6. září 2019 • 04:30

Předpověď pro české hvězdičky. V NHL vybrali naděje, které se brzy prosadí

Autor: mto
Vstoupit do diskuse
0
 • Který z českých mladíků se teď prosadí do NHL?Který z českých mladíků se teď prosadí do NHL?FOTO: Koláž: iSport.cz

  Celý srpen se server NHL.com věnoval týmovým revizím. Kromě pohledu na to, jak které kluby posílily, a co by měly udělat pro úspěch v dalším ročníku, se podrobně také sledovalo, které mladé tváře by se mohly nově v nejbližších letech prosadit do kádru. Pro každý klub jich bylo tipováno pět a v pěti případech došlo i na české tváře. Podívejte se na jaké.

 • Jakub Lauko, útočník, Boston Bruins

  Jakub LaukoFoto Profimedia.cz

  Tým a liga: Rouyn-Noranda (QMJHL)
  Statistiky: 44 utkání, 21+20
  Draft: 77 - 2018
  Kdy prorazí: v sezoně 2020/21

  Devatenáctiletý odchovanec Chomutova má za sebou jednu sezonu v zámoří a byla dost úspěšná. Lauko totiž vyhrál ceněný Memorial Cup (získává ho vítěz kanadských juniorských soutěží). V něm posbíral 8 bodů v 5 zápasech a vyhrál celé bodování.

  „Má takový nebojácný styl, hlavně když má puk, je hodně neústupný. Budeme sledovat, jak mu půjde přesun mezi profesionály, protože hrát v devatenácti letech v AHL nebude nic snadného. Rozhodně bych ho nepodceňoval,“ řekl generální manažer Don Sweeney.

 • Martin Nečas, útočník, Carolina Hurricanes

  Martin NečasFoto Profimedia.cz

  Tým a liga: Charlotte Checkers (AHL)
  Statistiky: 64 zápasů, 16+36
  Draft: 12 - 2017
  Kdy prorazí: v této sezoně

  Trochu se čekalo, že prorazí do NHL už v minulém ročníku, ale místo toho odehrál za Hurricanes jen 7 utkání (1+1) a po zbytek času se zdokonaloval v AHL. Tu dokonce vyhrál.

  V Carolině čekají, že tentokrát už si najde pevné místo v sestavě a chtějí Nečase pravidělně nasazovat. Měl by se minimálně na začátek přesunout z centru na křídlo, aby pro něj start byl snadnější.

 • Dominik Kubalík, útočník, Chicago Blackhawks

  Dominik KubalíkFoto Barbora Reichová (Sport)

  Tým a liga: Ambri-Piotta (Švýcarsko)
  Statistiky: 50 zápasů, 25+32
  Draft: 191 - 2013
  Kdy prorazí: v této sezoně

  Blackhawks patří k týmům, které se přes léto nejvíc změnily, a další novou tváří by mohl být český reprezentant, který přichází jako hotový hráč.

  „Poslední roky v Evropě byl výtečný,“ chválil generální manažer Stan Bowman a připomněl kromě podařených výkonů ve Švýcarsku také jeho působení v české reprezentaci. V Ambri navázal na předchozí povedený ročník a byl ještě lepší. Už nebyl jen střelec, ale i tvůrce hry. Důležité bylo také to, že se mu dařilo na mistrovství světa tváří v tvář hráčům NHL.“

 • Martin Kaut, útočník, Colorado Avalanche

  Martin KautFoto Profimedia.cz

  Tým a liga: Colorado Eagles (AHL)
  Statistiky: 63 zápasů, 12+14
  Draft: 16 - 2018
  Kdy prorazí: v sezoně 2020/21

  Kaut je zvyklý na hokej mezi dospělými, než odešel do zámoří, zvládl 64 utkání v barvách extraligových Pardubic. Přesto je samozřejmě přesun rovnou do ostré konkurence v AHL pořádnou změnou. V další sezoně bude ještě lepší.

 • Filip Zadina, útočník, Detroit Red Wings

  Filip ZadinaFoto profimedia.cz

  Tým a liga: Grand Rapids Griffins (AHL)
  Statistiky: 59 zápasů, 16+19
  Draft: 6 - 2018
  Kdy prorazí: v této sezoně

  Zadina patří k největším českým talentům posledních let. Sice se trochu počítá s tím, že sezonu znovu začne na farmě, ale nezapomínejme na to, jak výjimečným hráčem je. Klidně může rovnou z kempu na soupisku Red Wings.

  NHL okusil na devět zápasů a kromě tří bodů přidal i pět záporných do statistiky plus minus. To se moc nelíbilo, takže po přesunu z juniorské QMJHL pracoval Zadina na farmě hlavně na tom, aby byl platným mužem na obou stranách kluziště. To je v NHL důležité.

  „Byla to dobrá sezona, posbíral jsem hodně zkušeností. Teď je třeba si z toho hlavně něco vzít a pro další rok být zase lepší,“ řekl Zadina.

Vstoupit do diskuse
0
Aktuální zápasy
Články odjinud


Články odjinud