28. září 2019 • 09:10

Mrázek držel nulu, pak střídal a Carolina prohrála. Češi nebodovali

0
Speciál o Slovácku. Co kouč a kádr? Svědík do Baníku či Plzně? Posunul se, říká Nguyen
SESTŘIH: NY Islanders - Carolina 2:3. Nečas asistencí přiblížil Hurricanes k postupu

Petr Mrázek z Caroliny odchytal první dvě třetiny přípravného utkání před NHL proti Nashvillu a z 19 střel neinkasoval. Za stavu 1:0 pro Hurricanes přenechal místo v brance Jamesi Reimerovi a Carolina nakonec prohrála 1:2 v prodloužení. Vedle Mrázka zasáhli do pěti pátečních utkání další tři Češi a nebodovali.

Mrázek vychytal během prvních čtyřiceti minut několik šancí Predators a přestál bez obdržené branky tři přesilové hry soupeře. "Cítil jsem se docela dobře. Jsem rád, že jsem mohl být v zápase, je to lepší než jen trénovat," řekl webovým stránkám Caroliny Mrázek.

Předpokládaná týmová jednička nastoupila v pátém přípravném utkání Hurricanes podruhé. Minulý týden ve středu Mrázek odchytal první polovinu utkání proti Tampě Bay (2:0) a ze šesti střel také neinkasoval. Alex Nedeljkovic pak pomohl k čistému kontu týmu 15 zásahy.

Carolinu dostal proti Nashvillu po 19 vteřinách druhé třetiny do vedení Jordan Staal. Do třetí třetiny podle plánů trenéra Roda Brind'Amoura Mrázka nahradil Reimer, který držel čistý štít jen tři minuty, než ho po samostatném úniku překonal bekhendovým zakončením mezi betony Anthony Richard.

V čase 63:36 rozhodl Ryan Johansen, který navíc pobavil netradiční oslavou. Místo radování se na ledě okamžitě zamířil do rohu kluziště, otevřel si dvířka ke kabině hostí a zmizel ze hřiště. Nashville po středeční domácí výhře 3:0 porazil Carolinu i podruhé a vylepšil si bilanci v letošní přípravě na pět výher a jednu porážku. Reimer inkasoval dvě branky z 11 střel.

Až v sedmém testu před novou sezonou se v dresu New Jersey objevil útočník Pavel Zacha, který 10. září podepsal jako chráněný volný hráč s Devils novou tříletou smlouvu na 6,75 milionu dolarů. Poté řešila dvaadvacetiletá šestka draftu z roku 2015 problémy s pracovním vízem a do tréninku s týmem se Zacha zapojil poprvé ve středu.

V utkání na ledě Columbusu, který Devils vyhráli 2:0, strávil Zacha na ledě 14 minut a 23 sekund, z toho přes dvě a půl minuty na oslabení. Připsal si jednu střelu na branku. Vítězným gólem a asistencí pomohl k výhře Taylor Hall a Cory Schneider vychytal díky 32 úspěšným zásahům čisté konto.

Útočník Filip Zadina nastoupil za Detroit, který doma podlehl Torontu 3:4 po samostatných nájezdech. Tomáš Nosek nechyběl v sestavě Vegas, které na vlastním ledě prohrálo s Los Angeles 2:3.

Parádní zápas odehrál Jaden Schwartz ze St. Louis, který čtyřmi body za gól a tři asistence dovedl letošního vítěze Stanleyova poháru k výhře nad Washingtonem 4:3.

Přípravné zápasy před NHL:

Columbus - New Jersey 0:2 (0:1, 0:0, 0:1)
Branky: 9. T. Hall, 49. Zajac.

Carolina - Nashville 1:2 v prodl. (0:0, 1:0, 0:1 - 0:1)
Branky: 21. Jordan Staal - 43. Richard, 64. R. Johansen. Brankář Petr Mrázek (Carolina) odchytal 40 minut, z 19 střel neinkasoval a měl úspěšnost zákroků 100 procent.

Detroit - Toronto 3:4 po sam. nájezdech (1:0, 1:2, 1:1 - 0:0)
Branky: 5. J. Svečnikov, 32. Ch. Terry, 59. Smith - 22. D. Archibald, 35. Read, 52. Elynuik, rozhodující sam. nájezd Bracco.

St. Louis - Washington 4:3 (1:2, 3:0, 0:1)
Branky: 16. Schwartz, 22. B. Schenn, 22. Tarasenko, 34. Bozak - 4. Boyd, 11. Hagelin, 46. Stephenson.

Vegas - Los Angeles 2:3 (0:2, 0:0, 2:1)
Branky: 45. P. Stastny, 46. McNabb - 10. Amadio, 12. Iaffalo, 52. Clifford.