Zranění v dolní části, nebo v horní části těla. Proč NHL tají diagnózy? | iSport.cz
Luboš Brabec
8. března 2019 • 14:07

Zranění v dolní části, nebo v horní části těla. Proč NHL tají diagnózy?

TOP VIDEA
SÁZKAŘSKÉ TIPY: Vrba má šanci být kouč Sparty. Sigma potrápí Slavii SÁZKAŘSKÉ TIPY: Vrba má šanci být kouč Sparty. Sigma potrápí Slavii
Kopecký před Šumavskou rallye: Bude velice zajímavá, zamává s ní déšť Kopecký před Šumavskou rallye: Bude velice zajímavá, zamává s ní déšť
VŠECHNA VIDEA ZDE

Víte, proč v posledních dvou zápasech za Philadelphii nenastoupil Jakub Voráček? Utrpěl zranění v dolní části těla. Jsou tu další dva české případy. Vladimír Sobotka (Buffalo), který se vrátil do sestavy v nočním zápase v Chicagu, či Pavel Zacha (New Jersey). V jejich případě zněla diagnóza odlišně: zranění v horní části těla. Ony dva výrazy, tedy „lower-body injury“ a „upper-body injury“, patří už dvacet let ke koloritu NHL. Stala se z nich fráze ve slovníku tiskových mluvčí a trenérů – a stále častěji jsou i terčem vtípků.Když předloni přišel obránce Roman Polák na tradiční posezonní setkání hráčů Maple Leafs s novináři, měl berle a pravou nohu v sádře, protože v sérii prvního kola play off při střetu se soupeřem utrpěl komplikovanou zlomeninu. „Zranění v dolní polovině těla,“ oznámil reportérům a odpovědí mu byl smích celého sálu.

Povedený fórek. Protože každý dobře viděl, jak na tom je a co ho trápí.

Podle tradované legendy oba termíny zpopularizoval někdejší torontský kouč Pat Quinn. Nebyl první, kdo je použil, ale z jeho úst měly největší ohlas. To když v roce 1999, při sérii play off proti Philadelphii, na novinářský dotaz, proč je mimo obránce Dmitrij Juškevič, odpověděl, že má zranění v horní části těla.

Pokračování článku patří k placenému obsahu Staňte se předplatitelem a získejte přístup k exkluzivnímu obsahu

MS v hokeji 2019 - Slovensko, Bratislava a Košice

Program Český tým Rozpis Vstupenky Tabulka Stadiony Maskot

Mistrovství světa v hokeji se koná na Slovensku v Bratislavě a Košicích od 10. do 26. května 2019. Češi narazí ve skupině B postupně na Švédsko, Norsko, Rusko, Lotyšsko, Itálii, Rakousko a Švýcarsko.

Hokejová extraliga 2018/2019Play off * Baráž o extraligu * VIDEO a SESTŘIHY

Fotbalová FORTUNA:LIGA 2018/2019Program * Hrací model * VIDEO * Program nadstavby

Články odjinud


Články odjinud