Třinec padl i v Davosu, se Spartou je bez play off LM. Prapor drží Hradec

0
Hvězdy vyvedly partnerky: kdo dorazil na vyhlášení Fotbalisty roku?
PRVNÍ DOJEM ze čtvrtfinále: Motor se zlepšuje, ale dostává lekci, co Třinec umí

Hokejisté Třince si v Lize mistrů v základní skupině H připsali po úvodní výhře čtvrtou porážku za sebou, když prohráli na ledě Davosu 0:4. Oceláři tak přišli o šanci na postup do vyřazovacích bojů. Čtyřbrankové manko měli už krátce po polovině zápasu. Do play off se po kontumaci utkání ve Finsku nepodívá ani Sparta. Jediným českým týmem, který si může zahrát o triumf v Champions Hockey League, tak zůstává Hradec Králové.

Třinečtí potřebovali v souboji proti lídrovi průběžné tabulky, s nímž své vystoupení v soutěži pro tuto sezonu za týden také uzavřou, nutně uspět, jenže plány začaly brát za své už v první desetiminutovce. V polovině osmé minuty poslal švýcarský tým do vedení Paschoud, hned o dvě a půl minuty později navíc zvýšil Corvi.

Snížit mohl záhy Dano, jenže gólmana Aeschlimanna v souboji tváří v tvář nepřekonal. A stejně dopadl o chvilku později i Hudáček, když zazvonil pouze na brankovou konstrukci. Slezané následně neuspěli ani v první přesilovce zápasu.

Zkraje druhé části měl další velkou možnost při další přesilovce Ocelářů Hudáček, jenže ani tentokrát nulu na kontě svého týmu neodmazal. Ve 25. minutě naopak překvapil Mazance pohotovou dorážkou Schmutz. Oživit naděje hostů nedokázal ani Ročák, ve 31. minutě ale rozjásal domácí při přesilovce Wieser a bylo to už 4:0.

Chvilku nato zamířil do třineckého brankoviště dnešní náhradník Kacetl. Ve zbytku utkání sice uhájil čisté konto, ale Třinci to nebylo nic platné, když na jeho kontě už zůstala nula až do samotného závěru. Na druhé straně zachránila Kacetla po Egliho akci tyčka.

Třinci tak příští úterý po závěrečném utkání skupiny proti Davosu končí sezona v Lize mistrů. Podobně je na tom i Sparta, která kvůli kontumaci pátého utkání ve prospěch finského týmu Jukurit Mikkeli již nemá šanci na postup. O účast ve vyřazovacích bojích se popere už jen Hradec Králové s Berlínem.

Domácí: 07:27. Paschoud, 09:57. Corvi, 24:11. Schmutz, 30:26. Wieser

Hosté:

Domácí: Aeschlimann (Senn) – Wellinger, Jung, Dahlbeck, Fora, Paschoud, Egli, Barandun – Nordström, Corvi, Ambühl, Bristedt, Rasmussen, Stránský, Nussbaumer, Prassl, Wieser, Frehner, Knak, Egli, Schmutz

Hosté: Mazanec (Kacetl) – Jeřábek, Čukste, Jaroměřský, Zahradníček, Zeleňák, Ročák – Voženílek, Marcinko, Růžička, Nestrašil, Roman, Hrehorčák, Daňo, Hudáček, Kurovský, Chmilewski, Dravecký, Svačina