, 32. Hrňa - 18. J. Veselý, 39. Z. Doležal, 46. Maruna. Rozhodčí: Ondráček, Mejzlík - Hanzlík, Tvrdý. Vyloučení: 3:4. Využití: 1:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 2044.

Litoměřice - Znojmo 4:2 (1:1, 1:0, 2:1)
Branky: 2. P. Svoboda, 26. Chlubna, 44. Kordule, 55. M. Toman - 11. J. Hruška, 49. A. Karlsson. Rozhodčí: Kostourek, Micka - Kokrment, Juránek. Vyloučení: 6:4, navíc Costa - E. Mareš oba 5 min. Využití: 2:0. Diváci: 852.

Poruba - Frýdek-Místek 4:2 (0:1, 3:0, 1:1)
Branky: 30. Christov, 36. Tvrdoň, 37. O. Šedivý, 50. L. Krenželok - 9. Doktor 46. R. Toman. Rozhodčí: Sklenička, Šudoma - Kleprlík, Peluha. Vyloučení: 4:4. Využití: 0:1. Diváci: 699.

Pardubice B - Sokolov 1:3 (0:0, 0:0, 1:3)
Branky: 54. Kaplan - 50. Křemen, 54. Vracovský, 58. Csamangó. Rozhodčí: Zavřel, Pilný - Roischel, Maštalíř. Vyloučení: 1:1. Bez využití. Diváci: 281.

Přerov - Třebíč 1:3 (0:0, 0:1, 1:2)
Branky: 52. Hejcman - 22. a 43. Dočekal, 60. Bořuta. Rozhodčí: Úlehla, Obadal - Mikšík, Kráľ. Vyloučení: 3:5. Využití: 1:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 744.

Slavia Praha - Kolín 3:1 (1:1, 0:0, 2:0)
Branky: 5. a 60. E. Kulda, 41. Všetečka - 8. Z. Král. Rozhodčí: Valenta, Hucl - Štěpánek, Teršíp. Vyloučení: 3:3. Využití: 1:0. Diváci: 673.

1. Poruba 2011 52 31 9 4 8 178:113 115
2. Vsetín 52 29 3 3 17 174:137 96
3. Prostějov 52 26 6 2 18 151:130 92
4. Litoměřice 52 23 4 6 19 163:160 83
5. Třebíč 52 20 5 11 16 130:132 81
6. Zlín 52 19 6 11 16 130:134 80
7. Přerov 52 20 8 3 21 116:118 79
8. Jihlava 52 18 7 4 23 139:151 72