Poruba ve šlágru utekla Vsetínu. Slavii pomohly posily, Frýdek překvapil

0
Dodnes slýchám, že jsem zlomil Labantovi nohu, říká Gabriel. Chovanec ho podržel
Krejčího čas je tady. Zafeiris coby zklamání sezony, potřebuje Zima ochranu?

Hokejisté Poruby vyhráli ve šlágru 18. kola první ligy v azylu v Kravařích nad druhým Vsetínem 3:0 a zvýšili náskok v čele tabulky už na sedm bodů. Na třetí místo se posunul Sokolov, který doma zdolal pražskou Slavii 4:3 v prodloužení, přičemž na všech brankách hostů se podíleli nově příchozí hráči. Baník využil porážky Litoměřic, které v Chrudimi podlehly Pardubicím B vysoko 0:5.

Poruba oslavila šestou výhru za sebou a rozhodla o ní před 1085 diváky ve druhé třetině. V čase 21:21 otevřel skóre po průniku Lotyš Frenks Razgals a v 28. minutě zvýšil po přihrávce Ondreje Šedivého Petr Mrázek. V závěrečném dějství ještě pojistil výhru Šedivý. Brankář Ondřej Bláha udržel díky 36 zákrokům poprvé v sezoně čisté konto. Vsetín prohrál třetí z uplynulých šesti duelů.

Sokolov pošesté v řadě bodoval a popáté z toho vyhrál. Baník musel od poloviny první třetiny dohánět ztrátu po brance Tomáše Šmerhy, který poprvé v sezoně nastoupil za svůj bývalý klub na střídavý start z extraligové Mladé Boleslavi. Po 135 sekundách druhé části vyrovnal Adam Křemen, ale v 36. minutě vrátil Pražanům vedení v přesilové hře obránce Karel Klikorka.

Za 121 vteřin odpověděl Tomáš Rohan a na začátku třetí třetiny otočil stav svým druhým gólem v utkání Křemen. V 53. minutě se opět prosadil také Šmerha a vynutil nastavení, které v čase 63:51 rozhodl Jaromír Kverka. Slavia prohrála popáté za sebou.

Litoměřice po šňůře osmi vítězství nebodovaly podruhé za sebou. Záložní tým Dynama uspěl počtvrté z uplynulých pěti utkání. Už po první třetině vedl 3:0 díky trefám Tomáše Urbana, beka Ondřeje Chabady a Daniela Herčíka, jenž zužitkoval početní výhodu. V závěru utkání ještě dovršil výsledek dvěma góly Michal Pochobradský. Gólman David Honzík pochytal všech 34 střel a poprvé v ročníku udržel nulu.

Obhájce triumfu v první lize Zlín zdolal Prostějov 5:4 a po sérii čtyř porážek vyhrál potřetí za sebou. Beranům vyšel skvěle vstup do utkání a v 5. minutě vedli po brankách obránce Jiřího Suhrady a Nicolase Werbika už 2:0. Jestřábi ale rychle smazali ztrátu po gólech Matouše Venkrbce a Jakuba Illéše, který v čase 11:02 využil přesilovou hru.

V polovině utkání vrátil Beranům náskok Jakub Šlahař, ve 34. minutě sice odpověděl Jan Veselý, ale za 41 sekund se opět radovali domácí po trefě Jana Süsse. V 54. minutě zvýšil vedení Zlína kapitán Bedřich Köhler a 102 sekund před koncem už jen zkorigoval výsledek Jiří Fronk.

Třebíč uspěla v derby týmů z Vysočiny v Pelhřimově proti domácí Jihlavě a po výsledku 2:0 oslavila po sérii tří porážek druhé vítězství za sebou. V čase 30:15 otevřel skóre Matěj Svoboda a 44 sekund před koncem při power play do prázdné branky zpečetil výsledek Slovinec Miha Štebih. Brankář Jan Mičán udržel podruhé v sezoně čisté konto.

