28. října 2015 • 21:52

Problém pro Floridu! Jágr se s Coloradem zranil, ve středu netrénoval

NEJ zákroky Premier League: Blýskl se Čech i dvojka Chelsea NEJ zákroky Premier League: Blýskl se Čech i dvojka Chelsea
Pardubice - Vítkovice: Trončinského parádička! Takhle si přehodil Pytlíka Pardubice - Vítkovice: Trončinského parádička! Takhle si přehodil Pytlíka

Jaromír Jágr nedohrál v NHL úterní zápas Floridy s Coloradem, který Panteři i bez něho vyhráli 4:1. Český hokejový útočník odstoupil ze hry už v první třetině kvůli zranění v dolní části těla. Ve středu třiačtyřicetiletý nejproduktivnější hokejista Panthers netrénoval, ale podle vedení klubu by měl být brzy v pořádku.

Jágr strávil na ledě celkem dvě minuty a třicet sekund. Absolvoval první tři střídání, pak se ale na několik minut ze hry vytratil. Znovu naskočil až v 18. minutě, pouze však na šest sekund a od druhé třetiny už zůstal v kabině.

"Myslím, že to jsou třísla nebo kyčel, ale je to jen něco malého," řekl po zápase trenér Floridy Gerard Gallant. "Doufám, že zítra bude v pořádku."

Co mohlo trenérovi udělat radost bylo to, že jeho svěřenci se bez svého nejproduktivnějšího muže semkli a dokázali Colorado bez potíží skolit. "Dobré týmy mají ve své sestavě hráče, kteří za to dokážou vzít, když se jiní zraní," řekl pro Miami Herald po utkání Vincent Trocheck, který se díky dvěma gólům a nahrávce stal hvězdou utkání.

Panthers totiž v zápase nechyběl jenom Jágr, do bitvy vůbec nemohl nastoupit také zraněný Aleksander Barkov, tedy další muž z první formace. A tak se na střeleckou listinu vložili jiní. Mimo jiné zkušený bek Brian Campbell, jenž skóroval poprvé v sezoně a také útočník Reilly Smith.

"Bylo nepříjemné vidět Jágra opouštět led takhle brzy. Je skutečně důležitou součásti našeho mužstva. Ale máme mnoho dalších velmi dobrých hráčů," dodal hráč, který se s českým hokejistou potkal už před lety v Dallasu.

Hosté: 59:04. Landeskog

Domácí: Luongo (Montoya) – Campbell, Ekblad – Mitchell, Gudbranson – Kulikov, Petrovic – Huberdeau, Bjugstad, Jágr – Pirri, Bolland, Smith – Jokinen, MacKenzie, Howden – Brickley, Trocheck, Thornton. Trenér: Gerard Gallant.

Hosté: Berra (Varlamov) – Beauchemin, Johnson – Holden, Barrie – Zadorov, Guenin – Everberg, Duchene, Iginla – Landeskog, MacKinnon, Skille – Tanguay, Söderberg, Comeau – McLeod, Mitchell, Grigorenko. Trenér: Patrick Roy.