Čermák: Dost se tady mění sestava | iSport.cz
8. října 2008 • 12:41

Čermák: Dost se tady mění sestava

Autor: ČTK
Leoš Čermák
TOP VIDEA
Páník: Za stavu 1:0 jsme je měli uzemnit. Možná by byly dvě tři penalty...
Sparta - Zlín: Komický vítězný gól! Dočkal nedal penaltu, Jiráček si ale srazil míč do sítě, 2:1
VŠECHNA VIDEA ZDE

Český útočník Leoš Čermák musí při svém druhém angažmá v Rusku v každém utkání dokazovat, že patří do základní sestavy. Zatímco před pěti lety hrál ve spíše průměrném Novosibirsku, v současnosti obléká dres mistrovské Ufy.Ta je jedním z nejbohatších a nejambicióznějších klubů v nově vzniklé Kontinentální lize.

"Pod tlakem jsou tady všichni hráči a cizinci jsou ještě víc na očích," řekl Čermák novinářům před dnešním zápasem Ligy mistrů proti Českým Budějovicím. Salavat Julajev má široký kádr a na svou šanci prakticky permanentně čeká dalších pět hráčů. "I díky tomu se dost mění sestava," podotkl člen českého reprezentačního kádru.

Ještě v loňské sezoně opora Liberce si ale zatím vše v Ufě pochvaluje. "Jsem tu spokojený. Nemám žádný problém," uvedl
třicetiletý forvard, který bydlí nedaleko nově postavené Ufa Areny, v níž klub hraje svoje domácí zápasy. Proto ani nepotřebuje automobil. "Chodím pěšky. Je to kousek," liboval si rodák z Třebíče, jenž je v Rusku zatím bez partnerky. "Už brzy by ale měla přiletět za mnou," řekl.

Jeho adaptaci na Kontinentální ligu urychlila zkušenost ze sezony 2002/03, kdy hrál za Novosibirsk. Zvyknout si prý musel hlavně na "rychlejší" hokej. "A také jsou tady velká hřiště. Hráči jsou velice dobře individuálně vybavení a hodně se bruslí," vyjmenoval Čermák další odlišnosti oproti české extralize.

Velký rozdíl je i v cestování. Zatímco v Česku se ke všem zápasům jezdí autobusem, většinou v den zápasu, v Rusku musí týmy kvůli velkým vzdálenostem létat. Často o den dříve.

"Ufa ale není špatně položená, takže cestování není špatné. Ve skupině nemáme žádné dlouhé lety, vše je tak do dvou hodin. Naposledy jsme na tripu letěli dvakrát čtyřicet minut. V Novosibirsku to bylo daleko horší," podotkl. Nejdelší let čeká ruské šampiony při cestě do Chabarovsku.

"Naštěstí tam ale hrajeme jen jednou," oddechl si. Osmihodinový let jej ale se spoluhráči čeká již ve čtvrtek. S tamním Amurem totiž hrají v pátek.

Autor čtyř branek a jedné asistence v dosavadním průběhu KHL se momentálně propadl v nabité sestavě Ufy až do čtvrté formace, ve které nastupuje s Arťomem Gordějevem a Igorem Grigorenkem. Na začátku přitom nastupoval s největší hvězdou týmu Alexandrem Radulovem, který do Ruska "utekl" ze zámořské NHL, kde má platnou smlouvu s Nashvillem.

"Poté, co jsme ale dvakrát za sebou prohráli, tak trenéři zamíchali sestavou. Poslední zápasy hrajeme takhle," řekl Čermák.

Témata:  sport, hokej, khl, ufa, čermák
Aktuální zápasy
Články odjinud


Články odjinud