Rána do oka a strach. Na 48 hodin jsem oslepl, říká obránce Caroliny | iSport.cz
22. března 2019 • 09:46

Rána do oka a strach. Na 48 hodin jsem oslepl, říká obránce Caroliny

TOP VIDEA
S takovým protivníkem jako Slavia jsem se ještě nesetkal, divil se Sarri S takovým protivníkem jako Slavia jsem se ještě nesetkal, divil se Sarri
Pešán káral disciplínu Bílých Tygrů: Příště už nesmíme trapně faulovat! Pešán káral disciplínu Bílých Tygrů: Příště už nesmíme trapně faulovat!
VŠECHNA VIDEA ZDE

Leccos už si během své kariéry zažil, ale takový strach měl obránce Calvin de Haan asi poprvé. Zkušený mazák z Caroliny minulé pondělí proti Coloradu schytal zásah hokejkou přímo do oka a děsil se nejhoršího - že přijde o oko. „Sem tam jsem schytal nějakou ránu, ale nikdy to nebylo tak velké," vykládal zadák, který na oko 48 hodin neviděl.Kariéra hokejisty je protkaná lékařskými prohlídkami. Tuhle vyhozené rameno, tamhle vykloktané zuby a sem tam i nějaká ta jizva. Bez toho by to nešlo, tady hrají ostří hoši. I sedmadvacetiletý De Haan si podobnými situacemi prošel, nicméně to, co ho potkalo nedávno, nikdy předtím nezažil.

Zásah Alexe Kerfoota z Colorada z 11. března pro něj znamenal konec utkání a Američan se určitě chvílemi neubránil ani myšlenkám na konec kariéry. Okamžitě po úderu totiž přestal na pravé oko vidět a sám hráč přiznal, že myslel na nejhorší.

Okamžitě putoval do nemocnice v Denveru a příští minuty se táhly spíš jako hodiny. „Měl byste být v pořádku, řekl mi doktor po několika vyšetřeních. Nicméně to bylo to nejpozitivnější, co mi za celou tu dobu tam sdělil," řekl de Haan, který dostal nakázáno ležet a odpočívat, aby se jeho zrakový orgán mohl léčit.

Následovala fáze, kdy se mu oko začalo zalévat krví a hráčovo vidění bylo silně rozostřené. Sám tyto stavy přirovává k úderu pěstí do nosu.

Další týden se majitel stříbra z MS 2017 vrátil do tréninkového režimu s celoobličejovým krytem a se speciálními čočkami. „Hlídají, aby se oko moc nehýbalo a mohlo se léčit," řekl pro News Obsrver a uvědomoval si, jaké měl vlastně štěstí v neštěstí.

„Beru to tak, že to prostě byla smůla. Nikdy jsem nedostal žádný zásah od nosu nahoru," zavzpomínal.

Jak křehká je kariéra sportovce De Haan určitě moc dobře ví, nicméně kdyby si nebyl jistý, pro důkazy nemusí chodit daleko. Bývalý asistent generálního manažera Caroliny (v tuto chvíli má stejnou pozici v Pittsburghu) Jason Karmanos i současný trenér týmu Paul Maurice museli aktivní kariéry ukončit kvůli zranění.

Oškilvé zranění oka kdysi utrpěl i trenér Rod Brind´Amour, a také on ho popisuje jako jednu z nejnepříjemnějších věcí v životě. „Bylo to dost zlé a děsivé, vážně jsem si myslel, že jsem přišel o oko. Chápu, čím si Calvin procházel a jsem rád, že bude v pořádku," řekl kouč.

A měl pravdu, jeden z pilířů obrany se vrátil ve čtvrtečním utkání proti Tampě Bay. Na ledě strávil 18 minut a 40 vteřin, zapsal záporný bod a střelu na bránu a i když se tentokrát prohrálo (3:6), de Haan si určitě aspoň trochu oddechl...

Calvin de Haan se vrátil s mřížkou přes obličej
Calvin de Haan se vrátil s mřížkou přes obličej

 

MS v hokeji 2019 - Slovensko, Bratislava a Košice

Program Český tým Rozpis Vstupenky Tabulka Stadiony Maskot

Mistrovství světa v hokeji se koná na Slovensku v Bratislavě a Košicích od 10. do 26. května 2019. Češi narazí ve skupině B postupně na Švédsko, Norsko, Rusko, Lotyšsko, Itálii, Rakousko a Švýcarsko.

Hokejová extraliga 2018/2019Play off * Baráž o extraligu * VIDEO a SESTŘIHY

Fotbalová FORTUNA:LIGA 2018/2019Program * Hrací model * VIDEO * Program nadstavby

Články odjinud


Články odjinud