Omsk i bez Červenky zdolal Čeljabinsk a v semifinále vede

0
Lokvenc: Chemie Kuchty a Birmančeviče je úžasná! Chorý není zákeřňák
CESTA ZE DNA: Jsme silnější, než si myslíme, říká zápasník Peňáz

I bez útočníka Romana Červenky zvítězili hokejisté Omsku ve třetím utkání semifinále Kontinentální ligy nad Čeljabinskem 1:0 a ujali se vedení 2:1 na zápasy.

Nejproduktivnější hráč play off chyběl v sestavě Avangardu kvůli zranění, které podle serveru sovsport.ru utrpěl ve druhém prodloužení druhého zápasu.

V něm Červenka v sobotu přihrál na vítězný gól a vylepšil svou bilanci v zápasech o Gagarinův pohár na 17 bodů za devět gólů a osm asistencí.

"Nedokážu říct, kdy bude Červenka zpátky," řekl po zápase trenér Omsku Raimo Summanen.

O druhou výhru Omsku nad nejlepším týmem základní části KHL Čeljabinskem se zasloužil Sergej Kalinin, který dal ve 22. minutě jediný gól zápasu.

Avangard měl dnes jasnou střeleckou převahu v poměru 39:19, ale víc než jednu branku z ní nevytěžil. Série bude pokračovat ve středu znovu s Omsku.