Poslední Frýdek-Místek Místek ukončil sérii 14 proher a vyhrál v Přerově 3:2 v prodloužení. V čase 64:30 o tom rozhodl polský útočník Kamil Walega. Přerov neuspěl poprvé po šňůře čtyř výher. Na předposlední Slavii ztrácí Frýdek-Místek šest bodů.

Z 13. na 12. místo se posunul znojemský nováček, který doma vyhrál nad Kolínem 3:2 po samostatných nájezdech. V rozstřelu o tom rozhodl Petr Beránek, který gólem v 41. minutě vynutil i nastavení. Orli se dočkali bodů poprvé po třech zápasech a vyhráli teprve podruhé z posledních devíti utkání. Kolínští Kozlové si připsali sedmou porážku z uplynulých osmi vystoupení.

Výsledky 18. kola první ligy:

Sokolov - Slavia Praha 4:3 v prodl. (0:1, 2:1, 1:1 - 1:0)
Branky:
23. a 42. Křemen, 38. T. Rohan, 64. Kverka - 11. a 53. Šmerha, 36. Klikorka. Rozhodčí: Zubzanda, Jechoutek - Belko, Baxa. Vyloučení: 3:4. Využití: 0:1. Diváci: 602.

Pardubice B - Litoměřice 5:0 (3:0, 0:0, 2:0)
Branky:
57. a 58. Pochobradský, 5. T. Urban, 17. Chabada, 20. Herčík. Rozhodčí: Valenta, Jaroš - Maštalíř, Štěpánek. Vyloučení: 4:5. Využití: 1:0. Diváci: 327.

Poruba - Vsetín 3:0 (0:0, 2:0, 1:0)
Branky:
22. Razgals, 28. P. Mrázek, 46. O. Šedivý. Rozhodčí: R. Svoboda, Rapák - Vašíček, Kráľ. Vyloučení: 4:2. Bez využití. Diváci: 1085.

Přerov - Frýdek-Místek 2:3 v prodl. (1:2, 1:0, 0:0 - 0:1)
Branky
: 20. D. Indrák, 36. Mácha - 9. Marosz, 20. Haman, 65. Walega. Rozhodčí: Cabák, Šudoma - Otáhal, Bezděk. Vyloučení: 5:3, navíc Jakub Svoboda (Přerov) 5 min. a do konce utkání. Využití: 0:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 894.

Zlín - Prostějov 5:4 (2:2, 2:1, 1:1)
Branky:
3. Suhrada, 5. Werbik, 31. Šlahař, 34. Süss, 54. Köhler - 7. Venkrbec, 12. Illéš, 34. J. Veselý, 59. Fronk. Rozhodčí: Grygera, Mejzlík - Kleprlík, Komínek. Vyloučení: 3:5. Využití: 0:1. Diváci: 2385.

Jihlava - Třebíč 0:2 (0:0, 0:1, 0:1)
Branky:
31. Matěj Svoboda, 60. Štebih. Rozhodčí: Bejček, Kostourek - Zídek, Pěkný. Vyloučení: 5:7. Bez využití. Diváci: 1511.

Znojmo - Kolín 3:2 po sam. nájezdech (0:0, 1:2, 1:0 - 0:0)
Branky:
41. a rozhodující sam. P. Beránek, 21. Jenyš - 26. Gaspar, 37. M. Chalupa. Rozhodčí: Horák, Micka - Jindra, Polák. Vyloučení: 4:5. Využití: 1:0. Diváci: 1224.

1. Poruba 2011 52 31 9 4 8 178:113 115
2. Vsetín 52 29 3 3 17 174:137 96
3. Prostějov 52 26 6 2 18 151:130 92
4. Litoměřice 52 23 4 6 19 163:160 83
5. Třebíč 52 20 5 11 16 130:132 81
6. Zlín 52 19 6 11 16 130:134 80
7. Přerov 52 20 8 3 21 116:118 79
8. Jihlava 52 18 7 4 23 139:151 72