Petrohrad vystřelil postup ve 114. minutě, blízko vyřazení je Magnitogorsk

0
Zimák k play off NHL. Lener i analytik tipují postup Bostonu. V čem se Nečas blíží Pastovi?
Mám rád, když Ostrava žije Baníkem, říká Buchta. Je rychlejší než Tanko?

Až díky gólu ze 114. minuty postoupili hokejisté Petrohradu do čtvrtfinále KHL. Viťaz Podolsk vyřadili hladce 4:0 na zápasy, čtvrtý duel se však protáhl až do třetího prodloužení. Rozhodující branku na 3:2 pro hosty vstřelil v přesilovce švédský obránce Lukas Bengtsson.

Petrohradský favorit se dostal do vedení hned v úvodní minutě, ale Viťaz po přihrávce českého zadáka Jakuba Jeřábka vyrovnal. V třetí třetině šlo domácí mužstvo do vedení, ale těsný náskok neudrželo. Hosté nakonec po 53 a půl minutách prodloužení Bengtssonovou střelou od modré čáry sérii ukončili.

V historii KHL byly delší jen čtyři zápasy. Rekord drží CSKA Moskva a Jokerit Helsinky, které spolu předloni hrály 142 minut a devět sekund.

Jokerit v Jaroslavli prohrál 3:4 a čtvrté vítězství nepřidal. Může nicméně rozhodnout v příštím utkání stejně jako Barys Nur-Sultan v sérii s Magnitogorskem.

Osmifinále Kontinentální hokejové ligy:

Východní konference - 4. zápasy:
Ufa - Omsk 1:5, stav série 2:2;
Magnitogorsk - Barys Nur-Sultan 0:2, stav série 1:3.

Západní konference - 4. zápasy:
Jaroslavl - Jokerit Helsinky 4:3, stav série 1:3;
Viťaz Podolsk - Petrohrad 2:3 v třetím prodl. (za domácí Jeřábek 0+1), konečný stav série 0:4.