Eliášova přihrávka pomohla k výhře, Plekancova ne. Jágr nebodoval

0
Zimák k play off NHL. Lener i analytik tipují postup Bostonu. V čem se Nečas blíží Pastovi?
Mám rád, když Ostrava žije Baníkem, říká Buchta. Je rychlejší než Tanko?

SOUHRN | Hokejový útočník Patrik Eliáš se podílel v NHL jednou asistencí na výhře New Jersey 5:1 na ledě Caroliny. Bod za přihrávku si připsal ještě ve čtvrtečním programu soutěže Tomáš Plekanec, který s Montrealem podlehl doma 2:3 Washingtonu.

Po akci Eliáše uzavřelo New Jersey ve třetí třetině skóre zápasu. Třebíčský rodák na konci přesilové hry našel křížným pasem Mikea Cammalleriho, jenž střelou z ostrého úhlu trefil poloodkrytou branku. V dresu vítězů opět nenastoupil kvůli potížím s ramenem Jiří Tlustý .

VIDEO | Podívejte se na Eliášovu podařenou akci

Hráči New Jersey měli v hledišti vydatnou podporu, neboť klub poprvé uspořádal pro otce hokejistů zájezd na šňůru venkovních zápasů Devils. A novou tradici začali ve velkém stylu zejména díky Cammallerimu, který vstřelil dva góly a na jeden přihrál. "Bylo úžasné je tu mít a jsem rád, že jsme pro ně vyhráli. Ale jejich výlet nekončí, příště je chceme zase potěšit skvělou hrou i výsledkem," dodal.

Jágr dva týdny nedal gól

Jaromír Jágr nebodoval třetí zápas za sebou a už dva týdny se mu nedaří v historické tabulce střelců vyrovnat čtvrtého Marcela Dionneho (vstřelil 731 gólů), na něhož mu schází jedna trefa. I bez příspěvku české hvězdy ale Florida září, když uspěla 2:1 v Nashvillu a prodloužila sérii výher na čtyři zápasy.

"Hrajeme v posledních několika utkáních dobře jako tým, držíme se systému. Nepouštíme soupeře do žádného přečíslení dva na jednoho. To nám před několika týdny nešlo. Kluci taky hodně blokují střely a hrají obětavě pro tým. To nám vyhrává zápasy," komentoval úspěšnou sérii gólman Floridy Roberto Luongo, kterého v poslední minutě zachránilo břevno. I díky tomu Panthers vyhráli v Nashvillu poprvé od roku 1999.

Kane vyrovnal Hullův rekord

Montreal dvakrát smazal jednobrankovou ztrátu s Washingtonem. V prvním případě v přesilové hře s přispěním asistence Plekance , ale hostům zařídil šestou výhru za sebou druhým gólem v zápase T. J. Oshie. Kanadský klub porážkou přišel o vedení v soutěži, v němž ho vystřídal Dallas po vítězství 4:2 ve Vancouveru.

Útočník Chicaga Patrick Kane bodoval v 21. utkání v řadě, čímž vyrovnal čtyřicet pět let starý klubový rekord Bobbyho Hulla. Na absolutně nejdelší sérii v historii soutěže ale ztrácí americký hokejista ještě třicet zápasů, neboť v sezoně 1983/84 si Wayne Gretzky připsal v dresu Edmontonu alespoň gól nebo asistenci v 51 duelech za sebou.

"Vzhledem k tomu, jakou měl Bobby Hull kariéru, je úžasné, když vyrovnáte jakýkoli jeho rekord. Ale o tyhle věci se příliš nezajímám, hlavní jsou úspěchy týmu," řekl Kane s přihlédnutím na výsledek. Přestože zaznamenal gól a dvě přihrávky, prohrál s Chicagem v Ottawě 3:4 v prodloužení.

Domácím scházel v sestavě Milan Michálek, kterému v minulém utkání s Philadelphií zlomil Radko Gudas prudkou střelou ukazováček na pravé ruce, což pro českého útočníka znamená minimálně dvoutýdenní absenci.

