Kaše vstřelil senzační gól, Anaheim se rve o play off. Boston má jistotu

0
Hvězdy vyvedly partnerky: kdo dorazil na vyhlášení Fotbalisty roku?
PRVNÍ DOJEM ze čtvrtfinále: Motor se zlepšuje, ale dostává lekci, co Třinec umí

SOUHRN | Ondřej Kaše přispěl ve středečním utkání NHL jedním gólem k výhře Anaheimu 4:0 na ledě Calgary. Kadaňský rodák skóroval po měsíci. V brance poražených nastoupil od třetí třetiny David Rittich, který pustil jeden gól z pěti střel.

Kaše, který v předchozích třináctí zápasech zaznamenal jen dvě asistence, zvýšil v polovině zápasu na 2:0. Český útočník dostal na pravou stranu puk do jízdy, krásně se obtočil kolem obránce Bretta Kulaka a v pádu vstřelil bekhendem svůj osmnáctý gól sezony.

Zbývající dvě branky přidali obránce Hampus Lindholm a Francois Beauchemin, který tvrdou ranou zpoza pravého kruhu překonal v 58. minutě Ritticha.

Anaheim byl velmi efektivní, v branku proměnil čtyři ze šestnácti střel. Zbytek obstaral gólman John Gibson, který zneškodnil 29 pokusů a připsal si čtvrtou nulu v sezoně. Kalifornský klub čtvrtou výhrou v řadě poskočil v Západní konferenci do postupové osmičky do play off. Calgary se naopak vyřazovací část vzdaluje a na druhou divokou kartu ztrácí sedm bodů, přičemž mu zbývá odehrát v základní části už jen sedm zápasů.

Boston je třetím týmem po Tampě Bay a Nashvillu, který si zajistil postup do play off. Stačil mu bod za prohru 1:2 v prodloužení na ledě St. Louis. Hosté bez sedmi hráčů základní sestavy vedli až do 50. minuty trefou Ryana Donata, který skóroval i ve druhém utkání v NHL.

Blues ale dvěma trefami Jadena Schwartze zápas otočili. V domácím celku se blýskl Dmitrij Jaškin sedmi hity, nejvyšším počtem ze všech aktérů zápasu.

"Před sezonou jsme říkali, že chceme postoupit do play off a že chceme patřit ke kandidátům na zisk Stanleyova poháru. Teď se soustředíme na to, abychom si vybojovali co nejlepší pozici a abychom do play off šli v co nejlepší formě," uvedl trenér Bostonu Bruce Cassidy. Na druhé straně je St. Louis je první pod čarou postupové osmičky. Na Los Angeles ztrácí dva body.

Arizonu zastihl konec základní části ve výborné formě, vzbuzující naději do příští sezony. Dlouho jasně nejhorší tým soutěže uspěl v Buffalu 4:1 a připsal si třináctou výhru z posledních 20 zápasů.

Dvěma přihrávkami se pod vítězství v Buffalu podepsal Clayton Keller, který překonal klubový rekord v počtu bodů získaných nováčkem (55). Celkově je Keller v produktivitě nováčků čtvrtý, suverénně vede s 75 body Matthew Barzal z New York Islanders.

13. Crosby (Pittsburgh) 74 79 (24+55)
14. Voráček (Philadelphia) 74 79 (18+61)
15. T. Hall (New Jersey) 68 78 (32+46)
16. Tavares (NY Islanders) 73 75 (32+43)

Buffalo - Arizona 1:4 (1:2, 0:0, 0:2)
Branky: 12. J. Nolan - 4. Strome, 18. Stepan, 47. Pánik, 60. Domi. Střely na branku: 30:29. Diváci: 17.029. Hvězdy zápasu: 1. Stepan, 2. Raanta, 3. Strome (všichni Arizona).

Pittsburgh - Montreal 5:3 (2:1, 1:2, 2:0)
Branky: 10. Malkin, 18. Hörnqvist, 36. Crosby, 43. Brassard, 59. Guentzel - 20. Drouin, 29. Ščerbak, 35. De La Rose. Střely na branku: 39:30. Diváci: 18.574. Hvězdy zápasu: 1. Guentzel, 2. Crosby, 3. Brassard (všichni Pittsburgh).

St. Louis - Boston 2:1 v prodl. (0:1, 0:0, 1:0 - 1:0)
Branky: 50. a 61. Schwartz - 11. Donato. Střely na branku: 20:22. Diváci: 18.423. Hvězdy zápasu: 1. Schwartz, 2. Allen (oba St. Louis), 3. Chudobin (Boston).

Calgary - Anaheim 0:4 (0:1, 0:2, 0:1)
Branky: 13. Cogliano, 29. O. Kaše, 39. H. Lindholm, 58. Beauchemin. Střely na branku: 29:16. David Rittich odchytal třetí třetinu, inkasoval jeden gól z pěti střel a úspěšnost měl 80 procent. Diváci: 19.059. Hvězdy zápasu: 1. Gibson, 2. Cogliano (oba Anaheim), 3. Stajan (Calgary).