Mrázek nulou přispěl k výhře Hurricanes. Hertl měl gól a asistenci

0
Hvězdy vyvedly partnerky: kdo dorazil na vyhlášení Fotbalisty roku?
PRVNÍ DOJEM ze čtvrtfinále: Motor se zlepšuje, ale dostává lekci, co Třinec umí

SOUHRN | Brankář David Rittich pomohl v nedělním duelu NHL 26 zákroky k triumfu hokejistů Calgary 7:2 v St. Louis a připsal si už 11. výhru v sezoně. První čisté konto v dresu Caroliny vychytal Petr Mrázek, který při vítězství 3:0 nad Arizonou zastavil 23 střel a stal se první hvězdou souboje.

Mrázek, který před sezonou podepsal s Carolinou roční kontrakt, se premiérové nuly za Hurricanes a celkem patnácté v NHL dočkal ve třináctém duelu v ročníku. "Viděl jsem dobře puk, což bylo klíčové," uvedl český brankář, jenž si nejlepší zákrok večera ponechal na počátek druhé dvacetiminutovky.

Střední útočník Derek Stepan přihrál z pravého kruhu před branku obránci Alexi Goligoskému, ale Mrázek se v brankovišti roztáhl a hokejkou jeho pokus zastavil. "Podle mě nechtěl zakončit mezi betony. Naštěstí trefil mou hokejku," podotkl ostravský rodák.

"Celou dobu chytá skvěle. Je fajn, že se dočkal čistého konta. Takové zákroky, jaké dneska předvedl, potřebujeme," prohlásil autor jedné z tref Hurricanes Warren Foegele. "Párkrát jsme selhali, ale Petr chytal opravdu dobře," přidal trenér Rod Brind'Amour.

Rittich zvládl dva zápasy za dva dny

Šestadvacetiletý Rittich se do branky Flames postavil podruhé ve dvou dnech. V sobotu se 34 zákroky podílel na výhře 2:1 v Minnesotě, což mu vyneslo ocenění pro největší hvězdu večera. Zatímco proti Wild se Calgary strachovalo o výsledek až do konce, v souboji se St. Louis si zajistilo dva body prakticky už po úvodní třetině, kterou ovládlo 4:0. Blues vstřelili obě branky v prostřední části, ale kanadský celek žádné drama nepřipustil. Dvakrát se trefili útočníci Johnny Gaudreau a Alan Quine.

Flames ovládli osmé z posledních devíti utkání a spolu s Winnipegem, který rovněž nasbíral 46 bodů, jsou nejlepším týmem Západní konference. "Máme široký kádr. Věříme si. Ztíží se to, protože zápasy budou vyrovnanější. Je skvělé, když se vám před polovinou sezony podaří nastřádat body a dostanete se na dobrou pozici," uvedl kapitán Calgary Mark Giordano.

Nosek pomohl nahrávkou

Nosek asistoval u gólu Williama Carriera, který ve 34. minutě poslal Vegas do vedení 3:2. Rangers se povedlo v úvodu třetí třetiny vyrovnat. Zápas rozhodl v 63. minutě Alex Tuch, když překonal Henrika Lundqvista z ostrého úhlu.

V brance Vegas vychytal 423. vítězství v NHL Marc-André Fleury a dostal se mezi brankáři na deváté místo v historické tabulce, o které se dělí s Tonym Espositem.

Hertl si připsal gól a asistenci

Útočník Tomáš Hertl přispěl gólem a přihrávkou k úspěchu San Jose 7:3 na ledě Chicaga. Jeho spoluhráč Lukáš Radil zaznamenal asistenci. Jeho druhá nahrávka v NHL přišla v desáté minutě, kdy si český útočník najel mezi dva hráče Blackhawks a přihrál na druhou stranu najíždějícímu Melkeru Karlssonovi, který snížil na 1:2. Rodák z Čáslavi v posledních čtyřech utkáních bodoval potřetí.

Domácí po první třetině vedli 3:2, ale Sharks ve druhém dějství třemi brankami skóre otočili. Čtvrté vítězství kalifornského týmu v řadě stvrdil v závěrečné části Hertl, který nejdříve asistoval u přesilovkové trefy Kevina Labanca a poté před brankou zužitkoval pas Logana Couturea. Slávistický odchovanec si bilanci 1+1 připsal ve třetím z posledních čtyř zápasů.

Chicago přišlo na konci první třetiny o brankáře Coreyho Crawforda, který se při srážce se spoluhráčem Dylanem Stromem udeřil hlavou o tyč a přivodil si otřes mozku. Vážnost jeho zranění je zatím nejasná. Dvojnásobný vítěz Stanley Cupu kvůli stejnému problému zmeškal v minulém ročníku závěrečných 47 soubojů a prvních pět v této sezoně. Do branky se vrátil až po téměř deseti měsících 18. října.