Před gólmanem Petrem Mrázkem dostal v brance Detroitu přednost Jimmy Howard, který dovedl tým k výhře 5:1 nad Arizonou. Red Wings ale po zápase počítali ztráty - nedohrál Drew Miller a už v první třetině odstoupil Teemu Pulkkinen, jehož nedovoleně narazil na mantinel Martin Hanzal.

"Hráli jsme dobře jen prvních pět minut. Poté jsme obdrželi dvouminutový trest za faul Hanzala a soupeř od té chvíle převzal otěže zápasu," konstatoval trenér Arizony Dave Tippett. Český útočník byl v úvodní části dvakrát vyloučen, a přestože ani jeden jeho zákrok Detroit nepotrestal, tak si vypracoval klíčový náskok 3:0.

NY Rangers - Colorado 1:2 (0:0, 0:2, 1:0)
Branky: 60. Lindberg - 34. Wagner, 38. Duchene. Střely na branku: 25:18. Diváci: 18.006. Hvězdy zápasu: 1. Varlamov, 2. Duchene, 3. Wagner (všichni Colorado).

Carolina - New Jersey 1:5 (0:1, 1:3, 0:1)
Branky: 38. Malone - 16. a 53. Cammalleri (na druhou Eliáš), 32. Henrique, 34. Gionta, 39. Josefson. Střely na branku: 31:27. Diváci: 9254. Hvězdy zápasu: 1. Cammalleri, 2. Moore (oba New Jersey), 3. Malone (Carolina).

Montreal - Washington 2:3 (0:1, 1:1, 1:1)
Branky: 33. Eller (Plekanec), 43. Flynn - 40. a 49. Oshie, 3. Wilson. Střely na branku: 35:19. Diváci: 21.288. Hvězdy zápasu: 1. Holtby (Washington), 2. Pacioretty (Montreal), 3. Oshie (Washington).

Ottawa - Chicago 4:3 v prodl. (2:0, 0:2, 1:1 - 1:0)
Branky: 2. a 61. Hoffman, 8. Ryan, 44. Stone - 24. Kane, 37. Panarin, 53. Anisimov. Střely na branku: 27:38. Diváci: 17.171. Hvězdy zápasu: 1. Hoffman (Ottawa), 2. Kane (Chicago), 3. Ryan (Ottawa).

Detroit - Arizona 5:1 (3:0, 1:1, 1:0)
Branky: 13. Abdelkader, 20. Kronwall, 20. Nyquist, 28. DeKeyser, 45. Helm - 26. Martinook. Střely na branku: 44:27. Diváci: 20.027. Hvězdy zápasu: 1. Kronwall, 2. Howard, 3. Larkin (všichni Detroit).

Nashville - Florida 1:2 (0:1, 1:1, 0:0)
Branky: 38. Josi - 15. Howden, 32. Huberdeau. Střely na branku: 33:16. Diváci: 15.405. Hvězdy zápasu: 1. Huberdeau, 2. Luongo (Florida), 3. Jarnkrök (Nashville).

Minnesota - Toronto 1:0 (0:0, 1:0, 0:0)
Branka: 30. Dumba. Střely na branku: 28:28. Diváci: 18.880. Hvězdy zápasu: 1. Dubnyk (Minnesota), 2. Reimer (Toronto), 3. Dumba (Minnesota).

Vancouver - Dallas 2:4 (1:1, 0:1, 1:2)
Branky: 1. Edler, 46. Hansen - 12. Ničuškin, 21. Seguin, 55. Sharp, 59. Spezza. Střely na branku: 16:34. Diváci: 18.302. Hvězdy zápasu: 1. Ničuškin (Dallas), 2. H. Sedin (Vancouver), 3. Sharp (Dallas).

2. St. Louis 25 15 3 7 66:61 33
3. Minnesota 24 13 4 7 66:62 30
4. Nashville 25 13 4 8 65:64 30
5. Chicago 26 13 4 9 71:68 30
6. Winnipeg 26 12 2 12 73:81 26
7. Colorado 26 11 1 14 75:77 23