23. února 2015 • 08:42

Granlund znovu kouzlil. Na kolenou obehrál tři hráče Dallasu

Mikael Granlund si poradí i s přesilou.
Milan Antoš a Jiří Lípa hodnotí prohru s Ruskem: Zlomem byly nevyužité přesilovky Milan Antoš a Jiří Lípa hodnotí prohru s Ruskem: Zlomem byly nevyužité přesilovky
Vrba: Postup je důležitý pro nás i pro český fotbal kvůli koeficientu Vrba: Postup je důležitý pro nás i pro český fotbal kvůli koeficientu

Pamatujete si na něj? Samozřejmě, že pamatujete. Fin Mikael Granlund, ten, co v hokejovém světě pořádně proslavil florbalový trik, když donesl na MS v roce 2011 puk na čepeli hole až do růžku ruské branky. Dvaadvacetiletý šikula už třetím rokem dovádí v dresu Minnesoty a i na menším zámořském ledě občas vytáhne z klobouku parádní trik. Jako včera proti Dallasu.

Hokejisté Minnesoty si v nedělním utkání proti Stars vytvořili nový klubový rekord. Ačkoliv po dvou třetinách prohrávali se svým přímým soupeřem v bitvě o play off 0:1, nakonec slavili výhru 6:2. A vstřelit šest branek v jedné třetině, to se Wild ještě nikdy nepovedlo.

Každopádně ještě, než se domácí před tradičně zaplněnou halou pustili do gólové demolice nebohých Texasanů, stihl publikum pobavit Mikael Granlund. Ten sice zatím letos nezažívá tak bodově silnou sezonu, jak by možná čekal, nic ze svého umu ale neztratil.

V polovině utkání se v útočném pásmu u mantinelu střetl s hostujícím Vernonem Fiddlerem a padl na kolena. Jenže puk měl stále u sebe, a tak soupeře vyškolil, šanci nedal ani dojíždějícímu nováčkovi Jokipakkovi a ještě kolem McKenzieho se štěstím poslal do šance spoluhráče Justina Fontainea.

Dallas Stars

Domácí: 41:40. Parise, 43:23. Koivu, 48:41. Veilleux, 53:25. Dumba, 54:33. Granlund, 57:52. Parise

Hosté: 34:33. Spezza, 58:17. Spezza

Domácí: Dubnyk (Kuemper) – Brodin, Suter, Dumba, Scandella, Prosser, Folin – Pominville, Koivu, Niederreieter, Fontaine, Granlund, Parise, Schroeder, Coyle, Vanek, Haula, Brodziak, Veilleux

Hosté: Enroth (Lehtonen) – Klingberg, Goligoski, Daley, Jokipakka, Demers, Jo. Benn – Sceviour, Spezza, Ja. Benn, Garbutt, Eakin, Roussel, Ritchie, Fiddler, McKenzie, Hemský, Horcoff, Cole