Krejčí bodoval pošesté za sebou, Palát nahrával

Centr David Krejčí díky přihrávce bodoval v šestém utkání po sobě, Boston však prohrál s Buffalem 2:4. Vítěz Stanley Cupu z roku 2011 se prosmýkl kolem kapitána Sabres Jacka Eichela a bekhendovým pasem vyzval zadáka Toreyho Kruga k zakončení bez přípravy. Bruins tak v 54. minutě srovnali na 2:2, ale Buffalo si vzalo vedení zpátky a o třetí výhru z posledních čtyř duelů se už připravit nenechalo.

Nejproduktivnější Čech v soutěži David Pastrňák vyšel po pěti zápasech bodově naprázdno. Čtyřmi body za dvě branky a dvě nahrávky se blýskl Eichel. Dvakrát se trefil Jeff Skinner, který je se 24 góly druhý mezi kanonýry.

Dvakrát se mezi nahrávače zapsal Ondřej Palát, jehož Tampa Bay podlehla Winnipegu 4:5 v prodloužení. Rodák z Frýdku-Místku nejprve v první třetině vyslal do samostatného úniku Alexe Killorna a ve druhé části nabil na střelu Stevenu Stamkosovi.

Výsledky:

NY Rangers - Vegas 3:4 v prodl. (1:1, 1:2, 1:0 - 0:1)
Branky: 2. Skjei, 33. Zibanejad, 44. Kreider - 12. Smith, 27. Stastny, 34. Carrier (Nosek), 63. Tuch. Střely na branku: 30:41. Diváci: 17.660. Hvězdy zápasu: 1. Tuch (Vegas), 2. Lundqvist (Rangers), 3. Carrier (Vegas).

Carolina - Arizona 3:0 (0:0, 2:0, 1:0)
Branky: 30. Foegele, 34. Svečnikov, 45. Aho. Brankář Petr Mrázek (Carolina) odchytal celý zápas, z 23 střel neinkasoval a měl úspěšnost zákroků 100 procent. Střely na branku: 27:23. Diváci: 13.051. Hvězdy zápasu: 1. Mrázek, 2. De Haan, 3. Aho (všichni Carolina).

St. Louis - Calgary 2:7 (0:4, 2:1, 0:2)
Branky: 23. Sundqvist, 39. Bozak - 19. a 59. Quine, 26. a 57. Gaudreau, 6. Tkachuk, 11. Lindholm, 17. Giordano. Střely na branku: 28:29. Brankář David Rittich (Calgary) odchytal 59:24 minut, inkasoval dvakrát z 28 střel a měl úspěšnost zákroků 92,9 procenta. Diváci: 17.064. Hvězdy zápasu: 1. Gaudreau, 2. Tkachuk, 3. Giordano (všichni Calgary).

Vancouver - Edmonton 4:2 (0:0, 2:1, 2:1)
Branky: 32. Edler, 35. Boeser, 44. Pettersson, 59. Horvat - 22. Nugent-Hopkins, 56. Chiasson. Střely na branku: 30:22. Diváci: 18.306. Hvězdy zápasu: 1. Boeser (Vancouver), 2. McDavid (Edmonton), 3. Horvat (Vancouver).

Chicago - San Jose 3:7 (3:2, 0:3, 0:2)
Branky: 3. DeBrincat, 4. Strome, 13. Perlini - 10. M. Karlsson (Radil), 11. Sörensen, 25. Kane, 28. Goodrow, 37. Couture, 54. Labanc (Hertl), 59. Hertl. Střely na branku: 20:43. Diváci: 21.237. Hvězdy zápasu: 1. Kane, 2. M. Karlsson, 3. Burns (všichni San Jose).

Winnipeg - Tampa Bay 5:4 v prodl. (1:1, 2:2, 1:1 - 1:0)
Branky: 40. a 55. Ehlers, 20. Perreault, 29. Tanev, 65. Scheifele - 14. Killorn (Palát), 30. Stamkos (Palát), 39. Johnson, 47. Kučerov. Střely na branku: 42:47. Diváci: 15.321. Hvězdy zápasu: 1. Scheifele (Winnipeg), 2. Stamkos (Tampa Bay), 3. Ehlers (Winnipeg).

Boston - Buffalo 2:4 (0:0, 1:1, 1:3)
Branky: 26. Kampfer, 54. Krug (Krejčí) - 24. a 57. Skinner, 46. a 60. Eichel. Střely na branku: 37:27. Diváci: 17.565. Hvězdy zápasu: 1. Ullmark, 2. Eichel, 3. Skinner (všichni Buffalo).

3. Colorado 33 18 6 9 121:102 42
4. Minnesota 32 17 2 13 101:91 36
5. Dallas 33 16 3 14 92:93 35
6. St. Louis 31 12 4 15 88:107 28
7. Chicago 35 10 6 19 99:135 26