Zedník podepsal Jaroslavli!

Ruskou KHL obepíná strach s velkých úsporných opatření, vypadá to však, že nebude tak zle. Jak jinak si vysvětlit fakt, že Lokomotiv Jaroslavl uzavřel dvouletý kontrakt s Richardem Zedníkem.
Třiatřicetiletý slovenský útočník toho v NHL prožil více než dost. V dresech Washingtonu, Montrealu, NY Islanders a Floridy nastřádal 745 zápasů, nasbíral 200 gólů a 179 asistencí.
Zedník se do podvědomí fanoušků zapsal hlavně loni, kdy na ledě málem přišel o život. Při utkání s Buffalem mu brusle spoluhráče Jokinena přeťala krční tepnu – nebýt Zedníkova rychlého úprku na střídačku a následné pomoci, slovenský reprezentant mohl vykrvácet.
Podle všeho už je vyřešena i otázka trenérského složení v možná nejbohatším hokejovém klubu v Evropě. Ruská média považují za jistotu, že tým Salavatu Julajev přebere kouč sborné Vjačeslav Bykov a k ruce si vezme i svého asistenta z reprezentace Zacharkina.
Bykovův nástup na střídačku Ufy není ideální zprávou pro české hokejisty Blaťáka a Vampolu, kteří by měli pod Bykovem hrát. Jak známo, velitel sborné české hráče nemá příliš v lásce. Také proto už z klubu odešel útočník Leoš Čermák.
Bykovův odchod z CSKA Moskva rozezlil Viktora Tichonova, trenérskou legendu a bývalého prezidenta armádního klubu. „Nikomu nic neřekli a odešli od nás. Za penězmi,“ pravil Tichonov nakvašeně Sport Expressu.