Pastrňák se zasekl, Boston konečně vyhrál. Chlapík dal vítězný gól

0
Tomášek o fiasku s Färjestadem: Byli jsme jako Boston. Jak zvládá tlak?
SESTŘIH: Arsenal - Chelsea 5:0. Kanonáda v derby, dvakrát se trefil Havertz

SOUHRN | Filip Chlapík vstřelil v pátečním utkání NHL vítězný gól Ottawy, která porazila Philadelphii 2:1, a byl zvolen druhou hvězdou zápasu. David Krejčí asistoval u rozdílové trefy Bostonu, který zvítězil na ledě Toronta 4:2. Jeho spoluhráč David Pastrňák nebodoval ve třetím z posledních čtyř zápasů.

Philadelphii patřil úvod zápasu a ujala se ve třetí minutě vedení gólem Tylera Pitlicka. Ottawa otočila ve druhé polovině prostřední třetiny. Tyler Ennis vyrovnal v přesilové hře střelou z pravého kruhu mezi betony Cartera Harta a z podobného místa se prosadil i Chlapík, který zamířil přesně nad lapačku.

Boston ztratil vedení 1:0 a 2:1, ale na gól ze 46. minuty už Toronto nenašlo odpověď. Vítěznou akci rozjel Krejčí, který přihrál na modrou čáru Charliemu McAvoyovi a šel před branku, kde na sebe navázal bránicí hráče. Jeho spoluhráč se mezitím dostal s pukem až za branku, odkud přihrál mezi kruhy Bradu Marchandovi, který nadvakrát překonal Frederika Andersena. První výhru Bostonu po čtyřech prohrách pojistil při hře bez brankáře Zdeno Chára.

Washington doma podlehl Montrealu 2:5. Vedoucí tým NHL vyšel bodově naprázdno po měsíci a utkání ztratil ve druhé třetině, kdy kanadský klub odskočil v rozmezí 27. až 35. minuty z bezbrankového stavu na 4:0. Hlavním strůjcem hostující výhry se stal slovenský útočník Tomáš Tatar, který vstřelil gól a na další tři přihrál.

Domácí: 29:20. Matthews, 43:56. Kapanen

Hosté: 13:48. Coyle, 40:11. Marchand, 45:08. Marchand, 58:30. Chára

Domácí: Andersen (Kaskisuo) – Ceci, Rielly (A), Barrie, Muzzin, Holl, Dermott – Kapanen, Tavares (C), Hyman – W. Nylander, Matthews (A), A. Johnsson – Moore, Spezza, I. Michejev – F. Gauthier, N. Shore, Petan.

Hosté: T. Rask (Halák) – McAvoy, Chára (C), Carlo, Grzelcyk, Vaakanainen, Clifton – Pastrňák, Bergeron (A), Marchand – Coyle, Krejčí (A), Bjork – Wagner, Kuraly, Nordström – Heinen, P. Lindholm, Frederic.

Brenk, Hebert – Cherrey, Brisebois

Scotiabank Arena, Toronto

19 434 diváků

Domácí: 06:59. Zajac, 39:55. Coleman

Hosté: 48:00. J. Johnson

Domácí: Blackwood (Schneider) – A. Greene (C), Severson, Butcher, P. K. Subban, Müller, Tennyson – Hall (A), Hischier, Bratt – Wood, J. Hughes, Palmieri – Coleman, Zajac (A), N. Gusev – J. Boqvist, Zacha, Simmonds. Hlavní trenér: John Hynes.

Hosté: M. Murray (Jarry) – Dumoulin (A), Marino, M. Pettersson, J. Schultz, J. Johnson (A), Riikola – Guentzel, Malkin (A), Rust – Kahun, McCann, Simon – Galchenyuk, Bjugstad, Lafferty – Aston-Reese, Blueger, B. Tanev. Hlavní trenér: Mike Sullivan.

Francis Charron, Pierre Lambert. Čároví: Ryan Daisy, Bryan Pancich

Prudential Center, Newark

16514 diváků

Domácí: 45:34. Ovečkin, 55:38. Kuzněcov

Hosté: 26:22. Danault, 29:16. S. Weber, 31:41. Weal, 34:42. Suzuki, 57:21. Tatar

Domácí: Samsonov (Holtby) – Carlson (A), Kempný, Gudas, Orlov, Jensen, Siegenthaler, Lewington – Oshie, Bäckström (A), Ovečkin (C) – T. Wilson, Kuzněcov, J. Vrána – Pánik, Eller, Stephenson – Hathaway, Leipsic.

Hosté: Price (Kinkaid) – S. Weber (C), Chiarot, Petry, Mete, C. Fleury, Kulak – Gallagher (A), Danault, Drouin – Armia, Domi, Byron (A) – Lehkonen, Suzuki, Tatar – Weal, N. Thompson, Cousins.

Morton, Nicholson – MacPherson, Tobias

Capital One Arena, Washington

18 573 diváků

Domácí: 09:34. Gavrikov, 42:50. Dubois, 63:34. Werenski

Hosté: 19:17. MacEachern, 29:04. B. Schenn

Domácí: Korpisalo (Merzlikins) – S. Jones, Werenski, D. Savard, Gavrikov, Kukan, Harrington – Bjorkstrand, Dubois, Nyquist – Atkinson (A), Wennberg, Texier – J. Anderson, Jenner (A), Milano – Bemström, Riley Nash, Robinson.

Hosté: Allen (Binnington) – Pietrangelo (C), Parayko, Gunnarsson, Bouwmeester, Faulk, Dunn – Thomas, B. Schenn (A), Schwartz – Perron, R. O'Reilly (A), Sanford – Blais, Bozak, J. de La Rose – Sundqvist, Barbašev, MacEachern.

Rehman, StLaurent – Marquis, Shewchyk

Nationwide Arena, Columbus

18 505 diváků

Domácí: 33:12. Ennis, 37:09. Chlapík

Hosté: 02:46. Pitlick

Domácí: A. Nilsson (C. Anderson) – N. Zajcev, Chabot, Hainsey (A), Brännström, DeMelo, Borowiecki (A) – Duclair, Brown, B. Tkachuk – Ennis, White, Naměstnikov – Co. Brown, Pageau (A), N. Paul – B. Ryan, Tierney, Chlapík.

Hosté: Hart (Elliott) – Niskanen, Provorov, Braun, Gostisbehere, P. Myers, Sanheim – Farabee, Giroux (C), J. van Riemsdyk – Konecny, Couturier (A), Lindblom – Voráček, K. Hayes (A), Twarynski – Pitlick, M. Raffl, Andreoff.