Naprosto směšné! Kouč Edmontonu chce větší podporu pro McDavida | iSport.cz
18. prosince 2018 • 13:53

Naprosto směšné! Kouč Edmontonu chce větší podporu pro McDavida

TOP VIDEA
Sparta - Karviná: Demolice, 0:3! Kolaps Chipcia a Nity, Wágner přidává třetí úder Sparta - Karviná: Demolice, 0:3! Kolaps Chipcia a Nity, Wágner přidává třetí úder
Fanoušci Kladna v euforii! Extraligu vítali společně s hráči na ledě Fanoušci Kladna v euforii! Extraligu vítali společně s hráči na ledě
VŠECHNA VIDEA ZDE

NHL v posledních letech hodně dbá na to, aby její hvězdy zbytečně při hře nepřicházely k úhoně, a aby na ledě předváděly to nejlepší, co dokážou. Pro současnou generaci, která znamená méně svalů a víc bruslení, je to klíčové. Ale jeden muž to prý má těžší, a to samotný Connor McDavid. Trenér edmontonského kapitána Ken Hitchcock už si na výkony rozhodčích veřejně postěžoval.Je nejlepší na světě - tak vám to řeknou odborníci i sami hráči. Connor McDavid zkrátka ostatní převyšuje, v myšlení, hokejovém vidění i rychlosti. Na ledě si ho skutečně nespletete. Ale zdá se, že superútočník s číslem 97 je až tak dobrý, že ho musí zpomalovat sami rozhodčí.

Občas to vypadá, že hákování, držení a všeljaké možnosti zpomalování kanadského útočníka nechávají sudí jen tak projít. Aby McDavid tak nedominoval a nevytvářel pro sebe i spoluhráče tutovky v každém střídání. Takhle se minimálně na situaci dívá trenér Ken Hitchcock, který mužstvo vede od 20. listopadu.

Soptit začal v neděli po porážce 2:4 s Vancouverem. „Vedení ligy by se mělo snažit o to, aby její hvězdy mohly předvádět to, co umí. Chápu, že nemůžou mít úplnou svobodu, ale to, jak se Connora dneska snažili brzdit, bylo naprosto směšné," láteřil sedmašedesátiletý kouč pro Edmonton Journal.

Deník také připomněl, že chování rozhodčích vůči McDavidovi se začíná podobat takzvanému "Jordanovu pravidlu". Co to znamená? V dobách dominance basketbalové legendy Michaela Jordana se tehdy Detroit Pistons rozhodli, že hvězdu Chicaga budou v každém střídání faulovat. Protože rozhodčí přece nemohou vylučovat za všechno. A měli pravdu.

Komentátor utkání Edmontonu Bob Stauffer například na Twitteru sledoval statistiku faulů na lídra Oilers. Soupeři se na něm vyfaulovali jen v šestnácti případech, přitom to je s průměrným časem 22:38 třetí nejvytěžovanější útočník celé NHL.

„Chápu, že to pro něj je dost deprimující. Vidím, jak ho pořád někdo osekává a tahá a myslím si, že mu to při hře dost ubližuje," zlobí se dál Hitchcock.

I tak je McDavid mezi špičkou, Edmonton se po výměně trenéra hodně zvedl a jeho kapitán už má ve 33 zápasech 49 bodů (19+30). Pokud se ještě rozhodčí začnou soustředit na jeho faulování...

Nikolaj Ehlers předvádí Connoru McDavidovi hru ve vzduchu
Nikolaj Ehlers předvádí Connoru McDavidovi hru ve vzduchu

 

MS v hokeji 2019 - Slovensko, Bratislava a Košice

Program Český tým Rozpis Vstupenky Tabulka Stadiony Maskot

Mistrovství světa v hokeji se koná na Slovensku v Bratislavě a Košicích od 10. do 26. května 2019. Češi narazí ve skupině B postupně na Švédsko, Norsko, Rusko, Lotyšsko, Itálii, Rakousko a Švýcarsko.

Hokejová extraliga 2018/2019Play off * Baráž o extraligu * VIDEO a SESTŘIHY

Fotbalová FORTUNA:LIGA 2018/2019Program * Hrací model * VIDEO * Program nadstavby

Články odjinud


Články odjinud